HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 14:01 #167204

Panie (?) i Panowie. Na początku zaznaczę, że należę do czytelników kupujących (7-8 numerów rocznie, bo przed zakupem zerkam na spis treści i bywa - rzadko - że nic mnie nie interesuje). Chciałbym się odnieść do kwestii czytania pisma w empiku i pomysłów z tych związanych. Sam też nie znoszę traktowania księgarni jak biblioteki, ale bądźmy realistami.

1. Pomysł z foliowaniem nie wypali, bo empiki zwykle same rozpakowują jeden egzemplarz do przeglądania.
2. Na klauzulę o nieprzyjmowaniu zwrotów nie ma szans. HFiM (lub dystrybutor, nie wiem, czy HFiM ma własną dystrybucję) nie jest w stanie dyktować warunków takiemu gigantowi jak EMPiK. Daję słowo, wiem, o czym piszę. Takie są realia.
3. Każdemu wolno w majestacie prawa przeczytać każde polskie pismo, nic nie płacąc. Wystarczy przejść się do odpowiedniej czytelni i wziąć jeden z tzw. egzeplarzy obowiązkowych. Choć to na pewno więcej zachodu niż przechadzka do empiku.

Co do tego ostatniego, wyrażę jeszcze swoje osobiste zdanie. Uważam, że to chore, że każdy może przeczytać książkę lub czasopismo za darmo, a wydawcy i autorzy nic z tego nie mają (poza sławą :) ). W końcu za wypożyczanie filmów się płaci, tak? Właściwe rozwiązanie byłoby takie: książka (pismo) z "prawem do wypożyczania" kosztuje drożej. No, ale to już totalny off-topic.

Pozdrawiam,
obi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 14:49 #167212

Witam Wszystkich .
Dziękuję za odpowiedź Mariuszu Zwoliński .
Nie zadowala mnie ona bo nie odnosisz się do Mojego głównego zastrzeżenia .
Info. jakie zamieszczacie o tv i innych ( nie testowanych ) sprzętach można znaleźć w setkach innych źródeł , praktycznie nic się o ich
jakości , funkcjonalności , itp. nie dowiadując ( ich testy - jak każdego innego sprzętu - dałyby bardzo wiele ) .
Założę się że praktycznie nikomu te informacje nic nie dają bo :
a. czytał je gdzieś indziej i/lub
b. wie on że takie reklamowo-promocyjne "dane" mają nikłą
i/lub niesprawdzalną wartość .
Założę się że ok. 99% czytelników powita w ich miejsce testy
jokiegokolwiek sprzętu - z tych który podlega testom .
Zróbcie na ten temat ankietę . Najlepiej szczegółową !!! ankietę - w necie i/lub piśmie - dotyczącą zmian jakich chcą czytelnicy .
Nie tylko co Im się podoba a co nie podoba , ale , co równie ważne -
w jakim stopniu się podoba/nie podoba - mam na myśli ocenę punktową/
wartościującą , np. od b. słabej do b. dobrej .
Mnie nie podoba się zamieszczanie w testach - w sumie - 2 do 4 zdjęć/ujęć klocka od frontu a ujęcia z tyłu nie ma wcale lub jest
bardzo małe , gdy nieraz właśnie większe od zaplecza jest bardziej
przydatne .
Jeśliś łaskaw Mariuszu to odnieś się także do Moich uwag i (!) propozycji
zawartych przy okazji dyskusji o poprzednim nr. HFiM .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Marantz cd 67 mk2ose , Creek5350 , Avance Dana 670av ; IC Albedo Flat One , głoś. Albedo Monolith/Blue , sieciowe : Vincent , StandArt Moc 2 , Neel N7E ; kond. AudioLot 2200

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 15:11 #167216

2000 napisał:

Łałr Bałałr napisał: ...Plazmy ze sklepu nie dla idiotów potrafi opisać każdy.

twój avatar świadczy, a mniejsza o to ....

Opisać każdy może.
Pewnie...
trochę lepiej lub trochę gorzej :twisted:


Albo rozwiniesz myśl, albo uznam twoją wypowiedż za idiotyczny bełkot mający na celu tzw zaistnienie.
Your choice

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 15:16 #167217

[quote="ZwolińskiAd3 - Przypadek Kossa jest jak najbardziej autentyczny. Jak Ty byś postąpił na moim miejscu? .[/quote]

To dziecinnie proste, jak mawiał wujek dobra rada.Obsmarował na tak zwanych łamach i czynił tak do tej pory aż dystrybutorowi rozumek wróci.No ,ale wtedy po reklamach a i naczalstwo mogło by na mordę wylać,rozumię więc postawe konformistyczną,skoro jednak pytasz to masz!

Z doświadzcenia wiem,że nie ze wszystkimi dystrybutorami są takie hece,czasem tylko, to własnie z pewnych powodów oni ,mają was w nosie ,ale o tym pewnie świetnie wiesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 15:25 #167218

Są takie chwile w życiu dorosłych mężczyzn, że się rozumieją (prawie) bez słów...
:wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 15:42 #167221

Paweł Dziuba napisał: Jeśliś łaskaw Mariuszu to odnieś się także do Moich uwag i (!) propozycji
zawartych przy okazji dyskusji o poprzednim nr. HFiM .


Projektory - po burzy, jaką rozpętały telewizory mogę się odważyć jedynie na opisy poszczególnych technologii i różnic pomiędzy nimi oraz ewentualne zestawienie najlepszych modeli na rynku reprezentujących poszczególne "szkoły obrazu". O ile oczywiście pomysł ten przejdzie na kolegium redakcyjnym.

Ilustracje w prezentacjach - nie zawsze zdjęcia ilustrują bieżący tekst, często są jego uzupełnieniem. Wtedy nie można by zamieszczać w treści odpowiednich cyferek i porobi się bałagan, ja ta lala.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hi-Fi i Muzyka
Muzyka łagodzi obyczaje, ale nic tak nie rozpala emocji, jak sprzęt służący do jej odtwarzania.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 15:43 #167222

Zwoliński napisał: Są takie chwile w życiu dorosłych mężczyzn, że się rozumieją (prawie) bez słów...
:wink:


Mariusz wybacz,głębokie to jak Balaton :?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 17:46 #167239

Red.Zwoliński zatem zapukam do pana Alka z zapytaniem czy możnaby na łamach Hajfaju małe co nie co o gramofonach i wszystkiego co z tym zwązane (jakość obecnie wydawanuch analogów,przedwzmacniacze itp)
Zaś artykuł z lutego 2007 o kompakcie-dziadku bardzo mi sie podobał i nie powiem byłem ciekaw czy w kolejnych numerach będzie coś innego.Teraz rozumiem że nie zawsze da się pozyskac to co byłoy pewnie nie lada gratką,ale nie mniej trzymam kciuki za tą właśnie serię tekstów.
Reasumując ja chyba wszystko powiedziałem (czyt.napisałem),bo dalej bić piany nie ma potrzeby...Nie mniej jeśli Pan zauważył złożyłem zaproszenie Kórnikowi aby zrobił odsłuchy w typowych warunkach.Jestem ciekaw czy skorzysta...nie mówie że już natychmiast,kiedyś tam :wink: .

pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 19:28 #167258

Amidas -> Odpisałem Ci na priva. A czy sądzisz, że warunki odsłuchowe u mnie są jakieś nietypowe? Mógłbyś się mocno zdziwić. Ale rzadko komu pokazuję te swoje warunki, bo przeważnie mam taki bałagan, że aż wstyd. Porozrzucane ubrania, książki i skrypty stanowią już niemal stały element wystroju wnętrza i kształtujący w jakimś stopniu akustykę pomieszczenia :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 19:38 #167260

KoRnik napisał: Amidas -> Odpisałem Ci na priva. A czy sądzisz, że warunki odsłuchowe u mnie są jakieś nietypowe? Mógłbyś się mocno zdziwić. Ale rzadko komu pokazuję te swoje warunki, bo przeważnie mam taki bałagan, że aż wstyd. Porozrzucane ubrania, książki i skrypty stanowią już niemal stały element wystroju wnętrza i kształtujący w jakimś stopniu akustykę pomieszczenia :D

Ale chyba czasami wpada Ola i posprząta, co nie :?: Może przy okazji ostudzi KoRniczka, bo sodówka już dawno do główki mu uderzyła :!: :twisted:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 19:52 #167262

2000 napisał: Cóż avatar, jaki by nie był zobowiązuje ...
no hyba rze na pokas

"ładny ten bambus"


A do czego zobowiązuje? :shock:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 19:54 #167263

:arrow: zyzio komentarz chyba zbyteczny.. :?

:arrow: Kornik wiem że odpisałeś...mój wpis nie znaczył nic ponadto jak wyrażenie nadziei.A co do wstydu to ja zawsze mówie "że wstyd ma się zakryty resztę można wytłumaczyć :wink: .Nie mniej zaproszenie aktualne.

pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 19:59 #167266

2000 napisał:

Łałr Bałałr napisał:

2000 napisał: Cóż avatar, jaki by nie był zobowiązuje ...
no hyba rze na pokas

"ładny ten bambus"


A do czego zobowiązuje? :shock:

Wiesz dobrze :wink:


Słuchaj,miałem długi dzień pracy,możesz jaśniej?Jak nie chcesz tu to pisz na priv,ok?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/16 20:29 #167274

2000 napisał:

Łałr Bałałr napisał: Słuchaj,miałem długi dzień pracy,możesz jaśniej?Jak nie chcesz tu to pisz na priv,ok?

Ok, przepraszam, że tak się zachowałem bez urazy.
tylko że ...
testowanie to nie takie proste (chyba) i nie każdy idiota jest wstanie to robić.
Przykro mi, że tak to odebrałeś.


Nic się nie stało.Z testowaniem masz rację,tyle,że ja pisałem o telewizorach,których opis a nie test zawarty jest w HFiM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Nowy numer HiFi i M 2007/05/17 14:55 #167389

Witam
Będzie jakieś redakcyjne memo odnośnie przyszłości i profilu HFiM, czy jak zwykle trwa oczekiwanie aż wszystko rozejdzie się po kościach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lumin - Ayon - Bryston - Dynaudio
soundrebels.com/
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator