HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Nowe radio 2008/12/09 16:12 #276813

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem nowego radia (chcę przeznaczyć 400 zł). Zależy mi na funkcji by gdy jadę samochodem to radio automatycznie nastawiało się na aktualnie słuchaną stację radiową np. jadę z Poznania do Gdańska i słucham RMF FM i chodzi o to by radio samo się przełączyło na częstotliwość na jakiej nadaje dana stacja.

www.blaupunkt.com/pl/7648006310_main.asp

www.blaupunkt.com/pl/7648003310_main.asp

Te dwa radia mi się podobają, ale nie znam się na tyle by wiedzieć czy mają te funkcje o które mi chodzi.

A co sądzicie o tym radiu www.kenwood.eu/products/car/rece ... Y/details/ ?

Dziękuję bardzo i Gorąco pozdrawiam.

P.S Radio ma mieć wejście na płyty cd a USB to może być ale nie musi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/09 19:51 #276856

mean napisał: Zależy mi na funkcji by gdy jadę samochodem to radio automatycznie nastawiało się na aktualnie słuchaną stację radiową np. jadę z Poznania do Gdańska i słucham RMF FM i chodzi o to by radio samo się przełączyło na częstotliwość na jakiej nadaje dana stacja.

Chodzi o jedną z funkcji systemu RDS - AF (Alternative Frequences).
Wszystkie obecnie produkowane radia samochodowe posiadają tą funkcję w wyposażeniu standardowym. Jeśli tylko sieć nadajników danej stacji będzie dobrze rozbudowana(np Trójka ,RMF ,Radio Z,Radio Maryja ;) ), to po włączeniu funkcji AF radio samo będzie wybierać najsilniejszy nadajnik, dzięki temu wybrana stacja radiowa będzie towarzyszyć Tobie przez całą drogę .
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/09 21:18 #276874

A czy te radia mają tą funkcję ? I które Waszym zdaniem jest dobre ?

Co sądzicie o www.sony.pl/product/ica-in-car-u ... nicalSpecs tym radiu ?

Jakie firmy mają dobre radia ? Kenwood, Blaupunkt, Sony, Alpine czy inne ? Jakiej firmy wybrać by to był udany zakup oraz radio dobrze i ładnie grało. Jaką wystawiacie ocenę tym modelom, które podałem w 1 poście? Bardzo mi na tym zależy bo to ma być prezent na Gwiazdkę dla Taty, i chcę by to był dobry sprzęt a jednocześnie nie kosztował dużo - jak pisałem na wstępie 400 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/09 21:30 #276879

mean napisał: A czy te radia mają tą funkcję ? I które Waszym zdaniem jest dobre ?

Co sądzicie o www.sony.pl/product/ica-in-car-u ... nicalSpecs tym radiu ?

Jakie firmy mają dobre radia ? Kenwood, Blaupunkt, Sony, Alpine czy inne ? Jakiej firmy wybrać by to był udany zakup oraz radio dobrze i ładnie grało. Jaką wystawiacie ocenę tym modelom, które podałem w 1 poście? Bardzo mi na tym zależy bo to ma być prezent na Gwiazdkę dla Taty, i chcę by to był dobry sprzęt a jednocześnie nie kosztował dużo - jak pisałem na wstępie 400 zł.

Za te pieniążki chyba ważniejsze jest aby radio nie "szpeciło" wnętrza auta. Do jakiego samochodu ma być ten radioodtwarzacz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/09 22:27 #276890

ford mondeo '92, ale każde radio będzie ładnie wyglądało. Najlepiej to chyba z zielonym podświetleniem ew niebieskim, by nie raziło i było łagodne. Czy możemy się skupić na głównym wątku ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/09 22:55 #276896

mean napisał: ford mondeo '92, ale każde radio będzie ładnie wyglądało. Najlepiej to chyba z zielonym podświetleniem ew niebieskim, by nie raziło i było łagodne. Czy możemy się skupić na głównym wątku ?

Więc jak każde będzie dobrze wyglądało ...to odpowiadam -każde ma też funkcję AF -kupuj! Dalej skupiaj się na swoim wątku sam...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rysiek.

Nowe radio 2008/12/09 23:00 #276897

Wyglad jest dla mnie rzeczą mniej istotną bo mi chodzi o funkcjonalnośc, czy ma dobre tuner radiowy irp, jaka jest jakość dźwięku jak słuchamy muzyki z płyty czy też z usb ! to mnie najbardziej interesuje. a skoro tu nie moge uzyskac pomocy to ide na inne forum a szkoda, bo zapowiadalo sie że na tak fachowym forum dostane odpowiedz na wszystkie pytania i wszystkie moje watpliwosci zostana rozwiane. dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/09 23:24 #276900

BTW co ma wspólnego wygląd z kupnem radia, kiedy zalezy mi na konkretnych funkcjach i mam sprecyzowane oczekiwania ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/09 23:42 #276903

mean napisał: Wyglad jest dla mnie rzeczą mniej istotną bo mi chodzi o funkcjonalnośc, czy ma dobre tuner radiowy irp, jaka jest jakość dźwięku jak słuchamy muzyki z płyty czy też z usb ! to mnie najbardziej interesuje. a skoro tu nie moge uzyskac pomocy to ide na inne forum a szkoda, bo zapowiadalo sie że na tak fachowym forum dostane odpowiedz na wszystkie pytania i wszystkie moje watpliwosci zostana rozwiane. dziekuje za pomoc i pozdrawiam.


W przypadku odbiorników za 400zł jakość dźwięku nie jest elementem decydującym o zakupie. Trudno w tej klasie cenowej mówić o jakości, największy i zdecydowany wpływ na dźwięk będzie miał tutaj zestaw głośnikowy i jego poprawny montaż .
Co do wyglądu -nie wyobrażam sobie na środku czarnej deski rozdzielczej Forda Mondeo srebrnego radia z miodowym wyświetlaczem i w żaden sposób nie usprawiedliwi tego cena odtwarzacza a tylko świadczyć będzie o "bezguściu" estetycznym właściciela .
Ale oczywiście popytaj na innych forach może ktoś przeprowadzał odsłuch pendraiv-ów w odtwarzaczach za 400zł... :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rysiek.

Nowe radio 2008/12/09 23:51 #276904

rysiek=>wobec takiego odbiorcy, szacun 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/09 23:58 #276905

widzę iż tu nie uzyskam odpowiedzi oraz pomocy więc przeniosłem się na inne forum strefacaraudio.pl/ i może tam dowiem się wszystkiego czego tutaj nie mogłem się dowiedzieć. Dziękuję. Pisałem że mi na tym zależy - w końcu robię prezent, ale czuję się ze zostałem "olany" na fachowym forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/10 00:08 #276907

mean napisał: widzę iż tu nie uzyskam odpowiedzi oraz pomocy więc przeniosłem się na inne forum strefacaraudio.pl/ i może tam dowiem się wszystkiego czego tutaj nie mogłem się dowiedzieć. Dziękuję. Pisałem że mi na tym zależy - w końcu robię prezent, ale czuję się ze zostałem "olany" na fachowym forum.


A na co liczyłeś ?,ze to poradnik zakupów na allegro? Pomyśl trochę sam, wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania są zawarte w postach. A jeśli szukałeś tylko potwierdzenia swoich "wspaniałych" wyborów- no cóż ...to rzeczywiście pomyliłeś fora.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/10 00:11 #276908

Liczyłem że doradzicie mi czym się kierować przy kupnie radia, jakie marki sa dobre itp. Ale skoro mnie już olaleś to zmieniam forum. Jeśli tak podchodzisz do wszystkich osób , które nie znają się na car audio jak ty to Im bardzo współczuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/10 00:17 #276909

mean napisał: widzę iż tu nie uzyskam odpowiedzi oraz pomocy więc przeniosłem się na inne forum strefacaraudio.pl/ i może tam dowiem się wszystkiego czego tutaj nie mogłem się dowiedzieć. Dziękuję. Pisałem że mi na tym zależy - w końcu robię prezent, ale czuję się ze zostałem "olany" na fachowym forum.


Polecamy tez :
1. www.audiocar.pl/forum/viewforum.php?f=1
2. www.tuningforum.pl/viewforum.php?f=8
3. forum.tuning.info.pl/viewforum.p ... b7dce715d3

To będzie "skarbnica wiedzy " która być może zaspokoi oczekiwania , a powaga tematu spotka się z należytą atencją :wink: .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowe radio 2008/12/10 00:29 #276910

mean napisał: Liczyłem że doradzicie mi czym się kierować przy kupnie radia, jakie marki sa dobre itp. Ale skoro mnie już olaleś to zmieniam forum. Jeśli tak podchodzisz do wszystkich osób , które nie znają się na car audio jak ty to Im bardzo współczuję.


Moze lepiej jest zapytac , czy w tej cenie dobre marki oferuja przynajmniej jeden podstawowy model :?: , bo moze sie okazac , ze sam start to punkt gdzie poprzeczka jest ustawiona nieco wyzej :roll:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator