HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

NAPRAWDĘ STRASZNY HORROR 2010/06/18 17:38 #347011

jak dla mnie bardzo niedoceniana seria:
phantasm.....wszystkie 4 :-D
a w szczególności 2:


a poza tym pierwsze 4 hellraisery i Nightbreed suuuuuper...
oraz dagon, reanimator i wszystko na podstawie H.P. Lovecrafta.......Call of Cthulhu :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ STRASZNY HORROR 2010/08/13 16:39 #350059

Witam,

Do powyższej listy należy jeszcze dołączyć kino azjatyckie. Z lepszych filmów należy pamiętać o Kręgu (The ring) Hideo Nakaty, - naprawdę niezły (wersja japońska - amerykańska wersja to szmira masowa bez klimatu). Pamiętam jak oglądałem pierwszy raz u kolegi - piwko, towarzystwo, gadamy o dupie Maryni i tak robi się coraz ciszej i ciszej, wszyscy wciągnęli się w film. W paru momentach naprawdę dało się podskoczyć :) Dodatkowo ciekawa praca kamery oraz brak muzyki, tylko jakieś straszne dźwięki i odgłosy. Dobra była też druga część (Ring 2), trzecia to porażka, szkoda czasu (Krąg zero) może dla tego że był inny reżyser.
Mocny film to również Klątwa (The Grudge) o dziwo wersja amerykańska lepsza od japońskiej (dłużyzny, mało się dzieje i słaby klimat, ale groza jest), ale jest japoński reżyser Takashi Shimizu. Już od samego początku wgniata w fotel, straszy bardzo dobrze przez cały film, naprawdę mocna rzecz, ludzie podskakują jak kukiełki (sam widziałem, he, he). Dalej - Shutter (Widmo) film Tajlandzki (kiedy ostatnio ktoś widział kino z Tajlandii?, he :) ) Świetny horror, cały czas trzyma w napięciu, groza narasta, dodatkowo posiada nieprzewidywalne zakończenie. Bardzo dobre klimatowe kino. I na zakończenie jeszcze jeden mocny film. Nieodebrane połączenie - wersja japońska (One Missed Call) reż. Takashi Miike. Nieco utarte schematy - dla tych co oglądali wcześniej wymienione przeze mnie tytuły, ale i tak warto zobaczyć, trzyma w napięciu i nieźle straszy :) Polecam - miłej zabawy !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ STRASZNY HORROR 2011/02/25 01:07 #367841

KrzysLikeJazz napisał: kategoria: OBRZYDLIWE
Nie mówię, że się spodobają, ale jak komuś nie chce się iść do Kościoła to jak znalazł.

Man Behind the Sun


Smacznego.

.
Był jeszcze włoski film, gdzie nadzy ludzie jedli jakieś badziewie z podłogi, a do środka dodano gwoździe, ale nie pamiętam tytułu.
Pa.

Salo, czyli 120 dni Sodomy, Pasoliniego. Mocny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ STRASZNY HORROR 2011/12/19 09:20 #383615

W ramach obrzydliwości i obrazów które pozostają (niestety) w pamięci. Ciężko wytrzymać do końca.

Taxidermia

Węgry - 2006

Ciekawostka - muzykę skomponował Amon Tobin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator