HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 16:06 #207448

Do 600 złociszy która karta byłaby najlepsza?

Nie chodzi mi o bajery tylko o samą jakość dźwięku.
Z tego co sam znalazłem:

ESI Juli@

Audiotrak Prodigy HD2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 16:43 #207450

maka1986 napisał: To może się też przyłącze.

Mam na kompie obecnie Creative X-Fi Extreme-Music.

Zastanawiam się nad kupnem czegoś lepszego.Budżet też gdzieś do 400zł ewentualnie jeżeli jest coś naprawde dobrego max 600zł

Czy będę słyszał odczuwalną różnicę w dźwięku gdybym się zdecydował na którąś z wymienionych kart?

Poki co większy system grający odpada bo nie mam po prostu miejsca więc chcem mieć zadowalający dźwięk przynajmniej w piecu.

Słuchać będe głównie muzyki z słuchawek (Denon ah-d2000) plus wzmak Holdegron Audio .


Odczuwalną różnicę da Ci zewnętrzny DAC...
forum.purepc.pl/index.php?showtopic=68765&st=780
www.allegro.pl/item274776264_usb ... m2702.html
taniej i lepiej !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 16:48 #207452

Albo kupić Zhaolu D 2.5 + PC Link, D 3.0 itd. itd ;)
www.diykits.com.hk/ - to lepsze niz karta za 600 zł :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 18:28 #207461

Zergonyac napisał: Ja zaraz umre ;S miałem wyłączoną integre > to mogłem słuchać tylko muzy. W grach nie bylo dźwięku, a gram w gry wiec właczyłem integre.. w biosie i dźwięk był.. i nagle co ? znów EQ nie działa.. wyłączyłem integre dalej EQ nie działa.. do szału mnie doprowadza ta karta.. skąd mam wiedzieć co teraz gra i czy jeśli prodigy gra to uwzglednia to co ustawiłem w eq ?

Chlopie - do czego masz podpiety wzmaczniacz?
Podepnij do karty PCI i wylacz intgre w BIOS. Wejdz w panel sterowania/dzwieki i ur. audio i ustaw ja w zakladce audio jako urzadzenie na domyslne odtwarzanie pod Windowsem.
Jezeli jakis program lub jakas gra niegra - to ma wlasne ustawienia dzwieku, w ktorych tez musisz wybrac opcje odtwarzania przez twoja karte.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 18:36 #207465

Zergonyac napisał: Dobra coś mam.
Jak odtwarzam muze w winampie to eq nie działa.
Jak odtwarzam w BEST PLAYER to eq działa.
Wie ktoś czemu tak jest ?


W Winampie jak i każdym programie w preferencjach wybiera się co ma odtwarzać dźwięk. Wybierz tam Prodigy.
Jest jeszcze jedna metoda. Dzwonisz po kolegach, którzy znają się na komputerach kupujesz piwko i któregoś prosisz o pomoc bo generalnie tutaj już jest wytłumaczone jak krowie na rowie co ustawić.
P.S
Karty raczej się nie gryzą więc powinny działać również gdy integra jest włączona w BIOSie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 19:00 #207470

Ivan myślisz, że bym sie ślinił na forum nie podpinając wzmaka pod PCI i nie ustawiając karty jako domyślnej w windowsie ; S? Nie żartuj.
I tak na marginesie.. nic nie zmieniałem i EQ sam zaczał działać, gdy muze odtwarzam w winampie.
pozdro

Mógłby mi ktoś polecić opampy z głębokim i mocnym basem ? Gdzie można generalnie kupić opampy i jak to sie montuje ? Ciężko znaleźć info. na ten temat w internecie, dlatego piszę do Was.
Z góry dzięki za pomoc.
pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 20:01 #207478

Zergonyac napisał: Ivan myślisz, że bym sie ślinił na forum nie podpinając wzmaka pod PCI i nie ustawiając karty jako domyślnej w windowsie ; S? Nie żartuj.

No to jakim cudem pojawia sie dziwek na grach po wlaczeniu integry?

Mógłby mi ktoś polecić opampy z głębokim i mocnym basem ? Gdzie można generalnie kupić opampy i jak to sie montuje ?

Moze jednak wolil bys zapytac o to, jak przeprowadzic bypas na sercu i gdzie do tego sie kupuje sprzet, ewentualniejak sie to montuje?
Skoro niemasz pojecia o tej technice - co w tobie wzbudzilo idee, iz akuratnie wzmaczniacze operacyjne moga miec mocny i gleboki bas?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 21:09 #207490

"No to jakim cudem pojawia sie dziwek na grach po wlaczeniu integry?" tego nie rozumiem.

Czytałem sporo o opampach na forum audio stereo :) i niejedna osoba pisała, że 4562 wyróżnia się głębokim i mocnym basem. Z tego co widze jesteś osobą jakich wiele. Będziesz szukał wszedzie dziury w całym, a nie pomożesz.. zamiast pisać głupoty o bypasie na sercu, to mógłbyś w tym czasie doradzić coś niedoświadczonemu młodzikowi :) .
Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 21:22 #207493

Zergonyac napisał: "No to jakim cudem pojawia sie dziwek na grach po wlaczeniu integry?" tego nie rozumiem.

Czytałem sporo o opampach na forum audio stereo :) i niejedna osoba pisała, że 4562 wyróżnia się głębokim i mocnym basem. Z tego co widze jesteś osobą jakich wiele. Będziesz szukał wszedzie dziury w całym, a nie pomożesz.. zamiast pisać głupoty o bypasie na sercu, to mógłbyś w tym czasie doradzić coś niedoświadczonemu młodzikowi :) .
Pozdro

"Niedoświadczony młodziku", Ivan dość wyraźnie napisał, że opampy to dość "poważna" ingerencja i żeby je wymienić trzeba być kimś więcej niż "niedoświadczonym młodzikiem" i wiedzieć przynajmniej, jak to działa, co to robi, czym się zajmuje. Ja bym na twoim miejscu nie ryzykował, a zmieniając opampy automatycznie tracisz gwarancję, więc jeśli coś ci nie pójdzie-jesteś trzy stówy w tyłek. To tak, jakby zwykły kierowca chciał zmienić w swoim samochodzie tłoki na kute zupełnie sam, mając w warsztacie kilka płaskich(nie daj boże dynamometrycznych) kluczy.
Nie obraź się, proszę. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 21:30 #207496

No i to chodzi :) Ty jesteś konrektny i git. Myślałem, ze to sie wymienia bez problemów :) ). Ale nigdy w życiu czegoś podobnego nie robiłem, nigdy sie w audio nie bawiłem, wiec teraz też nie bede. Zadawałem kilka razy pytanie "jak sie wymienia opampy".. mógł odrazu ktoś napisać, że to nie jest hop-siup. :)
pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 22:25 #207516

No to przepraszam najmocniej - myslalem, ze wiesz iz bypas na sercu to tez nie hop siup. :wink:
Na forach popisane jest duzo - niemniej jednak zadaniem opampa nie jest miec gleboki i mocny bas i jego mozliwosci do takowego sa tez mocno ograniczone. Najwiecej pod tym wzgledem zadzialasz glosnikami i ich kombinacja z koncowka mocy. Jezeli glosnik ci glebokiego i mocnego basu niezagra - to mozesz podlaczac cokolwiek i nic to nieda.

"No to jakim cudem pojawia sie dziwek na grach po wlaczeniu integry?" tego nie rozumiem.

Jezeli masz wzmaczniac podlaczony pod karte PCI - to wlaczenie lub wylaczenie integrowanej karty niemoze spowodowac zadne zmiany na wyjsciu tej karty. A ty napisales:

Ja zaraz umre ;S miałem wyłączoną integre > to mogłem słuchać tylko muzy. W grach nie bylo dźwięku, a gram w gry wiec właczyłem integre.. w biosie i dźwięk był.. i nagle co ? znów EQ nie działa.. wyłączyłem integre dalej EQ nie działa..

Oznacza to wiec, ze przelaczales tez kabel? Jezeli tak, to wtedy niegra PCI wiec i jej EQ niemoze dzialac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 23:25 #207525

Ja tylko pisałem tak jak było :) . Teraz jest wszystko ok.
pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator