HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Porażka 3D 2011/05/25 01:46 #372764

www.sfora.pl/Wielka-porazka-3D-L ... eni-a32467

I tak to w ogóle wygląda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

moje miasto to Białystok

Porażka 3D 2011/05/25 17:35 #372781

Wcale mnie to nie dziwi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Porażka 3D 2011/05/25 18:24 #372784

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2011/05/25 19:00 #372787

Tylko, że to nie o TEGO Avatara chodzi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2011/05/26 00:20 #372804

Ale Thor wielkiej kasy nie zrobił. Tron też.
Co innego najnowsi "Piraci". Ale tu trzeba porównac wpływy z 2D i 3D....
Trzeba jednak wziąć pod uwage fakt, ile nastolatek kocha sie w Deepie. Ja znam przynajmniej dwie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

moje miasto to Białystok

Porażka 3D 2011/05/27 23:46 #372903

Producenci zdupili sprawę, bo poszli w aktywne okulary, a to ma same wady i miga że można ocipieć (bóle głowy, migreny gwarantowane, a może i co gorszego). Rozwiązań pasywnych jakby nie widać w sklepach :roll:

Ale jak będzie więcej tytułów 3D to kto wie...
Bo po raz kolejny okazuje się, że sama technologia nie wystarczy. Musi być jeszcze "kontent", na który warto się pogapić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2011/05/28 11:06 #372922

a jak ktos ma okulary (jest krotkowidzem) to zaklada okulary na okulary??

Nigdy nie bylem wiec nie wiem, moze mnie ktos uswiadomi....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Porażka 3D 2011/05/28 14:10 #372932

zentaur napisał: a jak ktos ma okulary (jest krotkowidzem) to zaklada okulary na okulary??

Nigdy nie bylem wiec nie wiem, moze mnie ktos uswiadomi....


Tak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2011/06/06 10:37 #373412

Widziałem kilka dni temu piratów. Noszę soczewki, po 10 minutach zaczęły mi najpierw podsychać jak przy monitorze CRT (niestety mam taki nadal) a potem łzawić oczy, prawie się poryczałem jakbym był na filmie z bollywood ;) . Potem jakoś się przyzwyczaiłem ale cały czas miałem wrażenie przyciemnionego obrazu i efekt wyciapanego paluchami obrazu mimo, że na okularach nic nie było. Efekty wcale nie takie fajne jak bym się podziewał i dlatego nie bardzo rozumiem o co ta cała zawierucha. Zastanawia mnie jak pracują mięśnie oka skoro nie muszą ogniskować pola widzenia na dalszych i bliższych obiektach skoro wszystkie są w tej samej odległości czyli na powierzchni ekranu. Czy po jakimś czasie mózg nie zgłupieje i nie zaczniemy tracić umiejętności widzenia stereoskopowego ?
A moja żona która ma jeszcze lekki astygmatyzm z dzieciństwa widzi wszystko na płasko.

W zasadzie obejrzał bym sobie tylko jedną sagę w 3D - gwiezdne wojny, resztę wolę zdecydowanie w 2D. Po co mi trzy wymiary do mojego ulubionego ostatnimi czasy "Whatever works" (pol. "Co nas kręci, co nas podnieca").

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2011/06/07 00:01 #373439

John 1.5 V napisał: Zastanawia mnie jak pracują mięśnie oka skoro nie muszą ogniskować pola widzenia na dalszych i bliższych obiektach skoro wszystkie są w tej samej odległości czyli na powierzchni ekranu.

Chyba nie rozumiem :roll: Na ekranie jest tylko rzut. A właściwie 2 rzuty dla 2 kątów. Ogniskowanie wzroku oczywiście zachodzi, bo rzuty (tzn. 2 rzuty jednego punktu) zmieniają odległość w zależności od głębi. Ogniskowanie pojedynczych obiektywów kamery 3D to z kolei inna sprawa, nie wiem czy robią z tym jakieś sztuczki, czy jest tak samo jak w 2D.

John 1.5 V napisał: W zasadzie obejrzał bym sobie tylko jedną sagę w 3D - gwiezdne wojny, resztę wolę zdecydowanie w 2D. Po co mi trzy wymiary do mojego ulubionego ostatnimi czasy "Whatever works" (pol. "Co nas kręci, co nas podnieca").

Ja bym obejrzał moje ulubione aktorki w 3D. I to nie raz 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2011/06/07 06:58 #373445

Wiedz, że mógłbyś się rozczarować, zwłaszcza przy bardzo bliskim oglądaniu i kontakcie organoleptycznym w 3D. Z rozmową w 3D też mogło by być rozczarowująco.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porażka 3D 2011/06/15 09:52 #373865

Ja uwielbiam kino 3D..odczucie bycia w trzecim wymiarze, pozwala bardziej namacalnie, przenieść się w krainę fabuły:)...Nie mam problemu z bolącą głowa itp...ale zauważyłem wkurzający trend...Ostatnio poszedłem z synem na ostatnią część piratów z Karaibów, wcześniej reklamy i zwiastun polskiej produkcji 3D bitwy warszawskiej....pomimo tego ze nie lubię tej tematyki obraz wyśmienity, pełnowymiarowe 3D !..byłem pod wrażeniem..bo przeważnie polskie produkcje wyglądają jakby były robione na papierze toaletowym...no i czekamy na główny film, mego produkcję....totalna kupa, zero przestrzeni, na palcach jednej ręki jakieś pseudo 3D !...Co to k....! ma być ?????:(..Albo obraz był tylko skalowany - powinni tego zabronić ! bo to nie warte dopłaty...albo kamerą 3D..3 razy do Dupy.....masakra !...takie prezentacje mogą tylko zniechęcić do 3D....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"....ZGINĘŁA W NIEPOKOJU WIELKICH MIAST
OSNUTA HURAGANEM DURNYCH SPRAW
MALEŃKA TAJEMNICA - BYCIA W CISZY
LUB PO PROSTU BYCIA ..."

Porażka 3D 2011/07/06 22:24 #374930

Mały ma wakacje więc zaciągnał mnie na ostatnią część Transformersów...nie spodziewałem się jakiejś wydumanej fabuły i "psycholozoficznych" wątków...ale ostatnie 45 min zabija efektami....wiem jak je robią...ale to było mistrzostwo świata !..gdyby nie one - ostatnie miejsce na podium...dziewucha jakby wykapana Krupa..inteligencja jej mnie nie obchodzi...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"....ZGINĘŁA W NIEPOKOJU WIELKICH MIAST
OSNUTA HURAGANEM DURNYCH SPRAW
MALEŃKA TAJEMNICA - BYCIA W CISZY
LUB PO PROSTU BYCIA ..."

Porażka 3D 2011/07/07 10:03 #374961

ostatnio ogladalem telewizor 3d w okularach. prosze powiedzcie, ze w kinie jest inaczej, bo jesli tak to ma wygladac, to dla mnie jest to porazka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Porażka 3D 2011/07/07 10:45 #374963

Inaczej, bo pewnie są mniej wygodne niż te "domowe".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator