HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/04 19:01 #324926

w trakcie grania roli Golluma Serkis był ubrany w specjalny skafander z mnóstwem receptorów, które rejestrowały jego ruchy. Wykreowana potem animacja kopmuterowa została nałozona na te punkciki ruchu z receptorów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/04 19:03 #324927

bo jezeli jest to pelna rola, to pytanie dlaczego nie dostal Oskara? W ogole byl nominowany? W momencie kiedy uznac te rola za pelna, to uwazam ja za genialna, ktora zasluzyla na nagrody.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/04 19:03 #324929

Elessar napisał: w trakcie grania roli Golluma Serkis był ubrany w specjalny skafander z mnóstwem receptorów, które rejestrowały jego ruchy. Wykreowana potem animacja kopmuterowa została nałozona na te punkciki ruchu z receptorów.



aaa, ok. teraz rozumiem. to chyba wyjasnia sprawe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/04 19:44 #324962

niestety, z tego co pamiętam nie otrzymal nawet nominacji do Oscara

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/04 21:45 #325094

A mógłby, bo dzięki temu filmowy i dzięki stworzonej przez siebie kreacji, stał się znanym aktorem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/05 02:03 #325343

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Chyba znowu obejrzę LOTR. Ostatnio to robiłem ze dwa lata temu...
Tylko ten wydatek... Trzeba kupic kratę Warsteinera :)
9 godzin to nie byle co.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/05 02:05 #325345

Panie Macieju, tylko wersja rezyserska. Jedno piwo wiecej i po sprawie.

Wersja kinowa to zaledwie dobry teledysk. Ja jestem po maratonie wlasnie wersji rezyserskiej i jestem zszokowany jak wiele traci zwykla wersja po wycieciu tych wszystkich scen.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W
Ostatnia edycja: przez zentaur.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/05 02:05 #325346

Ja już od dawna planuję zrobić kilka takich "maratonów". Rzeczywiście trzeba się dobrze wyposażyć;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/05 02:09 #325347

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347

zentaur napisał: Panie Macieju, tylko wersja rezyserska. Jedno piwo wiecej i po sprawie.


Mam nabardziej wypasioną, czteropłytową - 199, albo 299, nie pamietam (i tak nie zajrzałem do dodatków, interesuje mnie film). Może bez figurek, ale te grubaśne knigi. Nie oszczędzałem, bo pojawienie sie każdej nowej wersji to było święto. I oglądanie jej z "zakładką".

Szkoda, że "Gwiezdnych Wojen" nie wydawano w różnych wersjach, bo miałbym tą MAX.

Troche to przypomina kupowanie winyli...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/05 02:13 #325348

4 plytowa, rozumiem mowimy o jednej czesci?

Ja mam wersje 12 plytowa - film jest na 6 plytach, kazda czesc na 2, plus 6 plyt dodatkow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/05 02:17 #325351

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347

zentaur napisał: 4 plytowa, rozumiem mowimy o jednej czesci?

Ja mam wersje 12 plytowa - film jest na 6 plytach, kazda czesc na 2, plus p lyt dodatkow.


Każdy film 4 płyty, razem 12.
Jak mógłbym kupic inną wersję... To by w ogóle nie konweniowało i nie wypadało... :)
Książke (a raczej trzy) przeczytałem kilkanaście razy.

Wygrał z nią tylko Robinson Crusoe, kilka tytułów Lema, "Historia zwierząt kręgowych" Szarskiego, Sherlock Holmes, Nędznicy, Krzyżacy, Poe, Wells i cos tam jeszcze :)


PS. Oczywiście, wyobrażałem sobie film lepiej, jak każdy. Wielu wątków w ogóle nie ma. Ale wówczas to by było 36 plyt z samym filmem. Mimo wszystko, z ekranizacji jestem zadowolony.
No i zrozumiałem wreszcie, o co chodziło z tym fajkowym zielem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/05 11:11 #325451

Maciej Stryjecki napisał: Wygrał z nią tylko Robinson Crusoe, kilka tytułów Lema, "Historia zwierząt kręgowych" Szarskiego, Sherlock Holmes, Nędznicy, Krzyżacy, Poe, Wells i cos tam jeszcze :)


Z powyzszej listy wnioskuje, ze nie czytal Pan 'Pieśni Lodu i Ognia' George R. R. Martina, to jest dopiero uczta dla wyobrazni i intelektu (a tak, bardzo realistyczne-inteligentne psychologicznie fantasy), chociaz okladki dosc burackie, co moze wprowadzic w blad kupujacego oczami :wink:

www.sklep.gildia.pl/literatura/3 ... gra-o-tron

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zrodlo:Rapture DAC,
Nauszniki:AKG K812, Grado GS 1000 (kabel Black Dragon), dt 880,
Wzmacniacz: Rapture amp, Rudistor RPX-33
Duzy zestaw: Chord 2Qute, Jolida 1701, AE Reference 2

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/05 13:17 #325497

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
"gra o tron" :) omg :DD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/05 16:19 #325574

Elessar napisał: Aktor uzyczyl cala swoja postać - ruchy Golluma to ruchy Serkisa, głos także nalezy do niego, wiec można przyjąć, iż jest pełnoprawna rola


To cyfrowa forma aktorstwa. Ta sama technologia, tylko w trochę nowszej wersji była wykorzystana w BeoWulf. Tam oczywiście było to na szerszą skalę, bo dotyczyło wszystkich aktorów (nawet zwierząt). Każdy aktor był ubrany w kombinezon. Do tego dla każdego aktora była przygotowana maska (odlew twarzy) z punktami do nanoszenia siatki na twarze. Na punkty siatki były przyklejane markery, którymi także pokryty był kombinezon. Markery były także na paznokciach. W sumie każdy aktor miał ich na sobie ok. 270 szt. Digitalizowano dzięki temu nawet mimikę twarzy.
Całość scen była nagrywana w pomieszczeniu które nazwano "Volume". Scena była oświetlona przez reflektory podczerwone i filmowana z ponad 100 kamer jednocześnie.
Generalnie wyglądało to jak zwyczajne kręcenie filmu, rekwizyty tylko były trochę inne (druciane). Wszystko co było widziane na filmie było naprawdę zagrane przez aktorów. Polecam BeoWulfa dla tych którzy go nie widzieli - w końcu był także inspiracją dla Tolkiena

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/05 20:31 #325663

zentaur napisał: 4 plytowa, rozumiem mowimy o jednej czesci?

Ja mam wersje 12 plytowa - film jest na 6 plytach, kazda czesc na 2, plus 6 plyt dodatkow.


Ja posiadam 14 płyt

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator