HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Krzyś poleca... 2008/07/27 11:25 #254662

  • KrzysLikeJazz
  • KrzysLikeJazz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 683
Ostatnio kino wciągnęło mnie na nowo i gdy mam trochę wolnego czasu, to staram się by moje zaległości filmowe były jak najmniejsze.
Będę w tym wątku zamieszczał moje ulubione produkcje i mam nadzieję, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Pozdrawiam i życzę przyjemnego oglądania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KrzysLikeJazz.

Krzyś poleca... 2009/01/18 11:23 #283208

  • KrzysLikeJazz
  • KrzysLikeJazz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 683

Bridge To Terabithia - Trailer

Most do Terabithii to pozycja "O tęsknocie, miłości, przyjaźni... i bólu" . Śmiało można zobaczyć film z całą rodziną .
Młody chłopiec Jesse spotyka piękną dziewczynę Leslie . Osobę o wielkiej wyobraźni która zmieni jego życie .


Grave of the Fireflies - Trailer

Grobowiec świetlików (Hotaru no haka) . Poruszająca animacja opowiadająca
losy nastoletniego Seity i jego kilkuletniej siostry Setsuko . Akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej w Japonii.


Quest for a Heart

Rölli to typowy troll, nie robi dobrych uczynków, a najbardziej lubi straszyć i być złośliwy.
Milli to uroczy elf, który jest zaprzeczeniem Rölliego.
Poznają się w lesie i przyjdzie im razem odnaleźć magiczne serce, aby uratować swoje wioski przed zagładą.
Cudowna przygoda dla całej rodziny.


Ruchomy zamek Hauru

Zofi została zamieniona przez Czarownicę w starą kobietę i aby odzyskać swoje młode ciało, musi uwolnić demona ognia spod mocy Hauru.


Dune

"Rzecz się dzieje w dalekiej przyszłości. Książę z rodziną zostaje wysłany przez Imperatora na piaszczystą planetę, z której piasków wydobywana jest 'przyprawa'-esencja potrzebna do podróży kosmicznych. Przeprowadzka księcia ułatwia Baronowi Harkonenowi zamach na ród Atrydów, jednak Paulowi, synowi księcia udaje się uciec-dociera on do rdzennych mieszkańców planety i na ich czele szuka pomsty na mordercach swego ojca."


Akira

Historia o gangu Kanedy osadzona w Tokio przyszłości.
Tetsuo zostaje porwany przez wojsko które prowadzi na nim tajne badania.


Shaolin soccer

Zabawne połączenie piłki nożnej i sztuk walki.


Trio z Belleville

"Główną bohaterką jest sympatyczna Madame Souza, która samotnie wychowuje wnuka. Champion bardzo mocno przeżywa śmierć swoich rodziców. Babcia stara się poprawić samopoczucie wnuka i kupuje mu psa. To nie wystarcza, więc Madame Souza spełnia jego największe życzenie i daje mu rower. To strzał w dziesiątkę. Po latach treningu Champion kwalifikuje się do Tour the France. Podczas wyścigu zostaje jednak porwany przez pracujących dla mafii z Belleville "facetów w czerni". Madame Souza bez wahania rusza wnukowi na ratunek."


Keith

"Popularna 17 letnia uczennica ostatniej klasy liceum, Natalie myśli, że ma poukładane życie, dopóki nie poznaje i nie zakochuje się w Keith'cie Zetterstromie, nowym uczniu. Natalie dziwnie się czuje, widząc małe zainteresowanie ze strony chłopca, ale odkrywa, że skrywa on mroczny sekret"


Children of Men

"Jest to historia dziejąca się w przyszłości, w której ludzie nie mogą już mieć dzieci. Utrata możliwości reprodukcyjnych radykalnie zmienia całą ludzką społeczność, a niezwykły chaos wywołuje informacja o niespodziewanej śmierci najmłodszej żyjącej osoby, osiemnastolatka."


The Machinist

"Bezsenność może prowadzić do poważnych zaburzeń, szczególnie, jeśli nie śpi się od roku tak, jak Trevor Reznik (Christian Bale)... Bohater jest wrakiem człowieka - przeraźliwie chudy nic nie je, jedynie pije kawę i pali papierosy"


Oldboy

"Doskonały film, doceniony również przez krytyków. Opowiada o człowieku, który z niewiadomych sobie powodów przesiedział 15 lat w więzieniu, w całkowitym odosobnieniu, w tym czasie stracił również żonę. Po 15 latach zostaje niespodziewanie uwolniony. Jego oprawca daje mu pięć dni na odkrycie, kto przyczynił się do jego nieszczęść i tym samym daje mu czas na zemstę... "

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KrzysLikeJazz.

Krzyś poleca... 2009/01/18 11:55 #283213

  • KrzysLikeJazz
  • KrzysLikeJazz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 683

The City of Lost Children - Trailer

Stary człowiek mieszkający na platformie porywa dzieci z pobliskiego portu. Za pomocą maszyny kradnie im sny, gdyż sam nie potrafi śnić.
Baśniowa scenografia, plus groteskowe postacie.


City of God - Trailer

Wojna gangów na przedmieściach Rio de Janeiro.
Brutalna rzeczywistość której częścią są dzieci.


Dark City - Trailer

Czy to jawa, czy też sen?
John Murdoch budzi się obok martwej kobiety nie pamiętając niczego. O północy miasto zamiera a istoty w czarnych płaszczach przenoszą ciała ludzi w inne miejsca i wymazują im pamięć.


Donnie Darko - Trailer

Doonie to nastolatek o problemach emocjonalnych.
Pewnej nocy zostaje obudzony przez królika wielkości dorosłego mężczyzny. Za jego głosem udaje się na pole golfowe, co ratuje mu życie, ponieważ tej samej nocy na jego pokój spada jeden z silników samolotu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KrzysLikeJazz.

Krzyś poleca... 2009/12/28 16:52 #317745

  • KrzysLikeJazz
  • KrzysLikeJazz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 683

Zagadka nieśmiertelności

"Wampirzyca Miriam (Catherine Deneuve) od wieków odżywia się krwią swoich kochanków. Dzięki temu zachowała wieczną młodość, gdy zaatakowani przez nią mężczyźni bardzo szybko się starzeją i w krótkim czasie umierają. Kiedy John (David Bowie), jej kochanek, zaczyna się gwałtownie starzeć, udaje się po pomoc do dr Sary Roberts, która pracuje nad eliksirem młodości."


Mary Reilly

"Dziewiętnastowieczna Anglia. Mary Reilly jest służącą w domu Dr. Jekylla. Kobieta uważa, że spotkało ją wielkie szczęście, ponieważ jej pracodawca jest znany i szanowany oraz bardzo bogaty. Okazuje się jednak, że nie jest on jednym mężczyzną... Dr. Jekyll posiada swą ciemną stronę- jest nią Mr. Hyde..."


Ink
... re=channel

Śmierć matki, śpiączka córki i ojciec biznesmen.
Akcja toczy się w dwóch wymiarach, realnym i fantastycznym.
Podobno Jamin Winans nakręcił ten film za 25 tysięcy dolarów.
Ps. Muzyka, że hoho!!!


Chłopiec w pasiastej piżamie

Prosta historia o chłopcu...


Memento



Nieustraszeni pogromcy wampirów



Wielki wyścig
Fragment filmu:
... re=related


Braterstwo wilków



Wehikuł czasu (1960r)



Miłość na żądanie



Taksówkarz



Między słowami



Nausicaä z Doliny Wiatru



Laputa – podniebny zamek
... re=related


Życie jest piękne



Łowca androidów - Najlepszy film i najlepsza muzyka!!!



Hook



Śniadanie u Tiffany'ego



Pewnego razu na Dzikim Zachodzie



Spirited Away: W Krainie Bogów



Marzyciel



Zakochany bez pamięci



Labirynt fauna



Przygody barona Munchausena

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez KrzysLikeJazz.

Krzyś poleca... 2009/12/28 17:09 #317747

No widzisz, jak Ci ładnie idzie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Krzyś poleca... 2009/12/28 17:13 #317748

  • KrzysLikeJazz
  • KrzysLikeJazz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 683

smykus napisał: No widzisz, jak Ci ładnie idzie


Masz racje. Trzeba się brać do roboty a nie patrzeć na innych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Krzyś poleca... 2009/12/28 21:20 #317787

A ja powoli uzupełniam kolekcję filmów animowanych sygnowanych przez Pixar :wink: , plus krótkie filmy (tak zwane short films).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Krzyś poleca... 2009/12/28 21:54 #317795

  • KrzysLikeJazz
  • KrzysLikeJazz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 683
Cars mi się podobało i Gdzie Jest Nemo też, ale gdybym miał to porównać do np: Uciekające Kurczaki to wypadają według mnie gorzej te animacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Krzyś poleca... 2009/12/28 22:13 #317804

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Diuny jakos nie moge strawić. Pachnie mi malizną. Gdyby nie "scenariusz"... Ale "Solaris" bardziej schrzanili.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Krzyś poleca... 2009/12/28 22:43 #317816

Z tego zestawu nie widziałem właśnie Diuny i kilku kreskówek (jakoś mnie nie ciągnie) Reszta fajna, wprawdzie Shaolin Soccer jest tak prosty i banalny,że głowa boli ale w sumie to jego atut.
Okropnie nie podobały mi się "Ludzkie Dzieci"...fabuła dziurawa i chyba miałem za duże oczekiwania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

Krzyś poleca... 2009/12/28 22:47 #317817

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Trio z Belleville zobacz. Artystyczny, piękny zakręt.
Francuski jak bagietka z pleśniakiem, ale to mu nie umniejsza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Krzyś poleca... 2009/12/28 23:38 #317835

Ja polecam to co ostatnio widziałem w C+ (w/w filmy widziałem, poza kreskówkami i anime):

Elitarni - brazylijski film, współscenarzystą zdaje się, że jest jeden z twórców 'Miasta Boga".
Mniej ciekawy, ale zdecydowanie polecam.
Zresztą - wbrew obiegowym opiniom - sporo jest ciekawych filmów, szczególnie w C+, Ale Kino, Zone Europe, Kino Polska.
Trzeba tylko wybierać, to co kto lubi. A jest z czego.

Z drugiej strony mam mieszane uczucia z tym polecaniem.
Mam wrażenie, że wielu forumowiczom brak dystansu w dyskusjach.
A pamiętajmy, że nie każda muzyka czy wykonawca, których słuchamy są jacyś szczególnie "wybitni' (choć według wielu z nich - są).

Ok, kończę - idę oglądać mainstreamową 'Drogę do zatracenia' - fantastyczne zdjęcia i niezła muzyka, i nie tylko.


Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Krzyś poleca... 2009/12/29 19:06 #317917

KrzysLikeJazz napisał: Cars mi się podobało i Gdzie Jest Nemo też, ale gdybym miał to porównać do np: Uciekające Kurczaki to wypadają według mnie gorzej te animacje.


A gdzie: Toy Story (1,2,3), Dawno temu w trawie, Potwory i Spółka, Iniemamocni, Ratatui, nie wspominając Wall-E czy ostatni film Odlot?

Maciej Stryjecki napisał: Diuny jakos nie moge strawić. Pachnie mi malizną. Gdyby nie "scenariusz"... Ale "Solaris" bardziej schrzanili.


Mam nadzieję, że mowa o Solarisie z G. Clooney'em.

Pozdrawiam.

P.S.

Nie lada gratka dla fanów pingwinów. Od poniedziałku do soboty, w telewizji Nickelodeon w godz. 17-18 można obejrzeć ich szalone przygody.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Krzyś poleca... 2009/12/30 17:12 #318004

Z powyższych widziałem "Grobowiec świetlików", "Akirę", "Trio z Belleville", "Shaolin Soccer" i "Miasto Boga". Wszystkie one są oświetnione, jeden lepszy od drugiego i trzeba przyznać bracie, gust masz dobry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Krzyś poleca... 2009/12/30 17:46 #318007

  • KrzysLikeJazz
  • KrzysLikeJazz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 683

donmichu napisał: A gdzie: Toy Story (1,2,3), Dawno temu w trawie, Potwory i Spółka, Iniemamocni, Ratatui, nie wspominając Wall-E czy ostatni film Odlot?


''Potwory i Spółka'' dla mnie całkiem średni razem z ''Iniemamocni'', a ''Wall-E''mi się wcale nie podobał. Wręcz mnie denerwowały te krzyki. Ogólnie można posiedzieć z rodziną przy tych animacjach, ale sam się raczej nie biorę za takie kino.
O reszcie się nie wypowiadam, bo widziałem krótkimi fragmentami.

suluben napisał: Z powyższych widziałem "Grobowiec świetlików", "Akirę", "Trio z Belleville", "Shaolin Soccer" i "Miasto Boga". Wszystkie one są oświetnione, jeden lepszy od drugiego i trzeba przyznać bracie, gust masz dobry.


Dzięki bracie. Za chwilę poleci kolejna lista moich ulubionych produkcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator