HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2007/12/15 01:02 #206184

Y58 napisał: Oglądnąłem sobie coś dla marynarzy łodzi podwodnych, czyli U-571.


Podobno niezły kit tam wciskają - jakoby enigmę rozpracowali amerykanie - a któż by inny - śmiechu warte. A jak realizacja filmu, jest napięcie, jakieś emocje, nagłe zwroty akcji, i tzw. "momenty" ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2007/12/16 17:08 #206350

Widocznie amerykanie mieli drugą enigme :wink:
Nagłych zwrotów w filmie nie brakowało, szczególnie tych przez lewą burtę. Momenty też były jak zgasło światło :idea:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mam to, na co mnie stać.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2007/12/16 21:16 #206431

Amerykanie są moim zdanie zakłamani i żałośni w próbach leczenie swojego kompleksu niższości. Próbują osadzić w swoich amerykańskich wąziutkich realiach każdą historię która była jakoś tam ważna dla losów świata. Boli ich, że większość sensownych idei i pomysłów już dawno, dawno temu wymyślił europejczyk. Odgrzewane "kotlety" w ich grzeczniutkim, poprawnym politycznie fasonie są mdłe i nijakie, a najgorsze są te ich żałosne "hepiendy" - kamera odjeżdża w górę, głównego bohatera po zwycięstwie obłapuje jego piękna i szczupła kobieta i gra muzyczka. Schemat, szablon, sztanca, manufaktura ...

Jeśli macie ochotę kupić sobie film to broń boże nie kupujcie go w wydaniu amerykańskim bo na 99% wersja będzie okrojona, ugrzeczniona i z innym zakończeniem - przykład ? - ot choćby "Blade Runner".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2007/12/17 15:45 #206543

John 1.5 V napisał: Jeśli macie ochotę kupić sobie film to broń boże nie kupujcie go w wydaniu amerykańskim bo na 99% wersja będzie okrojona, ugrzeczniona i z innym zakończeniem - przykład ? - ot choćby "Blade Runner".


A jakie jest to "amerykańskie" zakończenie. Pytam z ciekawości, bo w tym filmowym, które ja oglądałem, jeśli dobrze pamiętam, to Harrison Ford odlatywał ze swoją androidką w kierunku zachodzącego (wschodzącego?) słońca. Co i tak nijak sie nie ma do wersji książkowej Dicka, gdzie bohater wraca po prostu do domu i swojej żony. W dodatku w książce nie ma tego dramatycznego pojedynku pomiędzy Przywódcą Androidów a Deckartem i całej symboliki wynikającej z uratowania życia temu ostatniemu przez umierającego tego pierwszego (to jedyna rzecz, której mi w książce brakowało, uważam że ta scena jest jedną z najlepszych w filmie).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2007/12/17 16:56 #206552

No właśnie ten lot w chmurach został dodany do amerykańskiej wersji i jakoś tak się porobiło, że to właśnie ta stała się oficjalną czyli tą którą można sobie kupić na DVD albo obejrzeć w TV. Zostało też wyciętych sporo brutalniejszych scen walki. Wersji w sumie powstało 7 :!: A teraz ukazała się ósma - ale już najbardziej wypasiona i tzw. oficjalna reżyserska (bo była też nieoficjalna).

Amerykanie nawet teledyski przerabiają (wycinają) albo wręcz nagrywa się inne - bezpieczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2007/12/18 15:35 #206705

John=> A dziękuję, postaram się w takim razie sprawić sobie ową wypasioną, oficjalną wersję reżyserską bo lubię ten film.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2007/12/18 20:07 #206753

Jeśli filmowy Dick to trzeba oglądnąć "Przez ciemne zwierciadło/A scanner darkly" świetna rzecz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2007/12/19 11:06 #206887

piotrus napisał: Jeśli filmowy Dick to trzeba oglądnąć "Przez ciemne zwierciadło/A scanner darkly" świetna rzecz.


"Przez ciemne zwierciadło" powiadasz, ano zobaczymy. Dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam, Marek

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2008/04/17 17:49 #238675

Z ostatnich niedowno wydanych na dvd filmów zdecydowanie polecam
"Odważna"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Avance 670/660/630 Nad T762/372, BDP 7500, Albedo/Vdh/Wireworld/Sharkwire/Cabletalk/Ixos Panas 37PX80 C+ Ferguson Ariva200

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2008/04/19 12:08 #238996

No taaa..Odwazna, mamy dobra aktorke Jodie Foster, aby nie byc nadto krytycznym powstrzymam sie i z powsciagliwoscia powiem, ze film moze sie podobac, jest dobrze zrealizowany, tako tez i zagrany, ma swoje napiecie. Tyle tylko, ze cale przeslanie (bylo jakies ?) dosc prostackie, w zasadzie nic nowego, jak ktos lubi kiedy slaby sie umiejetnie broni przed ordynarna glupota bandytow to moze mu to przyniesc jako taka ulge...mnie to nudzilo i emocji wiekszych nie wzbudzalo :"))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zrodlo:Rapture DAC,
Nauszniki:AKG K812, Grado GS 1000 (kabel Black Dragon), dt 880,
Wzmacniacz: Rapture amp, Rudistor RPX-33
Duzy zestaw: Chord 2Qute, Jolida 1701, AE Reference 2

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2008/07/19 11:36 #253405

na dziś wieczór w planie film Blade Runner w HD, słyszałem wiele dobrego o tym filmie, nigdy go nie widziałem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

.: Yamaha + Eltax Liberty + Jamo SUB :. (Unlock your imagination)

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2008/08/18 19:39 #259128

na dziś wieczór świetny film: Fight Club :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

.: Yamaha + Eltax Liberty + Jamo SUB :. (Unlock your imagination)

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2009/01/05 17:52 #280975

moze byc :

Eagle Eye-
Iron Man -

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zycze wspanialego muzycznego dnia.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2009/01/09 01:00 #281675

historie kuchenne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki Film Na Dzisiaj?? 2009/01/11 07:22 #282011

Obowiazkowa pozycja dla posiadaczy odtwarzaczy BR , jakosc obrazu powalajaca .....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator