HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/04 19:57 #360533

Jeżeli komuś uda się zrobić dobry film rozrywkowy, to często na fali sukcesu ten sam albo nawet inny reżyser nakręca część drugą, trzecią itp. Przeważnie gorszą od numeru 1. Czasami żenująco gorszą, jak Rambo 4 (Rambo 1 to wybitny film, Rambo 2 to prznajmniej niezłe nap ... lanki), Jurrasic Park 3, Matrix 3.

Które filmy można wymienić jako wyjątki od reguły? Mnie do głowy przychodzą np. wszystkie częsci "Back to the Future" i przygód Indiany Jonesa i Brudnego Harry'ego, a z polskich dwa dublety Machulskiego: "Kiler" i "Va Bank".

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/04 19:59 #360534

Adam Szulc napisał:
Które filmy można wymienić jako wyjątki od reguły?


Władcę Pierścieni :mrgreen:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/04 22:38 #360556

Terminator, Alien

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/04 23:10 #360558

Hmm "Rambo 4" nie był tragiczny...powiedziałbym ,że lepszy od "Rambo 3"
Seria "Zabójcza Broń" też trzymała poziom tak jak "Szklana Pułapka" no może poza czwartą jej częścią.
Nie mam też zastrzeżeń do serii "Mad Max" no i Batmana : "Batman Forever" oraz "Dark Knight"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/05 02:08 #360565

James Bond nigdy nie zawodzi 8) Oczywiście tu też widać piętno współczesnego kina, jednak wbrew pozorom (Daniel Craig) bohater jeszcze całkiem nie zdziczał, a twórcy robią co mogą żeby miało to ciutek więcej klasy od reszty kinowego chłamu.

Co do Matrixa 3, to niestety trudno sobie wyobrazić następne części. Chyba że np. Matrix Zmartwychwstanie, Matrix Wniebowstąpienie, Matrix Sąd Ostateczny - o tu by się działo :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/05 08:46 #360568

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
A NAJwiekszy, NAJlepszy, NAJ NAJ NAJ
POP film Ww historii KINA :idea: :?:
Nikt go jeszcze nie przywołał :shock:



I to jest właśnie ten jeden, jedyny przypadek, potwierdzający REGUŁĘ


"OJCIEC CHRZESTNY 2" - jest trochę ale jednak lepszy od pierwszej części.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/05 10:18 #360570

Konio napisał: Hmm "Rambo 4" nie był tragiczny...powiedziałbym ,że lepszy od "Rambo 3"
Seria "Zabójcza Broń" też trzymała poziom tak jak "Szklana Pułapka" no może poza czwartą jej częścią.


Z oceną Rambo 3 i 4 raczej nie zgodziłbym się, natomiast "Zabójcza Broń" istotnie była dobra w każdej odsłonie (a "Szklana Pułapka" jednakowo średnia).

raczer napisał: James Bond nigdy nie zawodzi Oczywiście tu też widać piętno współczesnego kina, jednak wbrew pozorom (Daniel Craig) bohater jeszcze całkiem nie zdziczał, a twórcy robią co mogą żeby miało to ciutek więcej klasy od reszty kinowego chłamu.


Z naciskiem na "ciutek". Niestety krwawe jatki i półsekundowe sceny w długich seriach nie ominęły i Bonda. W dodatku ten najnowszy wygląda ja bandzior, za to nie ma poczucia humoru poprzedników.

Iro napisał: A NAJwiekszy, NAJlepszy, NAJ NAJ NAJ
POP film Ww historii KINA
Nikt go jeszcze nie przywołał

(...)

"OJCIEC CHRZESTNY 2" - jest trochę ale jednak lepszy od pierwszej części.


Nie przywołałem, bo to dla mnie ciężkostrawny film, tak jak chyba wszystko Coppoli. Części II nawet nie oglądałem. Właściwie dobra jest tylko nostalgia za bandziorami starej daty i uchwycenie przemian w branży.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/05 13:26 #360583

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Adam Szulc napisał: . Części II nawet nie oglądałem.


no, to nie dziwię się, że nie "przywołałeś"
pozostałe "tłumaczenia" są...

Adamie - obejrzyj ten film - bez uprzedzeń ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/05 15:03 #360585

Adam Szulc napisał:

Konio napisał: Hmm "Rambo 4" nie był tragiczny...powiedziałbym ,że lepszy od "Rambo 3"
Seria "Zabójcza Broń" też trzymała poziom tak jak "Szklana Pułapka" no może poza czwartą jej częścią.

Z oceną Rambo 3 i 4 raczej nie zgodziłbym się, natomiast "Zabójcza Broń" istotnie była dobra w każdej odsłonie (a "Szklana Pułapka" jednakowo średnia).


Dla mnie Szklana Pułapka 4 to chyba największa wpadka jaką widziałem. Poprzednie części wgniatały w fotel, a te komputerowe bzdety w ostatniej części są kompletnie niestrawne. Co ciekawe prawie wszystkie filmy gdzie wykorzystano jakieś cybernetyczne wątki, zazwyczaj tylko na tym tracą. Jedynym znanym mi wyjątkiem był właśnie Matrix. Znacie jakieś inne? :roll:

Adam Szulc napisał:

raczer napisał: James Bond nigdy nie zawodzi Oczywiście tu też widać piętno współczesnego kina, jednak wbrew pozorom (Daniel Craig) bohater jeszcze całkiem nie zdziczał, a twórcy robią co mogą żeby miało to ciutek więcej klasy od reszty kinowego chłamu.

Z naciskiem na "ciutek". Niestety krwawe jatki i półsekundowe sceny w długich seriach nie ominęły i Bonda. W dodatku ten najnowszy wygląda ja bandzior, za to nie ma poczucia humoru poprzedników.


Nie sposób zaprzeczyć, chociaż np. Clint Eastwood też nieraz wyglądał jak bandzior (spluwę miał dużo większą), a Sean Connery w swoich czasach uchodził za strasznego brutala ;) Poczucie humoru to generalnie bardzo deficytowy towar w dzisiejszym kinie, a współczesnemu twardzielowi nie pozwala się ani za bardzo grać, ani za dużo gadać.

A propos poczucia humoru, w styczniu ponoć mają pokazać nowe odcinki Californication. Początkowo wydawał mi się to straszny gniot, a potem jakoś załapałem ten klimat i zaczęło mnie to naprawdę śmieszyć. Zupełnie nowe kino, przekraczające dotychczasowe bariery. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w najnowszej odsłonie Hank stoczy się jeszcze bardziej, a ckliwej papki będzie jak najmniej :mrgreen:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/05 15:28 #360587

To ja dorzucę "Psy" W Pasikowskiego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/05 16:44 #360592

Iro napisał: Adamie - obejrzyj ten film - bez uprzedzeń ...


Byłem uprzedzony, że to genialny film. Ale rozczarowanie nie wynikało stąd (bo i tak nikomu nie wierzę). Drugi raz już się raczej nie zdobęde na to (za długie) ale GF 2 postaram się zaatakować.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/05 16:46 #360593

mnemonicboy napisał: To ja dorzucę "Psy" W Pasikowskiego


Znowu się nie zgodzę. "Psy" są jak "Rambo" - pierwsza część to było kino ambitne i efektowne, druga tylko efektowne.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/05 17:08 #360594

Adam Szulc napisał:
"Psy" są jak "Rambo" - pierwsza część to było kino ambitne i efektowne, druga tylko efektowne.

Pozdrawiam


Ha, wolne żarty.
Rambo to było kino ambitne? Chyba wyłącznie z wielkim przymrużeniem oka.
A co sie tyczy "Psów", a dokładniej ich kolejnej części, to pytanie dotyczyło (jak zrozumiałem) czy następne części utrzymały poziom "jedynki".
Wg mnie jak najbardziej!

pozdrawiam
m

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2010/12/06 10:16 #360659

Co ciekawe prawie wszystkie filmy gdzie wykorzystano jakieś cybernetyczne wątki, zazwyczaj tylko na tym tracą. Jedynym znanym mi wyjątkiem był właśnie Matrix. Znacie jakieś inne?


Jasne. Blade Runner, Ghost in the Shell...

Co do udanych drugich części, zgadzam się z Piotrusem!

Terminator 2, Aliens - obydwa zdecydowanie najlepsze z całych serii, ale i w obydwu przypadkach później było dużo, dużo gorzej...


Natomiast na temat:
Piraci z Karaibów, wspomniany wcześniej Matrix, Rocky, Piła (!!!)...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*** 2, 3, 4 ... czyli dalszy ciąg 2011/01/02 21:33 #363205

Obawiałem się tego. Ktoś chce zarżnąć dobry film animowany Auta (Cars), wprowadzając do kin drugą część :(

A co powiecie na świąteczne filmiki Shrek, Madagaskar...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator