HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ale Kino - powrót koreferatów 2011/04/17 19:54 #371028

Starsi for(um)owicze pamiętaja pewnie, że w PRL-u bardzo często filmy były poprzedzane obowiązkowymi pogadankami docentów od kinematografii, którzy wyjaśniali głupim telewidzom o czym film jest i dlaczego właśnie o tym. Ten zwyczaj od pewnego czasu powrócił w najlepszym skądinąd polskim kanale filmowym (może obok TCM) "Ale Kino". Ostatnio ofiarą stał się nawet "Batman" (nawiasem mówiac, film się strasznie zestarzał i nie udało mi się wytrwać do końca a i spore fragmenty ze środka opuściłem). Ale przynajmniej docenci mają co do garnka włożyć, a pewnie mają rodziny.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ale Kino - powrót koreferatów 2011/04/18 01:32 #371046

Nie widziałem i nieczęsto zaglądam w ten kanał, ale generalnie pomysłu nie potępiam. Tym bardziej, że czasem film aż się prosi o komentarz. Był/jest taki cykl, chyba "poprawka z historii", czy jakoś podobnie. I prawdę mówiąc, sama "poprawka" była zazwyczaj ciekawsza od filmu. Do niektórych współczesnych filmów przydało by się małe wprowadzenie i jakieś wskazówki dla mniej spostrzegawczych (do których się zaliczam). Słynny już przykład to "Mulholland Drive" Lyncha. Tylko w tym przypadku nie wiem czy lepiej uświadamiać widza przed czy po :roll:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator