HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki subwoofer do sedana pod wzmacniacz 180 W RMS 2011/07/03 09:39 #374735

Witam, potrzebuję dorady kogoś kto zna się na rzeczy co do tematu j.w.
Mam wzmacniacz HELIX DARK BLUE DB FOUR, więc po zmostkowaniu przeznaczę 180 W RMS na subwoofer.
przód gra pod> Morel Tempo 6 120W RMS.
Potrzebuję skrzynkę ( nie wiem czy z bass reflexem czy też ciśnieniową) by bass był długi nie krótki, słucham PoP oraz Haus dość głośno.
Obecnie w tylnej półce wożę JBL T696 LIMITED 6x9 > które nie satysfakcjonują mnie.
Z opinii sprzedawcy polecił mi cyt.
Lepiej grają skrzynie zamknięte, skrzynie bassreflex grają głośniej, ale bas jest zdecydowanie brzydszy. Czyli- do słuchania dla siebie polecam skrzynię zamkniętą, do (trochę już wieśniackiego) objazdu miasta z opuszczonymi szybami polecam skrzynię bassreflex. Troszkę tu upraszczam, np. w samochodach typu sedan lepiej grają skrzynie bassreflex, ale generalnie doświadczeni kupujący wybierają skrzynię zamkniętą.
Oczywiście bywają wyjątki, skrzynia z glośnikiem P2D412 (a w twoim przypadku P212 czyli 2x2Ohm bo to jest głośnik który można zasilić wzmacniaczem Helixa) jest skrzynią orecyzyjnie policzoną i dzięki temu zagra wyśmienitym, bardzo głębokim basem

moto.allegro.pl/rockford-fosgate ... 39259.html

Ps nie wiem co sądzić o uprzejmym doradzeniu sprzedawcy, ponieważ inny sprzedawca oświadczył że ciśnieniowy sub. nie będzie miał długiego basu a jedynie kontrolowany.
Inne fora znowuż piszą że rockford nie ma długiego basu, więc nie wiem co kupić.
Pieniądze które chce na niego przeznaczyć to 600-700 zł.
Podziękuję komuś kto poleci coś dobrego dla mnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki subwoofer do sedana pod wzmacniacz 180 W RMS 2011/09/18 22:26 #378420

Miałem kiedyś rockfordy T2 30cm w obudowie z bas reflex i wzmacniacz power30001 grały bardzo ładnie ,pózniej w innym samochodzie P3 i końcówka power 1500 (obudowa zamknięta) tez polecam.następny glosnik to Jl 30cm zamknięty w fiberglas obudowie +JL wzmacniacz i ten chyba grał najlepiej .Wszystkie skrzynki odpowiadały objetoscia dla danego glosnika.Nie wiem jak to będzie chodzić przy 180 watach bo u mnie było sporo wiecej.Z mojego doświadczenia polecał bym JL ale jak zagra z twoja końcówka nie mam pojęcia .powodzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator