HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Nowy numer HiFi i M 2014/10/20 15:37 #419256

Powiem Ci, że ta idea chodzi mi po głowie od jakieś czasu :-)
Ale o tym sza, bo jeszcze się wygadam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/10/20 18:53 #419258

Wieści z ostatniej chwili: październikowy mumer będzie w kioskach w sobotę, najpóźniej w poniedziałek (czyli jeszcze w październiku). Koledzy bardzo się starają.
Przybliżona zawartość:
- pełny ranking od początków pamięci najstarszych górali,
- sentymentalny wstępniak NadReda,
- gniewno-sarkastyczny zakańczalnik Alka Rachwalda,
- wypasiona prezentacja JBL-a,
- dwa phono-stage’e z najwyższej półki plus dwa kondycjonery i jakieś jeszcze przyległości dla przeciętnych zjadaczy schabowych.
W sumie około 200 stron.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

Nowy numer HiFi i M 2014/10/20 20:11 #419262

Jak to jest, miałem się poczuć zachęcony, tak ? A czuję bardzo zniechęcony.

Ranking - no spoko, chociaż jest na stronie, można "se" ściągnąć.
Wstępniak i występniak - tradycja albo stary przywilej czy coś takiego.
Wypasiona prezentacja JBLa - aż normalnie cały drżę z oczekiwania.
Po dwa preampy phono i kondycjonery - czyli testy sprzętu z niszy nisz.

Rozumiem, że te "przyległości dla przeciętnych" będą stanowić niespodziewajkę i gwóźdź numeru a nawet całą torbę gwoździ.

Rozumiem i doceniam też dawkowanie napięcia i sztuczne jego podsycanie ale to na prawdę nie stanowi dla klienta (czyli mnie, choć na razie tylko potencjalnie) różnicy czy dowie się co w numerze teraz czy za dwa tygodnie - żadnej. Warto jednak zaznaczyć, że jak się nie dowie to ewentualnie może zapomnieć o tym że w ogóle miał wyjść, ten, no, numer, tego no, jakżesz się ta gazeta nazywa, no wiesz taka o sprzęcie, eee ... ty patrz Audio, zapowiadali test sześciu kolumn z okolic 5 tyś. "Dzień dobry - dwa poproszę".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Nowy numer HiFi i M 2014/10/20 20:34 #419265

Oj, John, przestań kwękać!
Będziemy oceniać jak już w końcu ten superaśny 200 numer doczłapie się do empików.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/10/24 23:43 #419376

Dobra już nie kwękam, wyjaśnij mi tylko gdzie do kroćset podziała się reszta spisu treści ? (( :unsure: + :huh: ) x :dry: )^ :S

Spis treści:

Hi-Fi
Kolumny z wykrzyknikiem – prezentacja JBL
Skandal – system BC Acoustique EX 302/EX 602
Pozory mylą – odtwarzacz sieciowy Naim UnitiQute 2
Japońska perfekcja – przedwzmacniacz gramofonowy Phasemation EA-1000
Z Brinkmannem za horyzontem – przedwzmacniacz gramofonowy Brinkmann Edison
Suma wszystkich strachów – kolumny Focal Electra 1008 Be II
Poker kanadyjski – regenerator prądu PurePower+ 1500
Coś z niczego – akcesoria zasilające Furutech Pure Power 6

Muzyka
Tyłem do publiczności – historia
Adi Rosner – Druga trąbka świata – sylwetki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Nowy numer HiFi i M 2014/10/24 23:59 #419378

Nachodzi mnie przeczucie, że dobrze to już było. 100 numerów temu.
Ale nie oceniajmy książki po okładce tzn. po spisie treści. Wierzę, że będzie coś więcej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/10/25 14:47 #419381

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Ranking - no spoko, chociaż jest na stronie, można "se" ściągnąć.
No, nie bardzo. Raczej, będzie mozna, ale za jakis czas :)
Na stronie wisi ranking wielokrotnie przez 20 lat aktualizowany. A te aktualizacje polegały głównie na wyrzucaniu gratów wychodzących z produkcji, firm nieobecnych w Polsce, lub już nie istniejących, modeli zastąpionych przez nowe itp. W ten sposób okroiliśmy go z 3/4 historii. Pomysł polegał na tym, żeby przywrócić wszystko. Stare TDL-e, Tannoye, Strussy z 1995, Rogersy, polskie efemerydy, już dawno zapomniane, słowem: wszystko-wszystko.
To był blisko miesiąc wklepywania wszystkiego od nowa, po 10 godzin dziennie, potem wielokrotne korekty, sprawdzania, korekty, sprawdzania i tak w kółko. Ale jest - niemal kompletny przegląd wszystkiego, co trafiło w nasze łapy (może ktoś policzy, ile pozycji ma ranking? :) Strzelajcie).
Niemal, bo były też testy systemów, nie gwiazdkowane, a więc ich nie ma w tabelce. Nie aktualizowałem też amplitunerów AV, odtwarzaczy DVD, bo jak sądze, mało to kogo interesuje, a te graty na rynku wtórnym to przysłowiowy złom. Ale już magnetofony kasetowe, tunery - to inna bajka.
Także ten ranking kosztował mnie, Roberta i Pania Asię (grafika) ogrom pracy. Tak jakby zrobić trzy numery za jednym zamachem.
Zresztą zobaczycie :)
W kwestii internetowego rankingu - jest pewien pomysł, ale o tym później.
A prezentacja JBL-a to najobszerniejszy materiał, jaki wyszedł w historii tego pisma.
Numer ma 184 strony. Mozna nim kogoś ogłuszyć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor
Ostatnia edycja: przez Maciej Stryjecki.

Nowy numer HiFi i M 2014/10/25 18:19 #419388

Średnio na jednej stronie mieści się ok.70-80 pozycji co przy 23 stronach daje nam ok.1610-1840 pozycji i jeśli szacunkowo wycięto 3/4 pozycji to w uzupełnionym rankingu powinno się pojawić ok.6440-7360 "hi-fi diwajsów" co jest nie prawdą bo przy 200 numerach dawało by nam to średnią na poziomie 32-36 urządzeń na numer więc te 3/4 jest chyba sporo przesadzone.

Według mnie bardziej realne szacowanie to przy ok.15-20 pozycjach na numer powinno dać ok. 3000-4000 pozycji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/10/25 18:54 #419391

Maciej Stryjecki napisał: Ranking - no spoko, chociaż jest na stronie, można "se" ściągnąć.
No, nie bardzo. Raczej, będzie mozna, ale za jakis czas :)
.



Zgryźliwość ciśnie się na usta :) O tym już pisał "Ś.P. Kornik".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Nowy numer HiFi i M 2014/10/25 19:01 #419392

Stryjku, wracając do ostatniego numeru i testu Ultrasone... chapeau bas. Aż chciałoby się kupić bez słuchania. Dwie skrajności JBL 280 i Ultrasone. Pierwszy "test" na odwal się, drugi rewelacja.

Taka dygresja Macieju, jeśli pozwolicie. Olej testy grupowe, "zapchajdziury" itp. Podejdź do tego jak Jacek Kłos. Jeden test raz na jakiś czas ale na poziomie. Serio. Nie musi być hi-end. Ot choćby test beyerów sprzed kilku lat. Obszerny, na kilka stron. Aż chciało się czytać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Nowy numer HiFi i M 2014/10/25 21:03 #419395

No Panowie Redaktorzy. "Zaprosiliście" mnie stałego czytelnika na swój zacny jubileusz a tam ... gorzej niż stypa. Na stole susz konferencyjny i woda oczywiście niegazowana. 186 stron z czego 76 stron to sam magazyn i w tym jeszcz reklamy. Ranking? ! Liczenie jego pozycji jest taką samą stratą czasu jak jego przywracanie. Faktycznie zastosowanie tego numeru to ogłaszanie.
Z przykrością piszę te słowa ale w końcu skladam się na tę imprezę.
Zamiast marnować las na 100 stron bezużytecznej statystyki wystarczyło podzielić się z nami życiem i pasją. Napisać trochę wspomnień i przemyśleń na temat ewolucji Waszych zmysłów i systemów redakcyjnych. Co kiedyś sprawiało radość, jakie były początki. Jak oceniacie to z perspektywy 20 lat pasji . Okrasić to zdjęciami dokumentującymi Wasze wysiłki zmagania z aparaturą. 10 stron, 20? Ile by nie wyszło ale od siebie dla nas.
Takie oczywiste, takie proste.
W końcu jesteśmy z Wami przez te wszystkie lata i numery. Raz krytykowane, innym razem chwalone. Ale nie odwracamy się plecami.
Muzyka to emocje chyba zapomnieliście o tym? Pismo tworzą ludzie a dla kogo?
Wypiję Wasze zdrowie dobrym trunkiem przy bardzo dobrej muzyce odtworzonej w znakomitej jakości.
Pamiętajcie, że jakość jest równie ważna jak treść.
Z życzeniami wielu muzycznych uniesień i sprzętowych ekscytacji
AR

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/10/25 22:34 #419397

Kurwa mać, Panie "remek", jakże podoba mi się Pańska wizja. Szacuneczek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Nowy numer HiFi i M 2014/10/25 23:13 #419398

I mnie też, jednak co z tego skoro jest już po ptokach i nie wiem czy dobrze zrozumiałem statystykę dotyczącą zawartości tego numeru - 100 stron rankingu ? :blink:

Się mi nasunęło takie porównanie:

- co czytasz ?
- książkę telefoniczną
- i co, fajna ?
- dużo bohaterów ale akcja słaba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/10/25 23:22 #419399

Mi tam się ranking podoba...
Dzięki niemu zacząłem kupować HFiM, w żadnym innym piśmie czegoś takiego nie było!
To, że są teraz tam wszystkie klamoty od początku pisma to też bardzo fajnie.
Tylko ta forma... 104 strony???
Połowa to reklamy, a druga połowa to rozwleczone treści. Spójrzcie jak wygląda zestawienie w pdf na stronie i porównajcie ze stroną w piśmie... Większa czcionka, po dwie linijki na urządzenie. Dlaczego? Po co? Nie można było tego zrobić tak samo, jak kiedyś?
Poza tym myślałem, że w tym numerze będzie zwycięska recenzja z konkursu, a tu nic. Do dziś nie wiadomo kto wygrał!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/10/26 07:36 #419400

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Edgar napisał: (...)
Poza tym myślałem, że w tym numerze będzie zwycięska recenzja z konkursu, a tu nic. Do dziś nie wiadomo kto wygrał!


Eeee tam - wiadomo kto wygrał, no chyba że ktoś inny/inni(?) z pominięciem forum "doniósł" recenzję wprost do RedAkcji. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator