HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 19:02 #206042

No kurczę chyba masz racje.. ja tam zwolennikiem kabli nie jestem, bo aż takich różnic nie wyłapuje.. To by było trzeba na odsłuch złapać i nie wiedzieć, który kabel jest niby lepszy ;) , ale mniejsza o kable. W moim amplitunerze mam włączone 3d bass.. bez tej funkcji nie ma dużo basu.. a 3d daje jakby taki głębszy dźwięk.. no i troche w sterach od karty mam podbity bas.. jak daje głośniej powiedzmy na 30-40% mocy to bas zaczyna jakby pierdzieć i jakość dźwięku jest dużo gorsza niż na mniejszych poziomach głośności.. I teraz czego to jest wina ? Po prostu kolumny więcej basu już nie dadzą czy to amplituner ? Przy takiej głośnosci (i oczywście kawałku techno albo jakiś hip hop gdzie jest dużo basu) to membrany skaczą jak szalone, wydaje mi sie, że do granic możliwości. Nie wiem czy kupić nowy amplituner (pewnie w okolicach 1k-1.5k zł) czy suba za około 1k ? Czy nowy amplituner dużo zmieni jakość dźwięku ?
Czekam na odp, pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 20:26 #206055

Stary, z tego co czytam to podbijasz bas wszedzie gdzie sie da. Nie ma sie co dziwic, ze po podkreceniu wzmocnienia zaczyna sie pierdzenie. Od tego podkrecania basu narobilo sie juz tyle znieksztalcen, ze nie sposob tego czysto przeniesc na kolumny.
Nie wiem jakie masz kolumny, ale pierwsze od czego bym zaczął to właśnie one. Skoro główne kolumny nie radzą sobie z dźwiękiem to sub nie na wiele się zda. Owszem, poprawi ale wątpię bys był zadowolony. Postaraj się zmienić kolumny na takie, które potrafią wytworzyć spore ciśnienie dźwięku. Im wieksza powierznia głośnika niskotonowego tym bas potężniejszy - teoretycznie. Zamiast jednego dużego głosnika basowego może byc konstrukcja z dwoma mniejszymi głosnikami basowymi (powierzchnie się sumuje). Do tysiąca to możesz poszaleć na Allegro z używanymi podłogowymi kolumnami oraz także nowymi.
Duża podłogówka nie potrzebuje wspomagania żadnego suba. Bas będzie wyrywał trzewia u słuchacza :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 23:16 #206079

Nie wiem czy warto inwestować tysiaka na kolumny skoro moje nowe kosztują 2 tysiaki ;) Pisałem chyba u góry.. Dali Blue 6006, 2 drożna 3x głośnik średnio-niskotonowy 16.5cm 150W RMS. Czytałem niedawno taką opinie.. "ta kolumna to tylko bas". Nie wiem czy opinia jest trafiona, bo nie mam porównania z innym sprzętem :) . Basu mi jest mało i zawsze będzie mało.. Czego bym nie kupił..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 23:19 #206080

Dali 6006
Jak kolumny potężniejsze od 5005, dysponujące większą ilością przetworników i droższe, mogą przenosić węższe pasmo częstotliwości? Powodem jest profil modelu 6006, które zostały zbudowane głównie z myślą o zachowaniu jak największej neutralności i swobody grania. W dużej obudowie znalazły się 3 niskośredniotonowe 17 centymetrowe przetworniki, pomiędzy dwoma umieszczono tekstylną kopułkę wysokotonową. Pomimo aż czterech głośników, 6006 jest kolumną dwudrożną a bass reflex (wylot z przodu zgodnie z założeniem serii Blue) strojony jest wysoko bo przy 43Hz. Zamierzenie producenta jest oczywiste, chodziło o uzyskanie twardego, silnego i dynamicznego basu bez utraty kontroli nawet w najtrudniejszych fragmentach nagrań. Dlatego z premedytacją zrezygnowano ze sztucznego stymulowania basów bass reflexem a starano się poprawić neutralność tonów otrzymywanych w sposób naturalny. Choć więc 39Hz na dole to wynik nominalnie gorszy od 37Hz w przypadku 5005, to jakość basu, jak również pozostałych części pasma, jest znacznie wyższa. Konkurencja powinna szczególnie obawiać się tego modelu bowiem w budżetowych seriach nie spotyka się zazwyczaj kolumn z tak wielką audiofilską ambicją jaką widzimy w 6006. Przy okazji kolumny dysponują znaczną mocą (150W) i efektywnością (91,5dB).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/14 00:15 #206090

Zergonyac napisał: Basu mi jest mało i zawsze będzie mało.. Czego bym nie kupił..

Na każdy problem jest rozwiązanie.
Estradowa końcówka mocy+Tonsil Zeus. Gwarantuję, że ci się spodoba.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/14 20:51 #206148

Zergonyac napisał: Nie wiem czy warto inwestować tysiaka na kolumny skoro moje nowe kosztują 2 tysiaki ;) Pisałem chyba u góry.. Dali Blue 6006, 2 drożna 3x głośnik średnio-niskotonowy 16.5cm 150W RMS. Czytałem niedawno taką opinie.. "ta kolumna to tylko bas". Nie wiem czy opinia jest trafiona, bo nie mam porównania z innym sprzętem :) . Basu mi jest mało i zawsze będzie mało.. Czego bym nie kupił..


To dokup suba do kolekcji i problem z basem zniknie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/14 21:13 #206152

To czy kolumny PODŁOGOWE stoją na kolcach czy bez to robi różnice ? Jakieś zmiany w dźwięku ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/15 18:16 #206240

Zergonyac napisał: To czy kolumny PODŁOGOWE stoją na kolcach czy bez to robi różnice ? Jakieś zmiany w dźwięku ?


Najlepiej sprawdzic samemu. Zawsze mozesz tez potem dociazyc kolumne z gory

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/21 20:56 #207205

Witam.. dziś doszła do mnie karta (prodigy hd2) nie widze ŻADNEJ różnicy pomiedzy tą kartą, a intergrą.. zainstalowalem sterowniki, w panelu sterowania jako domyślna karta jest ustawiona prodigy. Jak włacze panel kontroli tej karty (EQ itd) to cokolwiek zmieniam - nic sie nie dzieje.. czy wszystkie suwaki dam na doł czy na gore, bas nic.. ciagle tak samo... Jak właczam kompa to wyskakuje ze znaleziono nowt sprzet "PCI DEVICE" .. Rozumiem, że róznice w dźwięku moga być subtelne.. ale naprawde nie widze ŻADNEJ różnicy. Wie ktoś o co może chodzić ? czekam na odp, pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/21 21:35 #207208

Wydaje mi sie, ze po prostu zle zainstalowales, wylacz integre w biosie, sprawdz czy w menadzerze czy karta jest poprawie rozpoznawana, poczytaj w instrukcji czy zrobiles napewno wszystko co trzeba itp. A najlatwiej imo by bylo postawic nowa winde :]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/21 21:37 #207209

A co to jest to "pci device" ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/21 21:39 #207210

twoja karta muzyczna ktorej nie rozpoznal windows :]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/21 22:12 #207215

jak wylaczyc integre w biosie ? i Co zrobić żeby przestało wyskakiwać to "pci device.."?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/22 00:13 #207228

Zergonyac napisał: Witam.. dziś doszła do mnie karta (prodigy hd2) nie widze ŻADNEJ różnicy pomiedzy tą kartą, a intergrą.. zainstalowalem sterowniki, w panelu sterowania jako domyślna karta jest ustawiona prodigy. Jak włacze panel kontroli tej karty (EQ itd) to cokolwiek zmieniam - nic sie nie dzieje.. czy wszystkie suwaki dam na doł czy na gore, bas nic.. ciagle tak samo... Jak właczam kompa to wyskakuje ze znaleziono nowt sprzet "PCI DEVICE" .. Rozumiem, że róznice w dźwięku moga być subtelne.. ale naprawde nie widze ŻADNEJ różnicy. Wie ktoś o co może chodzić ? czekam na odp, pozdro


Może jest dobrze zainstalowana tylko trzeba ją wybrać w programie , w którym słuchasz muzyki...
Mam tak z zewnętrznym sound blasterem i zintegrowaną Via. Obie grają od ustawień w preferencjach zależy która.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/22 14:45 #207262

:) ) sorry za moje słowa.. Ale albo karta sie "dociera" albo to mi sie wydaje, że dźwięk coraz lepszy.. jednak różnice dopiero zaczynam znajdować. Chciałbym wymienić OPAMPY na jakieś z głębokim i potęznym basem no i jak najczystszym dźwiękiem :) , ale głownie zależy mi na basie. Jakie polecacie ? I jak sie wymienia te opampy.. ? Bo przyglądałem sie im na karcie.. wygladaja solidnie i nie wiem.. je sie tak po prostu wyciąga, czy one są przylutowane ?
Czekam na odp, pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator