HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/01/21 18:48 #422296

Iro napisał: DIRE STRAITS - Alchemy (film z koncertu)
Teraz:
Dzięki tvp Kultura przypomniały się stare czasy, czasy świetności tej grupy i chyba najlepszy jej koncertowy wyczyn, na szczęście nagrany i sfilmowany.
...

Jeżeli ktoś wtedy przegapił to teraz będzie powtórka.
TVP Kultura, sobota 24 stycznia, godz. 22:20
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/01/21 19:15 #422297

Widziałem 20-kilka lat temu wTVP i mam na kasecie VHS...ale nie mim na czym odtworzyć :) A może ktoś z Was wie z jakiego filmu fabularnego pochodzi ostatni utwór z albumu Achemia czyli "I am going home" ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/01/21 20:07 #422299

alias27 napisał: Widziałem 20-kilka lat temu wTVP i mam na kasecie VHS...ale nie mim na czym odtworzyć :) A może ktoś z Was wie z jakiego filmu fabularnego pochodzi ostatni utwór z albumu Achemia czyli "I am going home" ???


Piosenka Going Home pochodzi z filmu Local Hero i umieszczona jest jeszcze na dwóch płytach solowych Marka Knopflera- składance filmowych przebojów Marka:"Screenplaying" i soundtracku "Local Hero" też sygnowanego przez Knopflera.
Link do wikipedii: pl.wikipedia.org/wiki/Local_Hero

Alchemy można kupić na DVD już za 20,99 złociszy : www.empik.com/alchemy-live-20th-annivera...rod57917210,muzyka-p

Jakosć obrazu taka sobie,dźwięku trochę lepsza- treść muzyczna wspaniała-wizualna już niespecjalnie-wolę Marka już dojrzałego z przełomu XX i XXI wieku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/01/21 21:25 #422301

:cheer: tak w polskim wydaniu film miał tytuł "Biznesman i gwiazdy"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/01/23 10:38 #422332

Wielkie wrażenie ostatnio wywarł na mnie film 12. gniewnych ludzi. Dość długo zwlekałam z jego obejrzeniem, zwłaszcza, że film ten jest z 1957 roku. Pomimo, że akcja toczy się w jednym miejscu i skupia się tylko na rozmowach ławy przysięgłych to nie mogłam oderwać od niego oczu. Dla tych którzy już go oglądali i wiedzą jakie jest jego przesłanie, zadaje pytanie: Winny czy niewinny? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/02/08 16:07 #423011

Ostatnio oglądałem dwa, które z czystym sumieniem mogę polecić. Pierwszy to:



Dla mnie jeden z filmów ubiegłego roku, a obsada?!? Co za obsada!!! - czapki z głów!!! Przywołał kilka skąpych, dalekich skojarzeń z "Zaklętymi rewirami", krótko pisząc - trzeba obejrzeć.

Wczoraj rano, po krótkim porannym spotkaniu z drozdami wyżerającymi co się da wyżreć z krzaków za oknem, kupiłem bilety na "Ziarno prawdy". Fajna sprawa pokazywać kasjerce telefon, zamiast papierka, a do tego jaka prosta, bez kolejek itd...
Do rzeczy, drugi to:



Świetne polskie kino! Ale! Ale! Ale zaczyna mnie brać na torsje od rozrachunków z polsko-żydowską przeszłością! Ostatnio, co film, to Shoah, Jedwabne, W ciemności, Ida itd......
Jest różnica między "pamiętać" a "nie damy wam zapomnieć"! Następny film z takim backgroundem zbojkotuję!~!
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/02/08 21:01 #423017

Ja zaproponuję trzy tytuły. Nie są to oczywiście moje ulubione, a wymieniam je tylko ze względu na to że mają dobrą obsadę, scenariusz i nie są ( często) puszczane w tv.
"Wschodnie obietnice" , polski "Zero" i " Stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął" .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/02/13 07:56 #423156

Wczoraj obejrzałem i gorąco polecam dokumentalny film o życiu Czesława Niemena - facet w komunie nie miał prostego życia, blisko dwugodzinna projekcja mija niezauważalnie. Naprawdę mocna rzecz no i okraszona muzyką.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/02/15 00:33 #423203

  • dot
  • dot Avatar
  • Gość
  • Gość



Whiplash - po prostu wow, genialny, jeszcze oddechu nie mogę złapać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dot.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/02/15 11:41 #423205

Czy "naprawdę dobry" mam wątpliwości ale na pewno niezły i nie z taśmy produkcyjnej Holywood czy kopistów Fabryki Snów. "In Bruges" przetłumaczono na "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj" , co sugeruje gangsterską komedię. Film jest rzeczywiście o gangsterach ale mało gangsterski, raptem z jedną mało widowiskową strzelaniną, natomiast komediowość balansuje gdzieś między Jarmuschem i filmami z Himilsbachem i Maklakiewiczem. Tak naprawdę jest to moralitet w średniowiecznej atmosferze, co podkreśla scenografia flamandzkiej perły architektury i malarstwa. Na początku nieco przyciężki ale potem się rozkręca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/02/15 12:53 #423209

Zgadzam się z Adamem, końcówka momentami nawet brawurowa, ale nie w klimacie holliłudzkich "filmów akcji", podobnie jak cały film. W każbądź razie polecam, wieczór na pewno nie będzie zmarnowany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/02/15 15:01 #423214

Spokojnym sercem mogę polecić amerykańską animację Big Hero 6, u nas znana jako Wielka Szóstka.

Nastoletni geniusz robotyki Hiro Hamada, z medycznym robotem Baymaxem, zostaje uwikłany w plan zniszczenia miasta San Fransokyo.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/02/15 17:46 #423218

Z filmów, które ja bym polecił: Imię Róży, Misja (z 1986r), American Beauty, Gladiator, Przerwana lekcja muzyki, Johny English.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/02/22 14:20 #423396

Ostatnio obejrzane,które śmiało mogę polecić:
www.filmweb.pl/film/Snajper-2014-656040
I trochę starsze,ale dopiero teraz obejrzałem
www.filmweb.pl/Syriana
www.filmweb.pl/To.Nie.Jest.Kraj.Dla.Starych.Ludzi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

INTEL NUC+Cały set M2Tech HiFace EVO jako odtwarzacz plików audio, DAC DIY na AD1865,DAC na WM8742 DIY ,Fadel Art Reference One, pre P 1.7 Pass klon ,Aleph5 Pass klon, RR2 AkustyK,IC DIY linki ze srebra w teflonie.Tor zbalansowany.Wzmacniacz słuchawkowy klon Soha Mk III,AKG K701

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2015/02/22 16:45 #423397

męski oscar za drugi plan bez wątpienia . , film nietuzinkowy , kojarzyu się z "black swan"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator