HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Nowy numer HiFi i M 2014/08/25 10:57 #418192

Urbanator-> A mnie zastanawia inna rzecz. Moim zdaniem większy wpływ na różnice w dźwięku ma nie tyle materiał, z którego wykonane są podstawki, tylko odległość pomiędzy kablem, a podłożem. Nie mam pojęcia (nie znam się na tym), czy jakieś ładunki elektrostatyczne powstają, jak kabel leży na podłodze?
Zaskakujące jest bowiem to, że system brzmi inaczej, jak kabel leży na pojedynczej warstwie gąbki, w stosunku do tego, jak kabel leży na dwóch warstwach gąbki. Materiał nie ma tu nic do rzeczy, bo gąbki są identyczne. Wzrasta jedynie odległość od podłogi. U mnie jest gruba wykładzina. Może od niej jakieś ładunki elektrostatyczne powstają? Z kolei różnic pomiędzy podwójną warstwą gąbki, a potrójną, już nie słyszę.
Tak samo jest z podstawkami CA Electronics. Akurat nie miałem ich jeszcze u siebie, ale słuchane w sklepie brzmią inaczej (wyższe CA Electronics - ciemniej, gęściej, bardziej naturalnie, a niższe - z większym niepokojem i z większym rozedrganiem). Materiał w obydwu podstawkach firmy CA Electronics ten sam - ceramika, a brzmią inaczej.

A co do majtającego kabla od słuchawek, to mi nie majta, bo, jak idę, to jest wystarczająco naprężony - z uwagi na jego niewielką długość (DAP jest wówczas w teczce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/25 12:24 #418193

Mylicie pojęcia i zjawiska. Podniesienie kabla na kilka centymetrów nie izoluje kabla akustycznie bo powietrze w pokoju nadal wywiera na niego wpływ i to zdaje się nawet silniejszy niż podłoga. To o czym pisze Wulkan to odizolowanie od wykładziny która ze względu na sztuczne tworzywo z jakiego jest upleciona kumuluje na swojej powierzchni ładunki, choć dzieje się to raczej tylko przy "szuraniu" po niej. Na tej samej zasadzie wstając z kanapy i podchodząc do sprzętu często zdarza się przeskok iskry miedzy palcem a metalową obudową czy pokrętłem. Ot taka uroda wielu tworzyw sztucznych. Lepszym pomysłem było by chyba zaopatrzenie się w ekranowany kabel głośnikowy (są takie) niż cudowanie z podstawkami.

A kabel do słuchawek zawsze będzie szurał po ciuchach. O kumulowanie się przez to ładunków bym się nie martwił dlatego, że i w powietrzu i w samej odzieży zawsze jest trochę wilgoci, a woda świetnie rozprowadza te ładunki po całości. Dlatego np. jedwab się nie elektryzuje ponieważ zawsze jest odrobinę wilgotny. Wyjątkiem są tu chyba tylko wełniane swetry które są jak elektrownia i nie elektryzują się tylko kiedy są całkowicie mokre.

Niestety obserwując modę AudioShow-ową widzę, że sweterki z upchniętą koszulą pod spodem są bardzo popularne wśród audiofilskiej braci, więc może w tym gronie problem przenikających ładunków do kabla słuchawkowego jest faktycznie problemem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/25 12:47 #418194

John 1.5 V-> Jakbyś powyższy wpis umieścił na Facebooku, kliknąłbym "Lubię to!".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/25 12:50 #418195

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Elekrtostatyka ma się od sygnałów płynących w kablu głośnikowym - jak wpływ uderzenia komara, posiadającego "masę" i prędkość (dużą) o wektorze przeciwnym do kierunku jazdy Tira, na Tira tego prędkość.
Wpływ ładunków elektrostatycznych w audio można usłyszeć - pod igłą gramofonu, efekt? "PYK".
Jeden ładunek - jeden "pyk"
Za to na pewno nie wpływają na brzmienie winylu: bas, ,średnicę, wysokie, przestrzeń, czarne tło, wybrzmienia, czy co kto sobie jeszcze życzy z katalogu opisów poezji audio.

Proponuję wymienić jakieś inne (faktycznie istniejące w przyrodzie) zjawisko fizyczne - może GRAWITACJA, teoria światów równoległych, teoria STRUN?
Tu będzie nieco łatwiej - akurat te zjawiska są jeszcze nie do końca zbadane lub pozostają wciąż w sferze teorii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/25 12:56 #418196

Iro napisał: Elekrtostatyka ma się od sygnałów płynących w kablu głośnikowym - jak wpływ uderzenia komara, posiadającego "masę" i prędkość (dużą) o wektorze przeciwnym do kierunku jazdy Tira, na Tira tego prędkość.
Wpływ ładunków elektrostatycznych w audio można usłyszeć - pod igłą gramofonu, efekt? "PYK".
Jeden ładunek - jeden "pyk"
Za to na pewno nie wpływają na brzmienie winylu: bas, ,średnicę, wysokie, przestrzeń, czarne tło, wybrzmienia, czy co kto sobie jeszcze życzy z katalogu opisów poezji audio.


Jakbym słyszał Patricka. Zabrakło tylko charakterystycznych dla niego znaczków "=>" ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/25 12:59 #418197

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
To Ty słyszysz nawet to jak ja piszę? :whistle:
PS. zacytowałeś niepełny mój wpis - edytowałem go chwilkę później - przeczytaj cały, może się przyda w tworzeniu nowych teorii o GĄBCE.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/25 13:18 #418198

Iro napisał: To Ty słyszysz nawet to jak ja piszę? :whistle:
PS. zacytowałeś niepełny mów wpis - edytowałem go chwilkę później - przeczytaj cały, może się przyda w tworzeniu nowych teorii o GĄBCE.

Zdecydowanie słyszę ton wciskanych przez Ciebie klawiszy i czuję Twój oddech na moich plecach.
Naturalnie, że chodziło mi o brak efektu grawitacji :woohoo: , dzięki czemu kabel zawieszony jest w powietrzu i styka się tylko w kilku punktach z gąbkami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/25 22:10 #418201

Cóż...ale jaja :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Nowy numer HiFi i M 2014/08/26 08:34 #418204

Patrick napisał: Cóż...ale jaja :lol:

Za miesiąc to dopiero będą jaja, bo zostanę zapewne powalony na kolana przez głośnikową Proximę Flow ;)
Ostatnio duże studio nagraniowe zamówiło sporo metrów właśnie tego modelu.
Podobnież jest świetny!
Producent ceni te kable nawet bardziej, niż sieciówkę i interkonekt z serii Ultima ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/26 09:09 #418205

Studiów nagraniowych na świecie jest jak mrówków, nawet tych uważających się za duże, więc to że jedno zamówiło takie kable nic nie znaczy. Nie chodzi o to, że uważam te kable za kiepskie, a cenę za kosmiczną bo pełno jest na świecie kolosalnie bezwartościowych i bezsensownych rzeczy w dużo większych cenach. Chodzi o to, że takie zamówienie niczego nie potwierdza i nic nie znaczy. Pewne jest natomiast to, że zapłacili za metr znacznie mniej niż Ty po swoich rabatach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/26 09:44 #418207

John 1.5 V-> Ty to umiesz człowieka pocieszyć. Nie ma co...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/26 11:04 #418208

John 1.5 V napisał: Studiów nagraniowych na świecie jest jak mrówków, nawet tych uważających się za duże, więc to że jedno zamówiło takie kable nic nie znaczy. Nie chodzi o to, że uważam te kable za kiepskie, a cenę za kosmiczną bo pełno jest na świecie kolosalnie bezwartościowych i bezsensownych rzeczy w dużo większych cenach. Chodzi o to, że takie zamówienie niczego nie potwierdza i nic nie znaczy. Pewne jest natomiast to, że zapłacili za metr znacznie mniej niż Ty po swoich rabatach.


Mądrego fajnie poczytać :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zaskakująco duży wpływ może mieć kierunkowość bezpiecznika i trzeba na to zwrócić uwagę. U mnie zwykłe bezpieczniki w "dobrym" kierunku podobały mi się bardziej niż audiofilskie w "nieprawidłowym". => pit66 z Audiostereo

Nowy numer HiFi i M 2014/08/26 11:12 #418209

Wulkan napisał: John 1.5 V-> Ty to umiesz człowieka pocieszyć. Nie ma co...


Bawię, uczę, wychowuję.

Fakt zastosowania czegoś tam w studiu nagraniowym nie świadczy o tym, że to jakieś nie wiadomo jakie dobre jest. Sądząc po tym co potrafią realizatorzy nagrań zrobić (czyt. spierdolić) przy nagraniu zastanawiam się po cholerę im cała ta cudowna technika. Po co kable skoro gość potem wyrówna wierzchołki ?

Przykład koronny i powtarzany do znudzenia - płyty U2 (chyba większość jeśli nie wszystkie) i RHCP - "californication"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/26 12:21 #418210

Patrick-> Już się nie mogę doczekać chwili, jak wyślą mnie gdzieś na szkolenie w Twoje okolice i Twojej miny, jak usłyszysz Bertramy.
Na tę chwilę kupię sobie chyba "L"-kę do mojego Canona, żeby uwiecznić tę chwilę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wulkan.

Nowy numer HiFi i M 2014/08/26 12:37 #418211

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Wulkan napisał: Za miesiąc to dopiero będą jaja, bo zostanę zapewne powalony na kolana przez głośnikową Proximę Flow ;)
Ostatnio duże studio nagraniowe zamówiło sporo metrów właśnie tego modelu.
Podobnież jest świetny!
Producent ceni te kable nawet bardziej, niż sieciówkę i interkonekt z serii Ultima ;)


"Stary wróbel" a naiwny :blink:

Zapewniam Cię, bo widzę, że tego nie jarzysz jeszcze ŻE:

Producent/dystrybutor:
W rozmowie o IC z zainteresowanym - bardziej je będzie cenił niż sieciówkę, głośnikowy.
W rozmowie o sieciówce z zainteresowanym - bardziej ją będzie cenił niż IC i głośnikowy.

W rozmowie o nowszym modelu czegokolwiek, co wyprodukował/ma na stanie - bardziej będzie go cenił niż starszy model.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator