HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/11 22:58 #205747

Witam!
W tej chwili posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową, a pod nią podłaczony jest amplituner onkyo tx-sv 454 i kolumny dali blue 6006.
Chciałbym wymienić tą dźwiękówkę jako, że jest tragiczna :) mój budżet to około 400zł. Czy dobrym wyborem jest prodigy 2hd ? Na innym forum ktoś napisał, że własnie mam kupić tą prodigy i wymienić OPAMPY (cokolwiek to znaczy:)) na te lm4562. Może mi ktoś przy okazji wytłumaczyć o co chodzi ? I czy nie będzie problemów z podłączeniem tej karty do kompa ?
Jesli nie prodigy to co polecacie ?
Czekam na odpowiedzi, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/11 23:55 #205766

kup kartę z obsługującą dzwięk 24bit.
Np Audigy LS

Na pewno zagra lepiej, czyściej i wyrażniej niż zintegrowana na płycie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/12 00:00 #205767

A wyżej wspomniana prodigy 2hd nie obsługuje 24 bit ?
"Karta obsługuje do 192 kHz przy 24-bitach z bardzo wysoką dynamiką 120dB".
Co sądzicie o tej karcie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/12 00:05 #205773

A gdzie można ją kupić?
masz jakiegoś linka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/12 00:08 #205774

"allegro.pl/item279311893_audiotrak_prodi...hz_sound_import.html"

Słyszałem same dobre rzeczy o tej karcie.. i ponoć do 400zł lepszej nie dostane ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/12 00:14 #205777

Zergonyac napisał: "allegro.pl/item279311893_audiotrak_prodi...hz_sound_import.html"

Słyszałem same dobre rzeczy o tej karcie.. i ponoć do 400zł lepszej nie dostane ;)


Nie chciał bym ci mącić. Może rzeczywiście to dobra karta .
Ja o niej nie słyszałem ale może poczekaj , może ktoś na forum o niej słyszał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/12 01:43 #205790

Zergonyac napisał: "allegro.pl/item279311893_audiotrak_prodi...hz_sound_import.html"

Słyszałem same dobre rzeczy o tej karcie.. i ponoć do 400zł lepszej nie dostane ;)


To bardzo dobra karta o wysrubowanych parametrach. Owe 120dB to wartośc zawyżona o jakies 10dB ale i tak jakośc dźwięku jest świetna.
Do 400 zł polecam jeszcze M-Audio Audiophile 2496 bądź E-MU 0404.
Zważ na zestaw oprogramowania dołaczany do E-MU - studyjny edytor dźwiekowy w wersji lite (WaveLab) + trzy zawodowe sekwencery (też wersji lite) Cakewalk, Cubase, Ableton
Wszystkie powyższe karty mają dobrze napisane sterowniki wspierające standard Asio2.
Własciwie można powiedzieć, że to półprofesjonalne karty dźwiękowe. Jakbym miał wybierać to stawiałbym na E-MU

Audigy to całkowicie niższa liga i jakością nie może konkurować w wyżej wymienionymi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 14:45 #205993

ta karta (prodigy hd 2 ) jest na stereo.. więc czy jesli kiedyś kupie sobie suba to będzie możliwe podlączenie go ? Będzie grał ? Czy nie bo to karta 2.0.. Noo suba bym podłaczył do ampli.. ale jako, że karta obsługuje tylko 2.0 .. jak to będzie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 15:35 #206009

Zergonyac napisał: ta karta (prodigy hd 2 ) jest na stereo.. więc czy jesli kiedyś kupie sobie suba to będzie możliwe podlączenie go ? Będzie grał ? Czy nie bo to karta 2.0.. Noo suba bym podłaczył do ampli.. ale jako, że karta obsługuje tylko 2.0 .. jak to będzie ?


Bezpośrednio pod tą kartę suba nie podłączysz. Możesz kombinować podpinając suba pod wyjście słuchawkowe karty - oczywiście będzie działało, lecz nie jest to fachowe łączenie.

Jeśli ta karta będzie połączona ze wzmacniaczem (amplitunerem), to wówczas suba podpinasz pod wzmacniacz. Karta będzie podawała na wzmacniacz czysty sygnał stereo a wzmacniacz roześle sygnał na kanał prawy, kanał lewy i sub - i jest to jak najbardziej poprawne, wręcz wzorcowe rozwiązanie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 16:47 #206015

Pytanie glupie, ale nie wiem czy dobrze widze :] Te karty (prodigy i audiphile) maja wyjscia czincz? Sam chce sobie zlozyc jakis pierwszy zestaw stereo ktory moglbym podpiac pod komputer, no i bedzie pewnie trzeba w koncu zakupic jakas dzwiekowke, yayacek, moglbys cos polecic w cenie powiedzmy 100-200zl? Moga byc uzywki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 17:33 #206021

Jin napisał: Pytanie glupie, ale nie wiem czy dobrze widze :] Te karty (prodigy i audiphile) maja wyjscia czincz?


Pytanie nie jest głupie. Dobrze widzisz. Główny sygnał stereo wypuszczany jest przez gniazda czincz.

Jin napisał: ...moglbys cos polecic w cenie powiedzmy 100-200zl? Moga byc uzywki...


Ciężko w tej cenie.
Z nowych produktów to jedynie Sound Blaster Xtreme Audio - nie znam tej karty, ale przypuszczam że jakość dźwięku będzie na wystarczająco wysokim poziomie.

Jeżeli chodzi o używki to w cenie do 200 zł też poleciłbym Sound Blastera - tym razem Audigy 2ZS - do upolowania na Allegro

Niestety to troche za mała suma by wykroczyć poza świat Sound Blastera.

Zerknąłem teraz na Allegro i widzę, że ktoś się pozbywa karty Edirol UA-1EX klik do linku
To dobra karta z dobrze napisanymi sterownikami. Jakość dźwięku w zupełności zadawalająca. Wyjście stereo zrealizowane na czinczach. Karta typowa dla systemu stereo. Link do strony producenta z danymi technicznymi klik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 18:03 #206025

Yayacek to mówisz, że z subem problemów nie będzie... I jeszcze pytanko jedno.. jak sygnał od kompa do ampli idzie jak mówiłem kablem za 3zł.. to chyba też dobrze nie jest ? Są jakieś lepsze takie kable ? I generalnie jak to podłączyć ? Bo w tej chwili mam na AUX/TV. Może tak być ? czekam na odp, pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 18:22 #206029

Zergonyac napisał: ...mówisz, że z subem problemów nie będzie...


Jeśli wzmacniacz (amplituner) ma wyjście na sub to żadnego problemu być nie może.

Zergonyac napisał: ...Są jakieś lepsze takie kable ?...


A co jest złego w kablu za 3 zł? Jeśli poczujesz się lepiej wydając pieniądze to możesz zakupić identyczny kabel za 3000 zł.

Zergonyac napisał: ...tej chwili mam na AUX/TV. Może tak być ? czekam na odp, pozdro


AUX/TV oczywiście, że może być. Może być także CD/DVD albo TAPE bądź TUNER czy też każde inne wejście stereo dla sygnału liniowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 18:39 #206035

Co do kabla :) .. myślałem, że to tak samo jak z kablami do kolumn ;) . Sądziłem, że kabel za 3 zł to kicha. Przecież jak kupimy sobie super ampli i kolumny, a połączymy to tandetnym kablem no to efekt chyba wyśmienity nie będzie ? Ale skoro nie ma znaczenia to fajno. Dzięki za pomoc, pozdrawiam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Karta dźwiękowa do 400zł 2007/12/13 18:45 #206037

Zergonyac napisał: ...Sądziłem, że kabel za 3 zł to kicha. Przecież jak kupimy sobie super ampli i kolumny, a połączymy to tandetnym kablem no to efekt chyba wyśmienity nie będzie ?


Jeśli wydasz na kabel 3000 zł to na pewno usłyszysz różnice, nawet jeśli jej w rzeczywistości nie będzie. Twój mózg będzie Ci wmawiał (tzw. siła sugestii), że kabel na który wydałeś 3000 zł musi grać lepiej (cokolwiek to znaczy) niż kabel za 3 zł.

Jak masz ochotę kupić kabel za 80 zł to po prostu kup. Nie jest to wielki wydatek a możesz się poczuć lepiej :)

A kicha to może być jak kabel się urwie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator