HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

FM DAB+ w samochodzie? 2014/10/08 22:46 #419020

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam!

Jest wiele samochodów i wielu ludzi co się nie zna na cyfrowej technice odbioru FM, ale to co jest istotne dla użytkowników to jest to co audio biznes oferuje?
Wiadomo że niedługo wszystkie samochodowe radia FM nic będą warte, jeśli nie mają możliwości cyfrowego odbioru programu FM.
Ja jak i inni też nie znam się na cyfrowej technice odbioru FM, ale szukając informacji podają jednie cyfrową obróbkę sygnału FM i znaczoną jako D4, ale cyfrowa obróbka sygnału to chyba nie jest to samo co cyfrowy odbiór sygnału FM?
Gdyby się komuś chciało siedzieć w internecie i szukać informacji na ten temat, to może za pól dnia by się o tym dowiedział, ale do czego służy forum, aby ludzie sami sobie swoje informacje podali.

Jak na razie to tylko znalazłem przystawkę radio budzik do FM na cyfrowy sygnał i jako źródło sterowania FM DAB+ wież stereo, ale chyba do samochodu to się nie bardzo nadje, to może ktoś poda coś lepszego?
www.ercomer.pl/pl/p/Albrecht-DR52-przystawka-DAB-/714

Coś dla ochłody, jeśli rozbudowany stereo dekoder TV kosztował 130---150zł, to ta cyfrowa technika FM ma kosztować tysiące dolarów?! śmieszne to by było.

No to, dla wielu kierowców, ktoś napisze coś nie tyle mądrego co prawdziwego, w tej sprawie cyfryzacji radia samochodowego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 3pwramp.

Re:Re: FM DAB+ w samochodzie? 2014/10/09 14:16 #419025

Nie kupuj nic dopóki nie podadzą jaki rodzaj dab będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re: FM DAB+ w samochodzie? 2014/10/09 14:20 #419026

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

wdehe napisał: Nie kupuj nic dopóki nie podadzą jaki rodzaj dab będzie.


A czy ten rodzaj to czasem nie DAB+ ?
Tak coś mi się kojarzy, że tak to podali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Re: FM DAB+ w samochodzie? 2014/10/14 06:03 #419085

  • 3pwramp
  • 3pwramp Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Pomijając audio biznes, który nie chce od razu dać do radia samochodowego DAB+, bo takie coś uzdolnione z pilotem nie jest gorsze od drogich zestawów, a przynajmniej jest zminiaturyzowane, to robią wysokie ceny z takimi tunerami, a tańsze i przenośne rzeczy z DAB+ traktują drogo i mono?!!! i jak zabawki i tak lipne, że tanie mono małe radia przenośne DYNORA są o wiele lepsze, bo na przykład cyfrowe mono radyjko Philips AE(ale wymowne jaka to jest lipa w oznaczeniu)5250/12 po jakimś czasie traci programy podobne jak wygrzewanie i dźwięk jest nie zrównoważony w pasmie i nie zrozumiały i śmieci wysokimi tonami i to dodatkowo powoduje brak dobrego zrozumienia mowy, czyli taka lipa że nie można tego słuchać i tylko cyfrowo są podawane informacje stacji radiowych.

Nawet firma Gruding bawi się w takie rzeczy, ale przynajmniej zrobiła stereo radyjko: Grundig Music 71 DAB+ black/silver , ale czy też i takie stereo DAB+? -chyba jedyna firma co nie che zbytnio oszukać ludzi.
Jak oni mogą ściągać tyle pieniędzy, w sposób niewyważony, skoro telewizory cyfrowe są tanie, a cyfrowe stereo dekodery, czyli tunery kosztują 130--150zł -zatem rzeczywiście kto to widzi to mówi wstrzymujcie się od tych rzeczy.

Dla uzdolnienia potrzeba jest dobrych kondensatorów tantalowych, które są najdroższe i takie wszystkie nie tak dawno żydy mi ukradły i VMOSFET tranzytory i prary komplementarne mocy i inne rzeczy w jednym pudełku.
Aby zastosować radio samochodowe zachętą jest gotowy zasilacz na napięcie 14.4V, czyli takie jak ma akumulator podczas jazdy samochodu lub postoju, ale to nie wszystko b o wchodzi się do środka pudełka i robi węzły do złożonego bloku kondensatorów i do tego na węzłach logicznie łączy się masy, plusy i minusy wzmacniacza mocy.
Gdzieś to podałem taki zasilacz gotowy do radia samochodowego, ale cenzura ukradła, bo to jest sens i czasem ludziom lepszych rzeczy nie potrzeba, dlatego nie za karę podaję dwa zasilacze pośrednie aby sobie samemu zrobić na 14.4V.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez 3pwramp.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator