HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/10 22:20 #205591

mysle, ze ten problem dotyczy wiecej czytelnikow hfm niz redaktorzy przypuszczaja. wiec moze byc tak choc raz obszerniej niz wynikaloby to z intuicji redaktorow szanownego pisma, hi, hi...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/10 22:25 #205593

Przez stacje radiowe last.fm
To bardzo dobry sposób na poznanie się z nieznanym gatunkiem. Ot, odpalić stację taga i słuchać radia. Tylko, że to nie do końca radio-ma taką zaletę, że można pominąć odtwarzany track.

Inną opcją jest program Screamer Radio i stacja Radio Wesoły Hanys.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/10 22:41 #205597

instalujesz WinAmpa i masz stacji radiowych skolko godno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Dyplomata to człowiek, który dwa razy pomyśli zanim nic nie powie."
Mało pisz dużo czytaj, to fajnie będzie na forum.

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/10 22:45 #205598

Jeno granych przez ludzi, z różną jakością(nieczęsto przekracza jakieś 48-64kbps, co jest dla mnie raczej niedopuszczalne). Muszę liczyć na ich gust, a tu po prostu wybieram taga i klikam w "pomiń". Wygodniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/10 22:52 #205599

Majo zainstaluj bearshare'a i pościągaj sobie . A jak ci coś się spodoba to se puścisz kilka razy.

Tylko nie zapomnij o licencji na odtwarzanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/10 23:36 #205605

zara, zara... ja bym chcial z sieci na stereo. i sie zastanawiam - prosto z laptopa, przez przetwornik wifi i usb, przez router, ps3, xbox. poradzcie, prosze, bo kochani jestem w takim technologicznym niezdecydowaniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/11 01:04 #205612

Według mnie nikt jeszcze nie wymyślił sensownego urządzenia, które mogłoby łączyć komputer/laptop z systemem stereo tak, żeby uzyskać dźwięk może nie najwyższej klasy, ale przynajmniej przyzwoity. Chciałem ostatnio podejść do tematu serwerów muzycznych, ale to jeszcze kompletna klapa. Cambridge'a w Polsce nie ma, Squeezeboxa z tego co wiem przejmuje Creative, zostaje Arcam ale to już są spore pieniądze. Nie tylko ja uważam, że ignorowanie tematu przez producentów audiofilskiego sprzętu wstrzymuje branżę. O tym problemie pisał na przykład red. Swinarski - nie ma na rynku naprawdę dobrego urządzenia dla audiofila, który chce od czasu do czasu posłuchać muzyki z plików, z komputera, a nie ze srebrnych krążków. Ja wybrałem profesjonalną kartę dźwiękową i rzeczywiście jest to chyba jedno z najlepszych rozwiązań. W przypadku komputera stacjonarnego nie ma się co szczypać, polecam Esi Juli@, naprawdę dobra karta. A jeśli masz laptopa, można się rozejrzeć za kartą zewnętrzną. Im mniej bajerów tym lepiej.

Możesz też zadzwonić do dystrybutora Magnepana i spytać o Squeezeboxa. Wtedy będziesz mógł ciągnąć bezprzewodowo, ale Squeezebox ma jedną zasadniczą wadę. Ja przyzwyczaiłem się do odpalania plików przez Foobara, wyszukiwania ich na dysku itp. Natomiast Squeezebox przeszukuje Ci dysk i utwory lub stacje radiowe musisz odpalać przez urządzenie. Moim zdaniem jest to, podobnie jak to całe applowe iTunes, niepotrzebne komplikowanie sprawy. Ja mogę kliknąć sobie jeden utwór, zaznaczyć kilka, dodać z innego albumu do listy odtwarzania i jadę. Chcę przewinąć - klikam myszką na pasek. Wszystko to jest dla mnie już tak proste i odruchowe, że obsługa odtwarzacza CD to prawie jak pieszczenie się z gramofonem. Poza tym ze Squeezeboxa nie posłuchasz już jakichś tam melodyjek na stronach, nie obejrzysz śmiesznych filmików z dźwiękiem, nie będziesz miał dźwięku z gry itd. Podczas gdy dobra karta da Ci wszystkie dźwięki z komputera, a nie tylko zgromadzone na dysku empetrójki i radio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/11 10:50 #205629

Dla mnie najciekawszym rozwiązaniem jest w tym momencie Transporter - rozwinięcie pomysłu Squeezeboxa poprzez dodanie wysokiej klasy DAC'a. Przy okazji warto podkreślić, iż obsługuje nie tylko formaty nieskompresowane (IFF, WAV, PCM), ale także poddane kompresji bezstratnej (Apple, FLAC), oczywiście 'stratnej także, ale to staandard.

Poczytać o tym można np. tutaj:
www.logitech.com/index.cfm/speak ... 3&cl=gb,en

Na razie wygląda na to, że przejęcie SlimDevices przez Logitecha zaowocowało spadkiem cen, co bardzo mi się podoba. Na ebay'u widziałem Transportera za 1700$, podczas gdy wcześniej kosztował 2000$. Trend mi się zdecydowanie podoba i myślę, że wcześniej, czy później kupię ten sprzęt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio Azur 840C, Cambridge Audio 840A-V2, Monitor Audio GS20, Audioquest CV-8, Audioquest Cheetah XLR

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/11 11:08 #205633

albo to
Yamaha RX-N600

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Dyplomata to człowiek, który dwa razy pomyśli zanim nic nie powie."
Mało pisz dużo czytaj, to fajnie będzie na forum.

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/11 18:22 #205689

Karty mają cyfrowe wyjścia. Może nie pierwszorzędne, ale zawsze. Więc wystarczy DAC, który może kopać po tyłku stacjonarne CD.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/11 20:56 #205707

Sev, napisales "Tylko nie zapomnij o licencji na odtwarzanie". Dzizysss, To da sie cos zrobic zeby to sciaganie/odtwarzanie bylo legalne? Pomoz zanim mnie zamkna... 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/11 21:10 #205713

na marginesie - czy sluchanie via internet programow PR rodzi obowiazek abonamentowy?

podoba mi sie ten transporter. jesli dobrze rozumiem - ciag wyglada tak: neostrada-router-laptot-transporter-stereo, czy tez moze - neostrada-router-transporter-stereo? mozna wyeliminowac etap komputera/laptopa?

wlasnie: prosba do redaktorow hfm-zechcieliby panowie opublikowac pewnego dnia schematy polaczen/ustawien sprzetow uzywanych w systemach stereo/mt? mysle, ze byloby to pozyteczne i wyeliminowalo z forum szereg pytan typu jak polaczyc telewizor z wieza. no - jak?:-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/11 23:40 #205762

resspEct_84 napisał: Sev, napisales "Tylko nie zapomnij o licencji na odtwarzanie". Dzizysss, To da sie cos zrobic zeby to sciaganie/odtwarzanie bylo legalne? Pomoz zanim mnie zamkna... 8)


Prawdę mówiąc ściągając mp3 z beara powinniśmy po przesłuchaniu nagranie skasować . Inaczej jesteś piratem.

Możesz interesujące cię nagranie ściągnąć z płatnego serwisu muzycznego , dostajesz wtedy licencję . Utwór jest zakodowany, ponoć bez licencji nie ruszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

jak sluchac muzyki w/z sieci 2007/12/11 23:42 #205763

majo napisał: wlasnie: prosba do redaktorow hfm-zechcieliby panowie opublikowac pewnego dnia schematy polaczen/ustawien sprzetow uzywanych w systemach stereo/mt? mysle, ze byloby to pozyteczne i wyeliminowalo z forum szereg pytan typu jak polaczyc telewizor z wieza. no - jak?:-)

Nie będę miał pretensji, jeśli panowie ci odpiszą, że takimi pierdołami to się już nie zajmują. Chociaż, jeśli było już chłodzenie komputera i empetrójki, to czemu nie "jak połączyć telewizor z wieżą"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator