HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/22 17:48 #321787

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość

kooh napisał: I nie ślinić palców - Themule może skopiować pomysł z Imienia Róży


Alez... dlaczego niby na zentaura??? przeciez to swoj chlop!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/22 20:09 #321794

Wracając jeszcze do filmu, to jest taka scena w Powrocie Króla ktora przewyższa jak dla mnie ksiązkę w tym danym momencie - to łańcuch ogni zapalajacych się na górskich szczytach z informacją dla Rohanu, że Gondor wzywa pomocy...Do tego ten świetny, głowny motyw muzyczny, z niemal z wagnerowskim rozmachem :wink: Rewelacja, w ksiazce po prostu poslańcy dostarczają ta informację (zresztą źle kończą). Oczywiście można się czepiać, kto spędzał ten cały czas na szczytach gór, ponad chmurami, czekając z pochodniami, ale to niewazne, liczy się końcowy efekt.
Lubię też bardzo scenę z Domu Uzdrowień, z pieśnią w wykonaniu Liv Tyler.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/22 20:24 #321796

ja nie chce "bluznic", ale jest sporo fragmentow, ktore byly "lepsze" w filmie niz w ksiazce....

ale calosciowo wole ksiazke. choc przewaga nad filmem w tym przypdku nie jest wielka, co swiadczy bardzo dobrze o produkcji Jacksona

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/23 00:37 #321830

zentaur napisał: ja nie chce "bluznic", ale jest sporo fragmentow, ktore byly "lepsze" w filmie niz w ksiazce....


Więc nie bluźnij :)
I tak Jackson wykazał się odwagą bo zekranizował powieść jako pierwszy (nie licząc kreskówki). Przed nim się bali. Zrobił to dobrze - fani Tolkiena go wielbią i nie strugają dla niego pala :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/23 00:40 #321831

na szczescie mial niezly budzet no i... technike ktora pozwolila zrobic film z rozmachem, bez kompromisow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/24 11:45 #321974

kooh napisał: Więc nie bluźnij :)
I tak Jackson wykazał się odwagą bo zekranizował powieść jako pierwszy (nie licząc kreskówki). Przed nim się bali. Zrobił to dobrze - fani Tolkiena go wielbią i nie strugają dla niego pala :)


Trochę malkonentów jednak było :wink: , niektórzy nie mogli mu darowac, iż np. wyciął w całości wątek Toma Bombadila.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/24 13:08 #321991

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość

Elessar napisał: Trochę malkonentów jednak było :wink: , niektórzy nie mogli mu darowac, iż np. wyciął w całości wątek Toma Bombadila.


Niektorzy lubia sie przypier... dla zasady. Jak ja ;D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/24 13:09 #321992

Ja też po Tomie płakałem :) Ale jakby pociągnąć temat Sarumana i Toma B. trzeba by dodać jeszcze godzinę do Drużyny Pierścienia i Powrotu Króla :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/24 20:01 #322066

A wtedy film mógłby prawdopodobnie stracić na akcji i stać sie wbrew pozorom nie do strawienia nawet dla zatwardziaych fanów. Dle mnie wycięcie paru rzeczy było nieuniknione, ot taki kompromis.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/24 20:05 #322068

zentaur napisał: ja nie chce "bluznic", ale jest sporo fragmentow, ktore byly "lepsze" w filmie niz w ksiazce....

Zgadzam się. Mi podoba się jeszcze np. scena wmarszu elfów do Helmowego Jaru, czego w ogóle trudno szukać w książce. Aczkolwiek puryśći kręcili nosem :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/24 22:14 #322084

Wiele by mówić o Władcy - największym szczęściem P. Jacksona było to, że zabrał się za adaptację.
Bracia Wachowscy zrobili Matrixa który powalił mnie na kolana. Czekałem z niecierpliwością na cz2 i 3. I żałowałem tego czekania.
Władca nie zawiódł mnie w żadnym punkcie. Nie będę się czepiał szczegółów.
Helmowy Jar P. Jacksona stał się wzorcem :)
Generalnie szacun i pochwa :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/24 23:25 #322105

A mi szczeka opadla przy scenie szarzy Rohanu w Powrocie Krola. moim skromnym zdaniem perfekcyjnie zrobiona scena, wzor dla innych przez wiele lat mysle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/28 08:05 #323223

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
zentaur watek Ci zdycha ;p

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/28 08:55 #323231

etam, watek ma w tytule pierscien, ktory daje mu nienaturalnie dlugi zywot.

ale wlasnie mialem Ci zacytowac dwa fragmenty: jeden, ktory jest przeuroczy - z Dwoch Wiez, ktory bardzo mi sie podoba, ( a ktory nie ma nic wspolnego z nasza dyskusja) a drugi to taki, w ktorym Tolkien wyjasnia dlaczego Sauron dal sie tak wykiwac z tym pierscieniem. Bo o tym tez rozmawialismy - obaj przyznalismy ze troche latwo go podeszli.

Ale to wieczorem moze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

LOTR - dyskusja (saga/film) 2010/01/28 11:32 #323279

LOTR - bardzo lubię te filmy, nie mogę się zdecydować co lepsze, to czy "Alien".

Książkę przeczytałem kilkakrotnie, pierwszy raz małym brzdącem będąc w jednym z pierwszych przekładów, w którym tom pierwszy nazywał się Wyprawa a nie Drużyna, a le ja nie o tym.

Zapytać chciałem czy czytaliście alternatywne spojrzenie na te zagadnienie: "Ostatni władca pierścienia" Jeskow Kirył J. (Yeskow K. J.)
www.biblionetka.pl/book.aspx?id=636

I czy oglądaliście alternatywny sposób rozegrania sprawy z pierścieniem:
... r_embedded

I co wy na to?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator