HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/03/12 22:34 #334356

Man on Fire
Film brutalny ale bardzo dobry


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/03/17 04:12 #334992

Niedawno ogladalem i moge polecic ciekawa alternatywe dle amerykanskiego kina akcji "Largo Winch"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/03/18 11:59 #335095

Polecam rosyjski film Brat z 1997, znakomity (zwlaszcza czesc pierwsza, jako ta bardziej surowa, niezwykle realistyczny przekaz, swietna rola glowna i ani sekundy nudy).

media-kb.com/films/images/brat.jpg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zrodlo:Rapture DAC,
Nauszniki:AKG K812, Grado GS 1000 (kabel Black Dragon), dt 880,
Wzmacniacz: Rapture amp, Rudistor RPX-33
Duzy zestaw: Chord 2Qute, Jolida 1701, AE Reference 2

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/04/08 23:59 #338755

Dla mnie najlepszym filmem 2009 był Ghost Writer - Romana Polańskiego. Nie rozumiem dlaczego nie dostał oskara (za scenariusz, reżyserię, rolę pierwszoplanową aktorki) a taki szmatławiec jak Hurtlocker na którym trzeba cudu żeby nie usnąć dostał kilka (dystrybutor się nie pomylił nie dając tego filmu do kin - bo jest cienki). Np taki Avatar dostał oskary w kategoriach w których zasłużył. Hurtlocker - porażka. Nuda nuda nuda - film bez przesłania, bez ambicji z drętwymi sztucznymi aktorami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/05/19 18:27 #343880

ja mogę polecić tym, którzy jeszcze nie widzieli film
'Chłopiec z latawcem' (Kite runner) oraz całkiem niezły 'prawo zemsty' (law abiding citizen)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/05/26 20:20 #344341

I Am Sam.

Sam Dawson ma umysł siedmioletniego dziecka, słucha The Beatles i wychowuje swoją córeczkę Lucy Diamond. Kiedy Lucy kończy siedem lat i powoli zaczyna przewyższać intelektem swojego ojca. Jej losem zaczyna interesować się opieka społeczna. Jeden z pracowników postanawia pozbawić Sama prawa do opieki nad córką...

Występują: Sean Penn, Michelle Pfeiffer.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/05/26 21:55 #344370

...Dzisiaj TV7

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/06/08 10:31 #346009

Wczoraj obejrzałem to: RED (2008)


I stwierdzam to naprawdę dobry film,
tak wrzuciłem w odtwarzacz spodziewając się wendety w wykonaniu starego weterana, a tu proszę wciągająca historia .

Małe amerykańskie miasteczko. Mieszka tu Avery Ludlow, starszy pan, który wiedzie spokojny żywot, snując wspomnienia i nie wadząc nikomu. Pewnego dnia łowi ryby ze swoim psem. Red ma 14 lat i jest najbliższym i jedynym przyjacielem swojego pana. Trzech nastolatków bez powodu zabija Reda. Starszy człowiek, zrozpaczony tą bezsensowną tragedią próbuje dojść sprawiedliwości

źródło: www.filmweb.pl/film/Red-2008-227607

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/06/19 21:31 #347066

Jeden z moich ulubionych filmów - co już pisałem.

Słodki drań

Oczywiście Sean Penn jako muzyk jazzowy. Reżyseria Woody Allen.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/10/06 23:25 #354703

7 Days :!:
Straszny film o rozpaczy, bólu, zemście i obłędzie - jeszcze dochodzę do siebie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/10/10 17:36 #354970

Miałem nie kłamaną przyjemność obejrzeć wraz z córką dwa filmy animowane. Pierwszy to francusko-niemiecki Chasseurs de dragons, u nas znany jako Łowcy smoków. Co można o tym filmie napisać? Moim zdaniem film odbiega od ogólnie przyjętego kanonu. Zły smok niszczy wszystko co spotka na swojej drodze, aż dociera do królestwa w który żyje mała dziewczynka Zoe... Historia przyjemna i sympatyczna z nutką humoru. A postacie i kraina w której dzieje się cała historia to czysty onanizm wizualny.

http://gfx1.fdb.pl/kd2qz9

Drugi film to Jak wytresować smoka(sic!). To już mega amerykańska produkcja. Film powstał na podstawie książki Cressidy Cowell pod tym samym tytułem. Wioska wikingów w której szkodnikami zamiast myszy są różnej maści smoki. Walka i zabijani ich jest tu codziennością. Bohaterem jest młodociany wiking o przewrotnym imieniu Czkawka. I on właśnie doprowadzi do tego, że cały dotychczasowy świat twardych wikingów zostanie wywrócony do góry nogami.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ4IWlDU77z2jSuGCl_LEB73RBZmtvl6QdfcWvrkTGNLmjzfHs&t=1&usg=__TfYGjZyCV7_2L9wrWhHIGzEsje4=

Oba filmy dla małych i bardzo starszych widzów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/10/10 18:55 #354974

Michu to jest wątek o dobrym Filmie a nie dobrej bajce tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/10/10 19:16 #354978

Jedno nie wyklucza drugiego. Jest bajka i dobrze zrobiony na jej podstawie film animowany.

Tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/10/10 19:24 #354980

No...skoro tak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2010/10/10 19:37 #354984

W porządku. Co sprawia, że film jest dobry i warto go polecić innym?

Nie można uściślić jednej konkretnej definicji. Moim zdaniem komedia ma mnie rozbawić, gagami gdzie tekst nie zawsze stanowi pierwszy plan np. Liga najgłupszych dżentelmenów. A gdy chcę zrobić psikusa mojej podświadomości oglądam jakiś horror, a wieczorami w każdym zakątku widzę zombie, czy inną krwawą bestię, wyobraźnia działa. A w filmach psychologicznych chce widzieć dobry, ciekawy watek, intensywne i soczyste dialogi. Bardzo dobrą grę aktorów. Chcę widzieć film o tematach, które zmusza mnie do myślenia. Itd, itd...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator