HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

AVATAR 2010/03/08 09:42 #333388

A Cameron? Ma dwa najbardziej kasowe filmy.


rzeczywiscie w holiłódzie to jest wazne.

ale liczy sie tez szacunek krytyki oraz (moze przede wszystkim) widzow.

niestety ani avatar ani titanic takiego szacunku nie zdobyl a z pewnoscia bylo sporo reakcji negatywnych na oba filmy (za wyjatkiem oskarow dla tego drugiego - w sumie nie wiadomo za co).

PS co do Oskarow - zapomniales dodac Wladce Pierscieni ktory dostal 11 za krola a lacznie 17 za calosc. ale przede wszystkim zdobyl szacunek widzow - tych oczywiscie ktorzy akceptuja taki gatunek filmu - czyli basn/fantasy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

AVATAR 2010/03/08 10:29 #333394

Szacunek krytyki... Titanic zgarnął 11 Oskarów. Mamy szacunek i dajemy nagrodę czy mamy szacunek i nie dajemy?


Szacunek widzów... czyli co? Mamy szacunek i idziemy do kina czy mamy szacunek i olewamy film?

Faktycznie PK też zdobył 11 Oskarów.

A co do szacunku, to za co go zdobył PK? Też za 11 Oskarów?

Co do ocen, wg imdb PK ma 8,8 a Avatar 8,5, różnica nie jest duża. PK ma 52,1 ocen maksymalnych ale też 5,1 minimalnych. U Avatara jest 47,4 i 3,4.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/03/08 10:55 #333395

pojscie do kina nie oznacza, ze film musi sie podobac. wazne sa wrazenia po wyjsciu z kina.

szacunek widzow mozna poznac po opiniach wyrazanych rowniez po jakims czasie, po np kilku latach po projekcji. jestem ciekawy czy te opinie na temat awatara beda takie same za pare lat na przyklad kiedy minie goraczka 3d. Ile zostanie z tego filmu oprocz wspomnienia, iz to on zapoczatkowal zmiany technologiczne (jezeli zapoczatkowal oczywiscie)?

pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

AVATAR 2010/03/08 13:16 #333404

Mnie Avatar nie zwiódł. Poszedłem do kina na film z 3D. Niczego więcej nie oczekiwałem. A jeżeli ktoś oczekiwał czegoś więcej - powinien iść na inny film. Oscary dla avatara zostały przyznane we właściwych kategoriach. Gdyby dostał nagrodę za najlepszy film, byłoby to wg mnie skandalem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/03/08 20:11 #333445

Najciekawsze jest to, że Oskara za reżyserię dostała była żona Camerona - Kathryn Bigelow za film "The Hurt Locker”
Czyli stado nagród zostaje w rodzinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/03/08 20:13 #333446

Iro napisał: Akademia - puknęła się w głowę - tylko tyle i aż tyle.


I całe szczęście, bo w przyszłym roku takich avatarów mielibyśmy na pęczki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/03/08 20:23 #333450

donmichu napisał: Najciekawsze jest to, że Oskara za reżyserię dostała była żona Camerona - Kathryn Bigelow za film "The Hurt Locker”
Czyli stado nagród zostaje w rodzinie.



Żona to nie rodzina, tym bardziej była :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/03/08 20:24 #333452

donmichu napisał:

Iro napisał: Akademia - puknęła się w głowę - tylko tyle i aż tyle.


I całe szczęście, bo w przyszłym roku takich avatarów mielibyśmy na pęczki.



Już idą. W ten weekend Alicja w krainie czarów ponad 116 milionów :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/03/08 20:30 #333453

smykus napisał: Żona to nie rodzina, tym bardziej była :)


No tak, masz rację :!:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/03/08 20:40 #333457

smykus napisał: Już idą. W ten weekend Alicja w krainie czarów ponad 116 milionów :)


Córka była ze szkoły. Była zachwycona filmem i nie jakim Szalonym Kapelusznikiem - w tej roli Johnny Deep.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/03/08 22:19 #333493

smykus napisał:

Już idą. W ten weekend Alicja w krainie czarów ponad 116 milionów :)


to sie fachowo nazywa w kinematografii: eskapizm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

AVATAR 2010/03/08 22:23 #333499

A może nie chodziło o królika tylko o królika w 3D? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/03/09 00:51 #333596

kooh napisał: Mnie Avatar nie zwiódł. Poszedłem do kina na film z 3D. Niczego więcej nie oczekiwałem. A jeżeli ktoś oczekiwał czegoś więcej - powinien iść na inny film. Oscary dla avatara zostały przyznane we właściwych kategoriach. Gdyby dostał nagrodę za najlepszy film, byłoby to wg mnie skandalem.


Dla mnie też. No sorry o ile efekty były jak z innej epoki kinematografii to sam film był dość banalny. Avatar dostał Oskary we właściwych sobie kategoriach. I dobrze. Ale te oskary dla Hard Lockera to dla mnie porażka. Moim zdaniem film dostał je tylko dlatego, że jest o Iraku. Dla mnie najlepszym firmem jakbym miał popatrzeć tylko na te nominowane to był Dystrykt 9 i Bękarty Wojny. Osobiście bardzo mi się podobał Ghostwriter Romana Polańskiego mimo, że nie przepadam za jego filmami. Dla mnie właśnie Ghost writer zasłużył na Oskara. No ale Polański jest teraz passe...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/04/05 21:31 #338196

Avatar średnio mi się podobał. A od tego 3D w kinie oczy bolały. Polecam film wilkołak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

test inteligencji

AVATAR 2010/05/05 12:52 #342873

beonedge napisał: Polecam film wilkołak


ja po tym filmie przestałem do kina chodzić i nie wiem kiedy się otrząsnę po takim shit-cie z dobrymi aktorami :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rozwiązanie optymalne polega na znajdowaniu najwyższego miernika użyteczności przy danych ograniczeniach. -> i tak robię zakupy :D

Stereo: Acoustic Energy Neo 3 + Marantz CD-48 + Dynavox CS-PA1
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator