HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Nowy numer HiFi i M 2015/06/26 14:40 #425266

Zwoliński napisał: ...w każdym razie czerwiecowe HFM wyjdzie normalnie.


Od jakiegoś czasu ta normalność polega tylko na coraz dalszym odsuwaniu daty publikacji. Kiedyś do 10-go, potem do 20-go, teraz normalność mamy przed 30-tym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2015/06/30 12:29 #425328

No niemożebne - jest 30, jest okładka, jest numer czerwcowy.
W sumie jest to sprytnie wykalkulowane bo w środku wakacji ukaże się podwójny (tylko z nazwy) numer wakacyjny i na wrzesień harmonogram jako tako wróci do normy.

A tu o jednym z testowanych w numerze diwajsów.
www.head-fi.org/t/741043/some-hot-scienc...ergistic-research/15
Ogólnie niezłe jaja zwłaszcza po rozbieranej sesji fotograficznej.

Ale wygląda na to że w tym łączonym numerze coś do czytania jednak się znajdzie, zwłaszcza w dziale muzycznym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Nowy numer HiFi i M 2015/09/17 19:54 #427127

Czytam sobie czerwcowy test popełniony przez Papamka (Aesthetix). Pada tam stwierdzenie, że Foobar może odtwarzać DSD ale konwertuje go do PCM. A co jeśli to zdanie nie jest prawdziwe? A jeśli foobar natywnie odtwarza DSD? Czy wtedy można mieć wątpliwości co do testującego? Jeśli popełnił raz błąd, może w innym miejscu również?

To może dlatego "nie udało się wychwycić różnic między nagraniami"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Nowy numer HiFi i M 2015/09/18 09:38 #427137

Czy mnie oczy nie mylą ? Tyle nie "hajendowego" sprzętu naraz w HFiM ?
Pomijając "modową" okładkę numer wygląda zachęcająco.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Nowy numer HiFi i M 2015/09/18 20:48 #427146

smykus_starszy napisał: Czytam sobie czerwcowy test popełniony przez Papamka (Aesthetix). Pada tam stwierdzenie, że Foobar może odtwarzać DSD ale konwertuje go do PCM. A co jeśli to zdanie nie jest prawdziwe? A jeśli foobar natywnie odtwarza DSD? Czy wtedy można mieć wątpliwości co do testującego? Jeśli popełnił raz błąd, może w innym miejscu również?

Ale to stwierdzenie, że "Foobar może odtwarzać DSD ale konwertuje go do PCM" jest prawdziwe. Nie czytałem tego artykułu i nie zanosi się, że będę czytał, ale jeżeli jest tak jak to podałeś to nie ma w tym stwierdzeniu ani grama kłamstwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Nowy numer HiFi i M 2015/09/19 08:07 #427148

A nie jest tak, że mamy do wyboru albo konwertowanie do PCM albo natywne DSD?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Nowy numer HiFi i M 2015/09/19 08:42 #427149

smykus_starszy napisał: A nie jest tak, że mamy do wyboru albo konwertowanie do PCM albo natywne DSD?

:)
Oczywiście, że tak. Oczywiście, że mamy wybór, ale jeżeli ktoś opisał jeden z tych wyborów, to czy to oznacza, że napisał nieprawdę?
Powtarzam, że odnoszę się tylko do tego, co napisałeś. Nie wiem jak to "wypadło" w artykule.
Podam przykład żeby lepiej zrozumieć mój tok rozumowania Twojej wypowiedzi:
Jeżeli napiszę, że EAC potrafi ripować płyty CD Audio ale konwertuje je do wav, czy to oznacza, że napisałem nieprawdę?

:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Nowy numer HiFi i M 2015/09/19 17:00 #427151

Tak, tylko z kontekstu (którego tu nie przytoczyłem) jasno wynika, że foobar nie potrafi odtwarzać natywnie DSD (za każdym razem musi konwertować do PCM), w przeciwieństwie np do jriver (przytoczonego w tekscie). A to już nie jest prawda.

Wieczorem wrzucę cały cytat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Nowy numer HiFi i M 2015/09/19 18:14 #427152

smykus_starszy napisał: Tak, tylko z kontekstu (którego tu nie przytoczyłem)...

Dlatego aż dwukrotnie zaznaczyłem, że odnoszę się tylko do tego, co napisałeś, a nie do tego, czego nie napisałeś.
;) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Nowy numer HiFi i M 2015/09/19 19:28 #427153

"Kolejnym warunkiem jest użycie odtwarzacza programowego, wysyłającego oryginalny sygnał cyfrowy (w tym DSD) przez wyjście USB, np. JRiver. Należy pamiętać, że popularny i darmowy Foobar może odczytywać format DSD, jednak przetwarza go do formatu PCM i taki trafia na wyjście komputera"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Nowy numer HiFi i M 2015/09/21 18:42 #427184

smykus_starszy napisał: "Kolejnym warunkiem jest użycie odtwarzacza programowego, wysyłającego oryginalny sygnał cyfrowy (w tym DSD) przez wyjście USB, np. JRiver. Należy pamiętać, że popularny i darmowy Foobar może odczytywać format DSD, jednak przetwarza go do formatu PCM i taki trafia na wyjście komputera"

Jak szybko i łatwo można zmienić sens wypowiedzi. To tak jak z tym "i (lub) czasopisma" ;) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Nowy numer HiFi i M 2015/09/21 19:50 #427186

Będzie sprostowanie w kolejnym numerze? Chyba nie... kupuje człowiek gazetę, chce się czegoś dowiedzieć i dowiaduje się, że musi wywalić kasę na płatny program bo z darmowym nie da rady...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Nowy numer HiFi i M 2015/09/21 20:22 #427189

Smykus, przecież Ty jesteś lepiej zorientowany w tym temacie niż wielu w wielu gazetach, to czego Ty się chciałeś jeszcze dowiedzieć? Tego, co już dawno wiesz albo (jak w tym przypadku) mniej niż sam wiesz?

PS. W "szałboksie" pisałeś coś niedawno o problemach z odtwarzaniem SACD. Doszedłeś do tego co było nie tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

Nowy numer HiFi i M 2015/09/22 11:02 #427198

właśnie przeglądm nowy numer ...a tu reklama nowych referencyjnych kabelków albedo monolith.....biorąc pod uwagę, iż to nowość, ciekawe czy ktoś z was już miał z nimi do czynienia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2015/09/25 00:45 #427234

Panowie,

Człowiek uczy się całe życie.
Przyznaję, że pomyliłem się w cytowanym przez Was zdaniu recenzji Aesthetix Romulus. Nie było to zamierzone działanie, a jedynie brak znajomości wszystkich funkcjonalności Foobara w momencie pisania tekstu.
Sprostowanie powinno ukazać się w jednym w kolejnych numerów HFiM.

Oto link do sposobu konfiguracji programu w celu uzyskania natywnego DSD na wyjściu USB:
www.exasound.com/Blog/tabid/74/articleTy...h-exaSound-DACs.aspx
W tym przypadku napisany o konkretnym DAC, ale analogicznie należy postąpić w przypadku sterowników USB innych przetworników.
Dodatek SACD Decoder nie należy do dodatków oficjalnych umieszczonych na stronie Foobara:
www.foobar2000.org/components
i znajduje się tutaj:
sourceforge.net/projects/sacddecoder/files/

Pozdrawiam uważnie i ze zrozumieniem czytających :)
PG

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam,
Paweł
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator