HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Surogaci 2010/02/20 12:44 #329387

Pomimo mojej sympatii do B.W. opinia moze byc jedna-lipa ,kiszka,nuda .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nadaje z Gdyni

Surogaci 2010/02/20 18:14 #329426

Fajny film,
pokazujący do czego może doprowadzić odsuwanie się od od ludzi,
zamykanie w wirtualnym świecie,
z jednoczesnym dążeniem do "ideałów" kreowanych przez popkulturę.

Mi się ten film podobał, daje do myślenia i bawi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Surogaci 2010/02/21 01:42 #329593

Nie daje do myślenia. Może bawi -ale tylko trochę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Surogaci 2010/02/23 00:54 #329977

Lipa Panie,do bani i ziewania.BW schodzi na psy biorąc takie szmiry

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

INTEL NUC+Cały set M2Tech HiFace EVO jako odtwarzacz plików audio, DAC DIY na AD1865,DAC na WM8742 DIY ,Fadel Art Reference One, pre P 1.7 Pass klon ,Aleph5 Pass klon, RR2 AkustyK,IC DIY linki ze srebra w teflonie.Tor zbalansowany.Wzmacniacz słuchawkowy klon Soha Mk III,AKG K701

Surogaci 2010/02/23 02:29 #329978

daru napisał: Lipa Panie,do bani i ziewania.BW schodzi na psy biorąc takie szmiry


BW ma to w nosie i przepuszcza grubą kasę na panienki i szampana a potem sobie podśpiewuje :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

Surogaci 2010/02/23 14:14 #329995

Surogaci.

Wizja przyszłości,
niby nie dość oryginalna - bo wszystko w tą stronę zmierza,
Weźmy takie portale społecznościowe - są tacy (to nie żart) którzy maja setki znajomych na portalach a w życiu nie zamienili słowa z najbliższym sąsiadem (z bloku/ ulicy), a o "koledze" z pracy wiedza tyle ze to Jerzy, i chyba ma córkę, a do pracy jeździ 7 letnim golfem.
ale jakże pobudzająca do myślenia.

Ludzie pozamykani w domach, przeżywający swe "życie" za pomocą wyidealizowanych "protez",
ile to budzi pytań, ile kontrowersji np.

Czy żona Xa, który odbył wirtualny (surogatowy) stosunek z panią Yek, ma podstawę do rozwodu czy nie?
Surogat to rzecz, za zniszczenie takowego pewnie byłaby odpowiedzialność karna - zniszczenia mienia a nie zabójstwo.
Więc jak potraktować taki sex pomiędzy dwoma "rzeczami".

Gdzie jest granica, o ile w ogóle jest jakaś pomiędzy naszym prawdziwym ja a sztucznym, i co to w ogóle już znaczy prawdziwe ja, skoro surogat służy do przeżywania życia.

Religie głoszą że bogowie stworzyli ludzi, to czy sami możemy uważać się za bogów - w końcu tworzymy na swój obraz i podobieństwo siebie samych :?

To koniec rasy ludzkiej, czy początek następnego ogniwa w ewolucji gatunku ludziego - "homo virtual sapiens"?


Czy tylko u mnie świat wykreowany w filmie "Surogaci" spowodował pobudzenie procesów myślowych nastawionych na zastanawianie się nad interpretacją potencjalnych zdarzeń w sferze prawnej, socjologicznej itd.

Nie kręcą was wizje alternatywne? Nie czytacie SF?


Świat i zagadnienia z nim związane zafascynował mnie na tyle, że nie odczułem braków filmowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Surogaci 2010/02/23 14:42 #329996

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
Kreca, czytamy. U Lema to stara spiewka, a caly koncept "metawersum" jet juz tez mocno wyswiechtany. Nie wiem, na ile ten film jest odkrywczy, bo nie widzialem, ale sam koncept swiata wirtualnego zapewniajacego takie same jakosciowo (a moze wrecz lepsze) doznania ludziom, ktorzy w rzeczywistosci podstawowej potrzebuja juz tylko utrzymac umysl przy zyciu, gdyz kazde inne doznanie wstrzykuje sobie bezposrednio do sieci neuronalnej, jest juz naprawde dosyc stary - dlatego moze brak efektu: lal :D

Btw. jestem bardzo za i obstawiam, ze predzej czy pozniej i tak to dojdzie do skutku :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Surogaci 2010/02/23 14:56 #329998

Waryat, to wszystko prawda, co napisałeś.
Tylko, że to są Twoje przemyślenia!! Ten film nie poruszył żadnego z tych problemów. Mało tego -pokazał kupę niekonsekwencji.
Jak to sobie wyobrażasz, osiem godzin obsługiwać surogata nie ruszając swoim ciałem, a potem normalnie wstać i sobie pójść?
Ludzie uzależnieni od surogatów po wyłączeniu systemu nie mieliby możliwości w ogóle ruszyć się ze swoich łóżek (czy jak tam zwać te kapsuły)!
O wiele fajniej problem "zautomatyzowania" życia był przedstawiony w WALL-E Pixara -tam przynajmniej było widać efekty braku ruchu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Surogaci 2010/02/23 17:27 #330013

Edgar napisał: Waryat

:?:
Jaki waryat?

My name is POND, JAMES POND< eeee wdehe znaczy sie - poniosło mnie torchę :lol: !

Jasne że moje przemyślenia.

Widać film napotkał u mnie na moment skłonny do takich rozmyślań i "zaiskrzyło" :mrgreen:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Surogaci 2010/02/23 17:29 #330014

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
wiesz co wdehe, ze tez was czasem myle? Pojawiliscie sie w mniej wiecej tym samym momencie na forum i zaczynacie sie na "w". I cholera na tym sie koncza chyba podobienstwa, ale .... :DDDD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Surogaci 2010/02/23 20:30 #330055

Eeeeeee... Sorry wdehe.... Ale wtopa.
Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Surogaci 2010/02/23 21:29 #330071

bardzoooooo słabiutki filmik - teraz aktorzy tylko patrzą ile dostaną za rolę, a scenariusz na drugi plan schodzi
stąd takie "rodzynki"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz~SA7001~PM7001~B&W685~Qed SilverSpiral~Qed XTube400~IsoTek Premium~Sennheiser HD555

Surogaci 2010/02/28 20:19 #332051

Z żalem obejrzałem - bleee...

już wolę jak B.W śpiewa :?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Surogaci 2010/04/05 21:32 #338199

Surogaci to bardzo dobry film. Podobał mi się

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

test inteligencji
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator