HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Pokłosie 2012/11/23 20:22 #399996

kermit napisał: Nie , to znaczy ze owe przekazy sa dalekie od prawdy.
Od lat urabia sie w nowych pokoleniach Polakow niechec do patriotycznych i narodowych odruchow na rzecz kosmopolitycznego olewatorstwa. Ludziom bez korzeni latwo wszytko wmowic bo nie przywiazuja wagi do takich spraw => sa dla nich jakosm reliktem przeszlosci , nic nie znaczacymi rzeczami i dla tego mamy tak jak mamy w Polsce i wszystkie te walki sa mozliwe dla tego ze wiekszosc narodu jest jaka jest. Potargac flage klubu pilki kopanej to wiekszy powod do rozruchow niz opluwanie wlasnego kraju i narodu. To jest suwerenny ponoc kraj i jego interesy oraz jego obywateli powinny byc najwazniejsze :idea: Goscinnosc jest bardzo dobrym zwyczajem dopoki goscie nie sraja na srodku pokoju i nie obrazaja gospodarzy :idea:

Kermicie - nie są dalekie od prawdy zapewniam Cię. Ja nie będę się chwalił przeszłością moich dziadków. Ale wspomniany przez Ciebie Anders to mój krewny.
Nie zmienia to faktu że w mojej rodzinie był też uczestnik pogromu. I nie boję się do tego przyznać. A ty udajesz że to nieprawda. I nie twierdzę że tacy są i byli wszyscy. Ja nie generalizuję.
Ale w sumie jako żyd nie mam prawa do racji :) )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pokłosie 2012/11/23 22:13 #400017

Anders zydem raczej nie byl => na sile moglby byc Niemcem :idea:

Nie pisze ze zaden Polak nie bral udzialu w jakies jatce ale... takie "pogromy" to "zasluga" faszytow , ktorzy zmuszali miejscowa ludnosc to takich czynow => zmuszali a to roznica. Za Bugiem pogromy mialy dopiero rozmach i tam sie tak szat jak w Polsce nad tym nie rozdziera. Co w tym wszytkim najciekawsze Niemcy jakos spokojnie spia i Izraelowi w tylek z pokutna mina nie wchodza , nie oddaja kamienic itd. Czemu? Polacy i owszem ciekawe skad taka w Polsce silna na bicie w piersi moda sie wziela...

PS. bycie "pedalem i zydem" w dzisiejszej nowopolsce to bardzo dobre " referencje" 8) ale to tak na maginesie => promocja pedalstwa jest wszedzie i co najlepsze wmawia sie ludziom ze "to zupelnie normalne" a kto twierdzi inaczej to zacwok , ksenofob i PiSuar :twisted:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bardzo zdrowo i spokojnie żyje się nie zawracając sobie głowy chęcią "bycia HE audiofilem" => żeby żyć przyjemnie warto tej muzyki w końcu zacząć słuchać i poświecić jej chociaż trochę uwagi...

Pokłosie 2012/11/23 23:09 #400032

My tu dyskutujemy o Polsce. Jak zaczniemy mówić o pogromach Żydów ogólnie to okaże się że nie tylko Ukraińcy, Rosjanie, Niemcy ale też Francuzi, Hiszpanie, Anglicy czy jeszcze wcześniej Rzymianie mogą bić się w piersi. Lista jest długa.
Mi chodzi tu o zwykłe nasze "oczyszczenie". Nie o bicie w piersi na pokaz dla zagranicznej prasy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pokłosie 2012/11/23 23:21 #400033

Jestem za => mowmy o Polsce :idea: Twoim zdaniem w tym kontekscie zydzi nie maja sie za co bic w piers...? Takie ciekawe "oczyszczanie" => jednostronne bo oczywiscie druga strona nie musi , ma wprawe np. w ONZ glos zabiera ale mu nie podlega itd.

Nie "pochwalilem" Ci sie jeszcze ze drugi dziadek przezyl 2 obozy koncentracyjne , tez poopowiadal mi troche np. o kolaborantach z niemcami , funkcyjnymi oraz tym kto sie w tym wyjatkowo wyroznial => zaskocze Cie z pewnoscia ze to "niestety" nie byli Polacy :idea: chociaz z pewnoscia i takich by znalazl...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bardzo zdrowo i spokojnie żyje się nie zawracając sobie głowy chęcią "bycia HE audiofilem" => żeby żyć przyjemnie warto tej muzyki w końcu zacząć słuchać i poświecić jej chociaż trochę uwagi...

Pokłosie 2012/11/24 19:42 #400064

kermit napisał: Jestem za => mowmy o Polsce :idea: Twoim zdaniem w tym kontekscie zydzi nie maja sie za co bic w piers...?

Tego nie mówię - mają i to dużo. Bo przecież Żydzi w Polsce byli znaczącą mniejszością. Byli krawcami, zbieraczami złomu, sklepikarzami a także bankierami, politykami, artystami czy też naukowcami. Było wśród nich też trochę kanalii które szczególnie mocno przysłużyły się Polakom w czasie wprowadzania "jedynego słusznego" systemu. Tematy okupacji pominę - do dobry temat do dyskusji historycznej.
Nie mniej nie zmieni to faktu że w mojej rodzinie a także w rodzinie mojej żony zbyt wielu fanów nie mają. I niestety nie wynika to ze stereotypów ale ze zwykłych sytuacji życiowych. Zresztą sam doświadczyłem na sobie tego że "oszukać goja to nie grzech"...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pokłosie 2012/11/26 18:13 #400179

Uzupełnienie:

film.onet.pl/wiadomosci/boguslaw ... omosc.html

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pokłosie 2012/12/04 08:48 #400945

Czy ogladal ktos na 2TVP wczorajszy program T. Lisa z aktorami krecacy sie wokol Pogrossia? Jakies uwagi/konkluzje? 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bardzo zdrowo i spokojnie żyje się nie zawracając sobie głowy chęcią "bycia HE audiofilem" => żeby żyć przyjemnie warto tej muzyki w końcu zacząć słuchać i poświecić jej chociaż trochę uwagi...

Pokłosie 2012/12/16 22:13 #401943

Jeszcze jedna recenzja "Pokłosia". Na tym blogu:

grzegorzwysok.blogspot.com/

trzeba zejść w dół do tekstu: "Powrót" i "Pokłosie".

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pokłosie 2012/12/19 22:54 #402247

Bardzo bym chciał zobaczyć ten film, a także Obławę. Czy ktoś mógłby mi w tej sprawie pomóc. Nie bardzo wiem jak to znaleźć w necie... Będę wdzięczny!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pokłosie 2012/12/20 01:13 #402262

Spóźniłeś się, w kinach już chyba nie grają.
Czekaj na DVD.
O co chodzi z tym netem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

INTEL NUC+Cały set M2Tech HiFace EVO jako odtwarzacz plików audio, DAC DIY na AD1865,DAC na WM8742 DIY ,Fadel Art Reference One, pre P 1.7 Pass klon ,Aleph5 Pass klon, RR2 AkustyK,IC DIY linki ze srebra w teflonie.Tor zbalansowany.Wzmacniacz słuchawkowy klon Soha Mk III,AKG K701

Pokłosie 2012/12/20 01:37 #402264

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Bartku/Janie
Poczekaj, aż "ten" film puszczą w TV. To sie bardzo szybko stanie. Z rozpaczy jego twórców i promotorów.
W żadnym wypadku nie kupuj DVD, ani biletu do kina, bo tym samym wspierasz coś, co Ci się może w tym filmie nie spodobać. Nazwijmy to "spojrzeniem na historię". Twoja każda złotówka staje się siłą, która wspiera ideologię.
Dlatego, lepiej ją przeznacz już na takie pierdoły, jak korektor graficzny, albo nawet nową płytę zespołu Maanam.
To, że film zostawi u Ciebie głębokie i mieszane uczucia, wiem.
Miał je powodować, ale uwierz mi, poczujesz sie lepiej, jeżeli bedziesz miał świadomość, że nie wspierasz producenta.

PS. Wprawdzie biznes idzie niespecjalnie, ale nie zamierzam sie z tego powodu wieszać, truć, ani przecinać w newralgicznych miejscach.
Jakby co.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Pokłosie 2012/12/20 14:58 #402314

Cóż to już nie mówisz do mnie "doktorze" :-)
Komunikat zrozumiałem, nie chcę tego oglądać ale Obławę chcę. Moi "znacznie" młodsi bracia mówili, że można to ściągnąć z internetu, bo od młodych nie mogę się doprosić. Nie wiem jak to ściągnąć. Może ktoś pomoże :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pokłosie 2012/12/22 01:14 #402477

Jan Bokszczanin napisał: Cóż to już nie mówisz do mnie "doktorze" :-)
Komunikat zrozumiałem, nie chcę tego oglądać ale Obławę chcę. Moi "znacznie" młodsi bracia mówili, że można to ściągnąć z internetu, bo od młodych nie mogę się doprosić. Nie wiem jak to ściągnąć. Może ktoś pomoże :-)


A nie wiem czy mój komunikat był zrozumiany.
Panie Macieju,a jak Pan teraz zareaguje?
Pan Jan ma nie dokładać do produkcji,czy ma zassać z netu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

INTEL NUC+Cały set M2Tech HiFace EVO jako odtwarzacz plików audio, DAC DIY na AD1865,DAC na WM8742 DIY ,Fadel Art Reference One, pre P 1.7 Pass klon ,Aleph5 Pass klon, RR2 AkustyK,IC DIY linki ze srebra w teflonie.Tor zbalansowany.Wzmacniacz słuchawkowy klon Soha Mk III,AKG K701

Pokłosie 2012/12/22 14:37 #402512

"Pokłosie mnie nie interesuje", chcę Obławę nie dokładając do produkcji... Chciałbym dostać podpowiedź jak to pozyskać od Świętego Mikołaja - oczywiście jeśli jest :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pokłosie 2012/12/22 14:45 #402513

Aha w ramach rekompensaty za niemoralną prośbę i ewentualną pomoc proponuję trzy moje płyty z dedykacją (jeśli ktoś będzie miał ochotę).
Pozdrawiam i przepraszam jeśli kogoś swoim brakiem uczciwości uraziłem :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator