HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/11 12:14 #375120

... obciąć budżet o 100 mln $, zatrudnić J. Deppa i... liczyć kasę :)

Dla mnie to jest fenomen. Krytycy równają film z ziemią, producent znacząco obcina budżet a ludzie i tak walą drzwiami i oknami. Zresztą nie każdy film może zarobić miliard $. A co ciekawe to z filmów "seryjnych" tylko Piraci zarobili ponad miliard $ na pojedynczym filmie więcej niż jeden raz (część 2 i 4).

Co sprawia, że ludzie tak chętnie oglądają niektóre filmy? Może w tym przypadku to "magia" Deppa? Wszak nakręcona w zeszłym roku "Alicja w Krainie Czarów" również zarobiła górę pieniędzy. Burton odgrzał stary pomysł, wydawało się, że wyeksploatowany do końca i będzie problem z zarobieniem na siebie. A tu, niespodzianka. Jeden z najbardziej dochodowych filmów w historii.

A z drugiej strony mamy produkcje np Thor czy Clash Of The Titans, które mimo sporych budżetów, rozczarowały finansowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/11 14:23 #375122

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
To Depp nie grał w którejś z części?
...pytam, bo wiem, że w tym grał, lecz żadnej nie oglądałem.
(dzieci za stare a mnie nie skusiło na szczęście, jeden w tv próbowałem... ale po 30-40 minutach...)
Tak przy okazji - tego typu filmy powinny mieć wyraźny znaczek (coś jak w TV) ale określający "do ilu lat" jest przeznaczony, z wyłączeniem "rodziców z dziećmi"
W sumie trochę szkoda, Depp'a na takie filmiki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/11 14:28 #375123

We wszystkich grał. I myślę, że w dużym stopniu jego kreacja podniosła dochody filmu (filmów).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/11 15:26 #375125

smykus napisał: We wszystkich grał. I myślę, że w dużym stopniu jego kreacja podniosła dochody filmu (filmów).


Nie do końca jego. Jego inspiracją był Keith Richards. To jego są wszystkie gesty, sposób wysławiania się, i tak dalej. Keith Richards pojawia się również w filmie, gra chwilę ojca Jacka Sparrow ;)
Fakt że Depp potrafi przyciągnać widownię przed ekran, niby "etatowy" aktor Burtona, ale chyba etykietka Jacka przylgnie do niego na dłużej. Mnie najbardziej podobał się w Sweeny Todd :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/11 17:46 #375130

Krakus, czepiasz się ;) . Chodziło mi o to, jak Depp zagrał i jaką stworzył postać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/11 17:52 #375133

Dobra, ale co jest w tych filmach, że zarobiły tyle? Toy Story 3, Alicja w Krainie Czarów... ktoś spróbuje wytłumaczyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/11 18:33 #375135

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

smykus napisał: Dobra, ale co jest w tych filmach, że zarobiły tyle? Toy Story 3, Alicja w Krainie Czarów... ktoś spróbuje wytłumaczyć?


popróbuję :wink: (kolejność bardzo dowolna)
moda?
owczy pęd?
skuteczny marketing?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/14 19:23 #375260

Iro napisał: ... Tak przy okazji - tego typu filmy powinny mieć wyraźny znaczek (coś jak w TV) ale określający "do ilu lat" jest przeznaczony, z wyłączeniem "rodziców z dziećmi"
W sumie trochę szkoda, Depp'a na takie filmiki.


"Piraci" to jeden z najlepszych filmów rozrywkowych jakie oglądałem. Mnóstwo świetnych gagów i niewymuszony humor z górnej półki. Być może jeżeli ktoś zachwyca się "Ojcem Chrzestnym", to nie zachwyca się "Piratami" i odwrotnie.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/15 16:22 #375285

Dziś premiera Harry Pottera. Pytanie brzmi czy pęknie 150 mln$ przez weekend w stanach.

Prawie największa liczba kopii i ciekawość, to może dać niezłą mieszankę finansową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/16 21:42 #375316

Grubo poszło, oj grubo. Już nie 150 a 200 milinów może zarobić tylko w pierwszy weekend w stanach. Pół miliarda na świecie w pierwszy weekend? Czemu nie :)

Tak się robi pieniądze.


Deathly Hallows Part 2's first day gross alone would rank as the second biggest weekend of 2011 after Transformers: Dark of the Moon. It should easily break The Dark Knight's $158.4 million opening weekend record, though it should be exceptionally front-loaded. Deathly Hallows Part 1's Friday ended up being nearly half of its weekend. If Deathly Hallows Part 2 follows suit, that would mean a weekend gross of $185-190 million.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/17 18:41 #375343

smykus napisał: Dobra, ale co jest w tych filmach, że zarobiły tyle? Toy Story 3, Alicja w Krainie Czarów... ktoś spróbuje wytłumaczyć?


dzieci :wink:

*Symku po polsku, mój tłumacz się buntuje :wink:

Zrozumiałem, że druga część ostatniej części HP, w pierwszy weekend zarobiła więcej od trzeciej części filmu o robotach o jakieś 40 mln. dol.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/17 19:20 #375346

Dzieci? To raczej Epoka Lodowcowa, Król Lew itp. A to poziom 500-650 mln. Jedyny film to Toy Story 3, który zarobił straszne pieniądze (najlepiej "zarabiająca" bajka).

donmichu napisał:
Zrozumiałem, że druga część ostatniej części HP, w pierwszy weekend zarobiła więcej od trzeciej części filmu o robotach o jakieś 40 mln. dol.


To była prognoza na podstawie tylko piątkowego wyniku.

Bardziej oficjalne dane to 168,5 vs 158,4. Co nie zmienia faktu, że mamy nowy rekord.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/17 20:26 #375347

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

smykus napisał: Dzieci? To raczej Epoka Lodowcowa, Król Lew itp. (...)



a może ... DUŻE dzieci ?

( :wink: )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/17 20:31 #375350

Duże dzieci, duża forsa :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak zarobić na filmie... (Piraci z Karaibów cz. 4) 2011/07/17 22:29 #375354

Fak, poszło mocno. 475 mln $ zarobił Henryk Portier przez weekend. Pobił dotychczasowego lidera o jakieś 80 mln (również Henryka).


Teraz Cameron do pobicia ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator