HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/06/02 21:00 #392689

Czy piosenkarz pop, tancerz i łamacz damskich serc może zagrać dobrze w filmie? Może.

A zdarzyło się to w filmie s-f In Time - pod polskim tytułem Wyścig z czasem. Film przedstawia świat w bardzo nie dalekiej przyszłości. Ziemia przeludniona, wielkie korporacje wprowadzają reglamentacje czasu. Czas staje się walutą wymienialną na wszystko, a szczególnie potrzebny do przeżycia. Biedni dysponują 23 godzinami zapasu, niezbędnymi do przeżycia, bogaci zaś dysponują milionami lat i mogą żyć wiecznie. Sallas - J. Timberlake należy do grupy ludzi żyjących z dnia na dzień...

Pomysł na film bardzo dobry, dobra reżyseria - Amdrew Niccola Gattaca, Pan życia i śmierci, jednak zabrakło mi ziarenka pieprzu, przysłowiowej kropki nad "i".

Bo Czas to pieniądz...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/07/03 21:50 #393842

Jeżeli kogoś interesuje mariaż filmu kryminalnego, tego o mrocznym zabarwieniu z thrillerem, przedstawiający kulisy pracy dziennikarzy śledczych. Polecam film Dziewczyna z tatuażem.

Jedynie dodam plakacik do tego filmu:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/07/04 13:00 #393861

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
TVP 2 - czwartek, 5 lipiec, godz.23:40

I część "Historia Bluesa"

WARTO!

Nie w zakładce muzyka, (to o nią chodzi, choć nie tylko)
a dlaczego w film?

- reżyserzy poszczególnych części:

Martin Scorsese
Clint Eastwood
Wim Wenders
Richard Pearce/ Robert Kenner
Charles Burnett
Marc Levin
Mike Figgis

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/07/05 21:35 #393921

Dzięki, Iro.
Zdążę jeszcze wcisnąć czerwone "R" na pilocie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/11/27 22:33 #400365

Dwie animacje dla Was i obie nietypowe.
Pierwsza ''mało japońska'' w moim odczuciu, troszkę banalna ale klimat i urok ma:
Metropolis



Druga animacja ma niesamowitą kreskę i bardzo ciekawe sceny walki, narracja prowadzona w sposób dosyć chaotyczny, mamy zlepek scen od samego początku do końca, ani tu wstępu ani zakończenia, a wygląda to tak:
Darkside blues

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/12/05 23:13 #401073

A ja niedawno odkryłem film Mike'a Nicholsa - Catch 22.

Polecam, choć książka dla mnie lepsza :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/12/09 16:31 #401293

Polskie dobre filmy,które ostatnio oglądałem to:
-Róża
-Wymyk
-Ogród Luizy (może nie aż taki dobry,ale podobał mi się)
- z komedii tylko Listy do M.
czekam na
-Obława
-Pokłosie
-Mój rower

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

INTEL NUC+Cały set M2Tech HiFace EVO jako odtwarzacz plików audio, DAC DIY na AD1865,DAC na WM8742 DIY ,Fadel Art Reference One, pre P 1.7 Pass klon ,Aleph5 Pass klon, RR2 AkustyK,IC DIY linki ze srebra w teflonie.Tor zbalansowany.Wzmacniacz słuchawkowy klon Soha Mk III,AKG K701

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/12/09 18:20 #401306

Daru, z tych filmów znam tylko Listy do M.. Przed projekcją zastanawialiśmy się kto do kogo będzie pisał, a tu proszę, film nas zaskoczył.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/12/09 20:01 #401316

A ja myślałem że będą listy do Mikołaja tak jak w anegdocie:

Piszę Jaś do św. Mikołaja listy co roku z prośbą o łyżwy i rowerek.
Co roku pracownice na poczcie czytają te listy i wyrzucają do kosza,aż po paru latach ulitowały się ,zrobiły zrzutkę ,kupiły Jasiowi łyżwy i wysłały w paczce jako prezent od sw.Mikołaja.
Jasio w podziękowaniu odpisał Mikołajowi:
-dziękuję ci św.Mikołaju za prezenty,ale chyba rowerek to mi te ku.wy z poczty zaj...ły
:lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

INTEL NUC+Cały set M2Tech HiFace EVO jako odtwarzacz plików audio, DAC DIY na AD1865,DAC na WM8742 DIY ,Fadel Art Reference One, pre P 1.7 Pass klon ,Aleph5 Pass klon, RR2 AkustyK,IC DIY linki ze srebra w teflonie.Tor zbalansowany.Wzmacniacz słuchawkowy klon Soha Mk III,AKG K701

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/12/23 14:07 #402651

donmichu napisał: Jeżeli kogoś interesuje mariaż filmu kryminalnego, tego o mrocznym zabarwieniu z thrillerem, przedstawiający kulisy pracy dziennikarzy śledczych. Polecam film Dziewczyna z tatuażem.

Jedynie dodam plakacik do tego filmu:


Dotarłem do oryginalnej produkcji, jaką jest Millenium - Trylogia. Pierwsza seria to, Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, druga seria to, Dziewczyna, która igrała z ogniem i trzecia Zamek z piasku który runął. A wszystko to w sześciu odcinkach.

Poprzedni opisywany przez mnie film to "krótka" adaptacja pierwszej serii. A w rzeczywistości czego tam nie ma. Tajne służby, porwania, gwałty, morderstwa, znęcanie się i gwałty na nie letnich, a to wszystko jest tłem do historii Lisbeth Salander która chce oczyścić swoje nazwisko.

Film zupełnie inny niż ten zza oceanu. Mało atrakcyjni aktorzy - po za panią naczelną gazety, dziwny język, bo aktorzy posługują się Szweckim, i jest wiecznie zimno.

Gdybym te filmy obejrzał w innej kolejności, Dziewczyna z tatuażem, nie trafił by tu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/12/23 14:48 #402657

Polecam film Pętla z 1957r.
www.filmweb.pl/film/P%C4%99tla-1957-8619
Dzień z życia alkoholika, który pragnie uwolnić się od nałogu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/12/23 22:37 #402712

Gdzie na to natrafiłeś Krzysiu? Bo pierwowzór literacki to na pewno jedno z trzech najbardziej dołujących opowiadań jakie czytałem w życiu. A i film się udał...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/12/24 17:44 #402782

Nie czytałem, ale jak dla mnie film nie jest dołujący, natomiast jest świetny i bardzo wciągający. Dialogi są rewelacyjne, masa w nich ciekawych i mądrych zdań.
Pewna piękna Pani pożyczyła ten film i zaproponowała mi wspólne oglądanie.
Trochę w życiu widziałem filmów, ale takich perełek mi brakuje.
Nie pamiętam czy polecałem ten film''Baza ludzi umarłych'' i spektakl teatru telewizji ''Rozmowy przy wycinaniu lasu''.
Można oglądnąć na youtube.
Może akurat ktoś przeoczył :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/12/26 21:10 #402900

iptak.pl/film-online/oni-zyja-th ... NtZjG_aWDw

Jakie to aktualne... ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/12/27 18:40 #402970

Oglądałem ten film kilkakrotnie i nie odważyłbym się go tu umieścić.

Może Tomek powinien napisać parę słów - dlaczego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator