HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/06/15 22:29 #298112

Ostatnio mam trochę więcej wolnego czasu. Postanowiłem odrobić zaległości filmowe i tak oglądam jeden film za drugim.

I tak mogę polecić świetny moim zdaniem film "KRWAWY DIAMENT"

krwawy.diament.filmweb.pl/

Jak ktoś jeszcze nie oglądał to niech obejrzy a napewno nie będzie żałował!
Nie lubię z bytnio filmów z Leonardo DiCaprio ale w tym filmie zagrał wyśmienicie.

Więcej informacji o filmie w linku powyżej.

Polecam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ałdiofile nie mają żadnych dowodów, tylko własne iluzje słyszenia.
Wolę mieć własne iluzje słyszenia niż linki do cudzych iluzji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/16 22:26 #301808

Dla mnie najlepsza role zagral w tym
... re=related
... re=related
I pisze to calkiem powaznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/22 15:22 #302053

Nie powiem że to gniot bo tak nie jest , ale nigdy nie oceniłbym go jako świetny film. Jak widać gusta gustom nierówne . Jak dla mnie zupełnie przeciętny film nastawiony na zrobienie pieniędzy już choćby samym angażem Leo. Również fabuła to banalny przykład rozrywkowo- komercyjnego sposobu na kino. W skali od 1 do 6 daje najwyżej 3.
Jesli mogę dorzucić swoje 5 groszy na ten temat to fajnym filmem był ostatnio wyemitowany przez TVP Dom z piasku i mgły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/22 15:26 #302054

ja jak zwykle polecam kino europejskie: rekonstrukcja - rez. christofer boe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/22 15:32 #302055

Jeśli chodzi o Leo i jego grę to niewątpliwie najlepszą role zagrał na początku swojej kariery w świetnym zresztą filmie Co gryzie Gilberta Graepa ( nie jestem pewien czy dobrze napisałem )
Podobał mi sie też w Aviator . Również sam film fajny.
I jedna z najlepszych jego ról to INFILTRACJA. Sam film oceniam jako świetny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/23 23:58 #302213

Podobał mi sie też w Aviator . Również sam film fajny.

Aviator? Toż to dopiero nudny gniot.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/24 19:12 #302263

  • akreiksi
  • akreiksi Avatar
  • Gość
  • Gość

raptus napisał: Jeśli chodzi o Leo i jego grę to niewątpliwie najlepszą role zagrał na początku swojej kariery w świetnym zresztą filmie Co gryzie Gilberta Graepa ( nie jestem pewien czy dobrze napisałem )


Dobrze napisałeś. :) Zgadzam się z Tobą. Też myślę, że to jedna z jego lepszych ról. A może nawet najlepsza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/24 21:57 #302281

jesli szukacie dobrego filmu polecam "Departed" (chyba Infiltracja po polsku) z Leonardo, Mattem Damonem i Jackiem Nicholsonem. Moim zdaniem film wart bardzo wiele. Dobry film to tez zawodowcy z Alem i Robertem (znow razem od czasow Goraczki a i sama goraczka warta obejrzenia). Oczywiscie wszystkie filmy antywojenne tez sa pozycjami obowiazkowymi: Pluton, Czas Apokalipsy, Full metal jacket, Jar Head i takie tam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/27 08:09 #302448

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

sev napisał: Aviator? Toż to dopiero nudny gniot.


>>> SEV

i tu mógłby być początek zwykłej forumowej, typowej pyskówy,
bo mógłbym napisać coś zupełnie przeciwnego, tylko po co?

>>> między Aviator ?.........a Toż warto było by wstawić "jak dla mnie" albo "moim zdaniem"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/27 14:39 #302487

Racja, ale tak mnie ten film zdenerwował że jeszcze go pamiętam.
Ale tyleż opinii ile ludzi.
żeby nie być gołosłownym napiszę czemu tak mnie wnerwił,
film był reklamowany i mówiło się że jest dobry.
OK poszedłem do wypożyczalni , zapłaciłem (powtarzam zapłaciłem za tego gniota) i... wytrzymałem godzinkę, wszyscy już prawie zasypiali więc wyłączyłem sprzęt. Rozumiem czego ten film dotyczy i co jest motywem przewodnim ale zawsze uważam że widz (przynajmniej większość) musi poczuć troszkę tajemnicy i intrygującej akcji aby dać się wciągnąć. Nie wszystko musi być zgodne z prawdą. Film potrzebuje pewnej fantazji, inaczej kino by padło. Po prostu moim zdaniem film ten powinien być inaczej zrealizowany.

Na marginesie aviator to taka sama pomyłka jaką popełniłem dawno temu kiedy na topie były jeszcze VHS
wziołem wtedy drużynę A ... i to był mój pechowy dzień.
Teraz zanim pójdę coś wypożyczyć zbieram informacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/28 12:46 #302514

moim zdaniem aviator byl srednim filmem... lacze sie w bolu z Toba SEV ale zwaz ze ja bylem na nim w kinie z dziewczyna na randce, to dopiero byla wtopa ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/28 13:16 #302515

aviator jest slabym filmem w moim odczuciu jak wiekszosc produkcji kinomatografii amerykanskiej opartej prawie zawsze na dosc prymitywnym skontrastowaniu bialego z czarnym, odcieni szarosci praktycznie nie uswiadczysz.... co nie znaczy ze w tejze konwencji bialo-czarnej nie zrobiono dobrych filmow, no ale sa to raczej odstepstwa od reguly.

konar, ja z dziewczyna bylem na krolestwie niebieskim. to byla dopiero beznadzieja, ale szybko zmienilismy konwencje i przyjelismy role szydercow. w sumie wiec swietnie sie bawilismy :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/28 14:21 #302519

Zentaur -> ja wlasnie tez tak do tego podchodze, a dodatkowo uwielbiam gfilmy, ktore sa grane tak z cicha pekl :) co do kinematografii amerykanskiej, fakt maja slabych filmow morze ale maja tez troche perelek, moim zdaniem zamykanie sie tylko za murem filmow bulgraskich, skandynawskich czy greckich tez do konca nie ma sensu, trzeba tylko umiec wybrac te najwartosciowsze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej." - A.Einsten

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/28 14:31 #302521

mnie irytuje to, ze czesto te dobrze zrobione filmy amerykanskie tez powielaja w/w wspomniany schemat ktory troche upraszcza rzeczywistosc. oczywiscie w dobrych realizacjach schemat ten jest podany w bardziej wyszukany sposob ale caly czas mam wrazenie, ze jest to parafraza tej samej struktury, tego samego sposobu myslenia, podejscia do tematu.

ale oczywiscie nie neguje ze zdarzaja sie dobre filmy zza oceanu. nie mozna tutaj uogolniac i tak jak napisales trzeba szukac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2009/08/28 16:03 #302524

MAGNOLIA - taka właśnie perełka z USA, moim zdaniem. Chyba nawet nie było tego w kinach, od razu poszło na DVD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Creek DESTINY (cd/integra)+IC Real Cable CA1801/"srebrna miedź" Polink bi-wi+Minas Anor III
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator