HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/01 21:09 #324166

Dwie wieze teraz obrabiam w wersji rezyserskiej. Wrazenie jest takie jakbym widzial ksiazke, niemal strona po stronie.

Wersja kinowa to co najwyzej dobrej jakosci teledysk. Nic wiecej.

Moze troche przesadzam, ale z pewnoscia to jest zupelnie inna jakosc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/01 21:15 #324171

Jasne że wersja reżysera lepsza, dłuższa, miodniejsza, po prostu hiper super .... z full opcją.


Dla wielbiciela wersja polska nie potrzebna,
zresztą z niej i tak nadają się do użycia tylko napisy.
Lektor jest tragiczny, wsadzą takiego na kanał centralny, głośniej niż cała resztę, totalnie morduje i odbiera przyjemność z oglądania (kumple ma polskie rozszerzone wydanie).

Kiedy w końcu nasi nauczą się dubingować filmy jak należy, lektor przy KD to masakra :!:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/02 20:06 #324375

Ja dla pewności wolę wersję polską :) Nie będę przecież oglądał ze słownikiem. A co do wersji lektor czy napisy: ja lubię mieć jedno i drugie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/02 20:10 #324376

jezeli polska wersja to tylko napisy. jak slusznie wdehe zauwazyl, lektor zabija wszelki inny dzwiek plynacy z filmu.

dubbing jest jeszcze gorszy - kompletnie nienaturalny, glos aktora jest integralna cecha jego gry. Wycinanie go i zastepowanie glosem kogos innego jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/03 09:49 #324466

Nie jestem fanem fantasy, Tolkiena, i całej sagi. Pierwsza część Władcy pierścieni oglądana w kinie mi się nie podobała, drugą część nauczony doświadczeniem pominąłem w kinie i pożyczyłem DVD, trzeciej części nie oglądałem.Natomiast pierwszą część dwa lata temu oglądałem(po raz drugi) na Krakowskich Błoniach podczas festiwalu muzyki filmowej. Musze przyznać ze mi się podobało. Film na sporym ekranie, a do tego najważniejsze-muzyka grana na żywo przez spora orkiestrę symfoniczną i spory chór. To robiło wrażenie. W zeszłym roku były "Dwie wieże"(nie dane mi było tam być -niestety), więc w tym pewnie będzie "Powrót Króla". Myślę , że warto się tym zainteresować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio 640A VER.2
Cambridge Audio 640C VER.2
KEF iQ5
Ostatnia edycja: przez waryat.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/03 09:58 #324468

waryat napisał: drugą część nauczony doświadczeniem pominąłem w kinie i pożyczyłem DVD


tyle ze tutaj mamy inna sytuacje. to nie byl sequel, LOTR byl krecony jak jeden film, bo tez te trzy czesci stanowia calosc. podzial zostal sztucznie robiony przez wydawce ksiazki.

W wersji rezyserskiej film wymiata, wszystkie 3 czesci, najwieksza frajde mialem ze scen wycietych z 1 i 2 czesci.

Oczywiscie moznaby poprawic pewne rzeczy tu i owdzie, ale to nie zmienia faktu, iz adatacja udana.

Mimo wszystko wole ksiazke.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/03 10:10 #324473

zentaur napisał:

waryat napisał: drugą część nauczony doświadczeniem pominąłem w kinie i pożyczyłem DVD


tyle ze tutaj mamy inna sytuacje. to nie byl sequel, LOTR byl krecony jak jeden film, bo tez te trzy czesci stanowia calosc. podzial zostal sztucznie robiony przez wydawce ksiazki.

W wersji rezyserskiej film wymiata, wszystkie 3 czesci, najwieksza frajde mialem ze scen wycietych z 1 i 2 czesci.

Oczywiscie moznaby poprawic pewne rzeczy tu i owdzie, ale to nie zmienia faktu, iz adatacja udana.

Mimo wszystko wole ksiazke.


Książki nie czytałem, ale głównie dlatego, że po prostu nie lubię fantasy. Elfy, Orki, Trolle, magia - to nie dla mnie :roll: Jedyne co mi się podobało to gra Warcraft, ponoć inspiracją były książki Tolkiena :wink:
Co do filmu to oczywiście zdaję sobie sprawę, że wszystkie trzy części stanowią jedną całość. Na pierwszej wynudziłem się w kinie, na drugiej wynudziłem się w domu, na trzecią nie znalazłem czasu. Choć być może wybiorę się na festiwal muzyki filmowej i w tym roku to może obejrzę :)

To już chyba niepisana zasada- książka zawsze jest lepsza od filmu, ja przynajmniej nie spotkałem się jeszcze odwrotnym sformułowaniem :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio 640A VER.2
Cambridge Audio 640C VER.2
KEF iQ5

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/03 10:16 #324474

ja napisalem, ze wole ksiazke, ale jest duzo momentow w filmie, ktore sa lepsze niz w ksiazce. W istocie jest sporo osob, ktore woli film.

A ze sie wynudziles - wiadomo, jak nie lubisz takiego gatunku to sie tego nie przeskoczy. Dla mnie te 4 godziny wersji rezyserskiej nie dluzyly sie. Chetnie dodalbym jeszcze pare watkow np Toma Bombadila.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/03 10:36 #324476

Jeden z niewielu filmów, które nigdy się nie dłużą.
Mogę włożyć dowolną płytę w dvd, włączyć dowolną scenę i po krótkiej chwili będę już wciągnięty w film.

Podobnie mam z Alien (najlepsze kino SF jakie widziałem).


Anegdota z życia mego:

Koleżanka, mieszkająca w USA, miała szansę być w kinie na pierwszej części przede mną.
Książki nie czytała. Podczas pogadanek na skype spytałem ją o wrażenia (po tzw. drużynie pierścienia).

Powiedziała:
A w sumie taka bajka, dobrze zrobiona, troche przydługa,
z takim otwartym zakończeniem.
Pewnie będą robić sequel :shock:


:lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/03 10:40 #324478

wdehe napisał:
Powiedziała:
A w sumie taka bajka, dobrze zrobiona, troche przydługa,
z takim otwartym zakończeniem.
Pewnie będą robić sequel :shock:


:lol:


:mrgreen: :mrgreen:

no i wlasnie dla takich osob byla wersja kinowa. wersja rezyserska jest dla kogos kto czytal ksiazke.

Oczywiscie jest to basn, ale tak jak pisalem juz w innym watku, basn jest pelnoprawnym gatunkiem literackim jak i filmowym. Ma swoje ograniczenia, ale ma tez niesamowity potencjal, ktory Tolkien i Jackson wykorzystali perfekcyjnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/03 18:57 #324534

zentaur napisał: hehe, fajne.

A wracajac do pojedynku film/ksiazka. Elessar wspomnial bitwe pod helmowym jarem, ze takie fajne bylo wejscie elfow. Ja tam nie wiem cz to bylo takie fajne. To znaczy skad oni niby tam sie wzieli, ja w tej chwili nie pamietam dokladnie filmu (w przyszlym tygodniu bede ogladal wersje rezyserskie) ale czy jest tam jakies uzasadnienie pojawienia sie elfow? Na skrzydelkach przyfruneli czy co? Bez sensu.

Oczywiście, że ta scenaj est bez sensu, ale podoba mi się gdyż jest takim płomykiemnadziei i przywraca wiarę obrońcom (fajny jest tez towarzyszący motyw muzyczny) . Dobrze, iż Jackson zrezygnował z pomysłu by oddziałem elfów dowodziła Arwena...
Bitwa na polach Pelennoru jest oczywiście nie do pobicia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Elessar.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/03 19:05 #324537

zentaur napisał: Dwie wieze teraz obrabiam w wersji rezyserskiej. Wrazenie jest takie jakbym widzial ksiazke, niemal strona po stronie.

Wersja kinowa to co najwyzej dobrej jakosci teledysk. Nic wiecej.

Moze troche przesadzam, ale z pewnoscia to jest zupelnie inna jakosc.


Zobaczysz co będzie sie działo w Powrocie Króla...To zupełnie dwa rózne filmy. Wersja kinowa wygląda przy rezyserskiej jak nieudane demo byle jak posklejane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/03 19:07 #324539

Kurcze, już kiedyś chciałam obejrzeć wersje reżyserskie tych filmów, ale potem zapomniałam. Widzę jednak po tych postach, że muszę w końcu nadrobić zaległości ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/03 20:11 #324558

Ja juz po calosci jestem. generalnie z wersji kinowej powylatywaly sceny, ktore nakreslaja szerszy kontekst, wiecej wyjasniaja. No ale wiadomo, wspolczesne pokolenie teledyskowe zada tempa. Jak film zwalnia to takich ludzi telepie jak w jakiejs nerwicy.

Ale powypadaly tez sceny niezwykle spektakularne: Gandalf przemawiajacy jezykiem Mordoru podczas narady u Elronda, spotkanie Gandalfa z Nazgulem przed bitwa na polach Pelennoru itp itd, moglbym tak wymieniac.

Co do muzy, jest fantastyczna, melodie sa znakomite. Moimi ulubionymi fragmentami jest muzyka ktora towarzyszy scenom w Rivendell, motyw Uruk-hai, Rohanu, a takze motyw, ktory towarzyszy atakowi Entow na Isengard.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/02/03 20:20 #324562

Jestem ciekaw, czy edycja na Blu ray-u przyniesie jakieś zmiany - wiadomo, że nawet wersja reżyserska nie wykorzystała wszystkich nakręconych ujęć.
BTW spotkanie Gandalfa z Nazgulem to świetna scena

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator