HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/22 15:35 #207263

Zergonyac napisał: jak wylaczyc integre w biosie ? i Co zrobić żeby przestało wyskakiwać to "pci device.."?


Podczas uruchamiania komputera wciskaj klawisz "DELETE" aż do skutku.
Pojawi się wówczas na ekranie BIOS. Za pomocą kursorów docierasz do zakładki "integrated peripherals" i wciskasz ENTER. W zakładce tej odnajdujesz parametr typu "On Chip Sound" czy "Onboard Sound" - w zalezności od rodzaju BIOSU. Dezaktywujesz te opcja - czyli będzie "disable".
Nastepnie wychodzisz z BIOSA zapisując ustawienia.
Po takich zmianach komputer bedzie widział tylko kartę dźwiekową na łączu PCI.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/22 15:56 #207271

Zergonyac napisał: Jak włacze panel kontroli tej karty (EQ itd) to cokolwiek zmieniam - nic sie nie dzieje.. czy wszystkie suwaki dam na doł czy na gore, bas nic.. ciagle tak samo... Jak właczam kompa to wyskakuje ze znaleziono nowt sprzet "PCI DEVICE" .. Rozumiem, że róznice w dźwięku moga być subtelne.. ale naprawde nie widze ŻADNEJ różnicy. Wie ktoś o co może chodzić ? czekam na odp, pozdro


Ewidentnie karta zainstalowana jest niepoprawnie. Skoro wyskakuje, że znaleziono nowy sprzęt to znaczy, że karta nie została zainstalowana. Po zmianie ustawień na korektorze karty zmiany powinny byc słyszalne dla głuchego. Podbicie wysokich tonów na korektorze jest zawsze cholernie wyraźnie wyczuwalne. Skoro ustawienia korektora nie wpływają na dźwięk to jest to kolejny dowód na źle przeprowadzony proces instalacji.

Poprawna instalacja to -> usuwamy sterowniki od starej karty -> wyciagamy starą kartę z gniazda PCI -> wkladamy nową kartę w gniazdo PCI -> restartujemy komputer -> pojawia się komunikat, że znaleziono nowy sprzęt, system windows wyszuka sterowniki i oprogramowanie dla nowego sprzętu -> klikamy 'anuluj' aż windows odechce cokolwiek instalować -> wkladamy CD z oprogramowaniem i sterownikami do nowej karty -> instalujemy -> restartujemy komputer i po sprawie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/22 18:10 #207300

Z tego co wiem to zint. karty sie da wyciagnac. Jak nie miałem sterów od integry to nie było dźwięku w filmikach (np youtube), a dźwięk w csie był opóźniony. Sama prodigy ma nędzne sterowniki. A kreator znajdowania nowego sprzetu wyskakuje odnośnie PCI DEVICE.. automatycznie sterowników nie znajduje, nawet w internecie.., a jak instaluje je z płytki od płyty głownej, to instalka sie zacina i wyłacza sie myszka. Prodigy jest wykrywalna przez kompa, jest ustawiona jako domyślna karta. No i ekłalizer działa..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/22 20:23 #207325

Zrobiłem wszystko na nowo. Wywaliłem stery od integry, prodigy. Wyłączyłem integre w biosie. Zainstalowałem TYLKO stery od prodigy (krok po kroku z instrukcją), wszystko cacy pisało, że urządzenie dziala poprawnie.. już nie wyskakuje PCI DEVICE. Właczam panel karty.. chce podbić bas nie da sie.. właczam 3d sound, qsizzle, qroubmle i inne opjce kombinuje jak koń pod góre> NIC SIE NIE ZMIENIA, dosłownie nic. Wcześniej zmieniało sie czasami.., a czasami nie. Nie wiem na jakiej zasadzie to dziala, ale raz działa, a raz nie ( teraz nie ) . W grach nie mam dźwięku zupełnie (np. counter-strike). Co mam zrobić żeby był dźwięk ? Jako domyślną karte mam ustawioną PRODIGY HD 2 i niby wszystko ok, a jednak nie...
Czekam na pomoc, z góry dzięki.
pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/22 21:08 #207336

Sproboj najnowsze sterowniki od producenta z netu. Czesto poprawiaja bledy starszych driverow z plytki cd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

rcd 965bx-->mf v-dacII-->roksan kandy==»epos m15.2/dt990pro

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/22 22:08 #207349

yayacek napisał:

Jin napisał: Pytanie glupie, ale nie wiem czy dobrze

Z nowych produktów to jedynie Sound Blaster Xtreme Audio - nie znam tej karty, ale przypuszczam że jakość dźwięku będzie na wystarczająco wysokim poziomie.
klik


extreme auidio to syf na poziomie audigy se, audigy 2zs powinien dac radę wyrwać w cenie do 200 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

yamaha rx-v350/yamaha dvds540/eltax discovery/koda sw1000

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/22 22:13 #207352

Nigi mógłbyś mi dać linka ? Bo nie znalazlem ;/ .. Właczyłem integre w biosie i teraz jest dźwięk w grach.., eq działa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/22 22:13 #207353

To może się też przyłącze.

Mam na kompie obecnie Creative X-Fi Extreme-Music.

Zastanawiam się nad kupnem czegoś lepszego.Budżet też gdzieś do 400zł ewentualnie jeżeli jest coś naprawde dobrego max 600zł

Czy będę słyszał odczuwalną różnicę w dźwięku gdybym się zdecydował na którąś z wymienionych kart?

Poki co większy system grający odpada bo nie mam po prostu miejsca więc chcem mieć zadowalający dźwięk przynajmniej w piecu.

Słuchać będe głównie muzyki z słuchawek (Denon ah-d2000) plus wzmak Holdegron Audio .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/22 23:01 #207364

Nigi mógłbyś mi dać linka ? Bo nie znalazlem ;/ .. Właczyłem integre w biosie i teraz jest dźwięk w grach.., eq działa

Sorry nie moge, bo nie wiem jaki system operacyjny, musisz sam poszukac, sterowniki powinny byc na stronie producenta.
A zreszta to tylko 5 sekund sproboj ten
drivers.softpedia.com/get/SOUND- ... 0978.shtml
Tylko sprawdz czy to twoja karta i ktory masz windows?

Skoro po wlaczeniu integry dziala OK to moze nie ma potrzeby, tylko sprawdz, czy to nie integra teraz gra? Najlepiej jak znasz kogos kto to ogarnia to popros go o sprawdzenie i ewentualna pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

rcd 965bx-->mf v-dacII-->roksan kandy==»epos m15.2/dt990pro

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 00:18 #207372

maka1986 napisał: To może się też przyłącze.

Mam na kompie obecnie Creative X-Fi Extreme-Music.

Zastanawiam się nad kupnem czegoś lepszego.Budżet też gdzieś do 400zł ewentualnie jeżeli jest coś naprawde dobrego max 600zł

Czy będę słyszał odczuwalną różnicę w dźwięku gdybym się zdecydował na którąś z wymienionych kart?

Poki co większy system grający odpada bo nie mam po prostu miejsca więc chcem mieć zadowalający dźwięk przynajmniej w piecu.

Słuchać będe głównie muzyki z słuchawek (Denon ah-d2000) plus wzmak Holdegron Audio .


Podobno bardzo dobrą jakość dźwięku prezentuje Asus Xonar D2/PM . Może w niedługim czasie ukaże się na www.pclab.pl wielki test (niestety premiera artykułu jest ciągle przekładana) kart dźwiękowych w tym między innym tego asusa .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

yamaha rx-v350/yamaha dvds540/eltax discovery/koda sw1000

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 13:17 #207412

Moze nierozumiem do konca opisanego sposobu podlaczenia, ale jestem jakos przekonany, iz podlaczajac karte na PCI, nie powinno byc problemu z odroznieniem czy gra zintegrowana karta, czy ta na PCI. Zasadniczo przedewszytkim powinno sie wzmaczniac podlaczac do wyjscia karty, ktora chcemy sluchac - a wiec w tym wypadku do karty PCI. Kiedy mamy dzwiek, napewno gra karta PCI i powinny dzialac tez do niej dolaczone softy i korektory.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 13:25 #207415

Ja zaraz umre ;S miałem wyłączoną integre > to mogłem słuchać tylko muzy. W grach nie bylo dźwięku, a gram w gry wiec właczyłem integre.. w biosie i dźwięk był.. i nagle co ? znów EQ nie działa.. wyłączyłem integre dalej EQ nie działa.. do szału mnie doprowadza ta karta.. skąd mam wiedzieć co teraz gra i czy jeśli prodigy gra to uwzglednia to co ustawiłem w eq ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 13:33 #207417

Dobra coś mam.
Jak odtwarzam muze w winampie to eq nie działa.
Jak odtwarzam w BEST PLAYER to eq działa.
Wie ktoś czemu tak jest ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 13:52 #207421

Ivan napisał: Moze nierozumiem do konca opisanego sposobu podlaczenia, ale jestem jakos przekonany, iz podlaczajac karte na PCI, nie powinno byc problemu z odroznieniem czy gra zintegrowana karta, czy ta na PCI.


Racja i jeszcze raz racja!!!
Wzmacniacz podpinamy pod kartę i słuchamy. Jeśli nie ma dźwięku znaczy, że źle zainstalowaliśmy kartę bądź są wyciszone wyjścia w mikserze karty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/23 14:11 #207429

Prosze Was byscie uważnie czytali co pisze. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator