HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

192 kHz/24 bit - może jest jakiś zawca ?! 2004/09/06 22:49 #232

Mam duży problem. Posiadam odtwarzacz , który może poddać dźwięk unsamplingowi do 96kHz/24 bit i 192kHz/bit. Podłączony jest on do amplitunera kablem koaksjanym i na 96kHz wszystko gra ok. W momencie gdy przełączam na 192kHz/24bit nie pojawia się żaden dźwięk. Odtwarzacz to DVD Philips 963 SA, amplituner to Yamaha RX 740. Podłączyłem na wszystkie możliwe sposoby i dźwięk pojawia się tylko jeżeli przestawię amplituner na wejścia analog - lecz dźwięk jest wtedy wyraźnie gorszy niż z 96kHz/24bit porzez koaksjal - a powinno być na odwrót (wina leży pewnie pos stronie kabi cinch). Chcę uzystkać dźwięk 192kHz/24 poprzez kabelek koaksjalny - jak to zrobić ? Dodam że w menu DVD można przestawić wyjście cyfrowe na 96kHz - nie ma możliwości przestawić je na 192kHz. Proszę o pomoc - może ktoś z redaktorów który testował podobny sprzęt mógły mi pomóc.

Pozdrawiam
Marcin[/u][/b]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

192 kHz/24 bit - może jest jakiś zawca ?! 2004/09/08 00:08 #234

Wyglada na to ze problem polega na tym ze twoja Yamaha nie jest wstanie dekodowac sygnalu 192kHz i wcale sie temu nie dziwie. Z zalozen konstrukcyjnych sygnal 192kHz/24 bity byl przewidziany tylko do wysokiej jakosci nagran Stereo i jego przerobieniem na syganal analogowy mialy zajac sie przetworniki znajdujace sie w odtwarzaczu DVD.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

192 kHz/24 bit - może jest jakiś zawca ?! 2004/09/09 11:53 #237

Dobry analogowy chinch o niskiej pojemności i będzie dobrze, a może nawet lepiej niż przez cyferki. To z powodu zazwyczaj lepczych C/A w odtwarzaczach i tyle. Testowano na audiofilach:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- 42 -

192 kHz/24 bit - może jest jakiś zawca ?! 2004/09/09 18:44 #238

Sęk w tym, że dźwięk 192 kHz da się włączyć przez amplituner lecz przez cinch. Kabelki to Ultralink Mach 1 Cl - gra nieźle założyłem je do przesyłu sygnału SACD - i tam dźwięk jest elegancki. Jednak na "zwykłym" stereo kabel koaksjany i odtwarzacz przestawiny na 96 kHZ bije na głowę 192 kHz przez cinch-e. Chyba tego nie przeskoczę, a szkoda bo ostatnio stwierdziłem że nie ma lepszego dźwięku od stereo i można sobie darować wszelkie inne "wodotryki".
Pozdrawiam
Marcin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

192 kHz/24 bit - może jest jakiś zawca ?! 2004/09/09 18:52 #239

Mam te samo DVD i ten sam problem. Wina leży po stronie Amplitunera. Moja Yamaha DSP AX1 nie ma możliwości 196kHz tylko 96kHz i dlatego mimo to, że przełączam w DVD na 196kHz to nie ma dźwięku - na pewno masz ten sam problem...
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

krzysiek

192 kHz/24 bit - może jest jakiś zawca ?! 2004/09/11 16:59 #241

krc napisał: Mam te samo DVD i ten sam problem. Wina leży po stronie Amplitunera. Moja Yamaha DSP AX1 nie ma możliwości 196kHz tylko 96kHz i dlatego mimo to, że przełączam w DVD na 196kHz to nie ma dźwięku - na pewno masz ten sam problem...
pozdrawiam


Do krc

Witam, a udało Ci się odpalić dekoder Faraudja w DVD - czy działa on automatycznie ? Ja zmieniałem coś w set up-ie ale zmaiany były niewielki lub wcale (bądź tak bardzo je chciałem zobaczyć, zę zobaczyłem niewielkie :) ).

Pzdr
Marcin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

192 kHz/24 bit - może jest jakiś zawca ?! 2004/09/11 17:08 #242

mars99 napisał:

krc napisał: Mam te samo DVD i ten sam problem. Wina leży po stronie Amplitunera. Moja Yamaha DSP AX1 nie ma możliwości 196kHz tylko 96kHz i dlatego mimo to, że przełączam w DVD na 196kHz to nie ma dźwięku - na pewno masz ten sam problem...
pozdrawiam


Do krc

Witam, a udało Ci się odpalić dekoder Faraudja w DVD - czy działa on automatycznie ? Ja zmieniałem coś w set up-ie ale zmaiany były niewielki lub wcale (bądź tak bardzo je chciałem zobaczyć, zę zobaczyłem niewielkie :) ).

Pzdr
Marcin



Tak, odpaliłem dekoder Faraudja, wymaga to wymiany oprogramowania w DVD, można to znaleźć na necie. Wymaga to wyłaczenia funkcji progressiv scan - za to zyskujemy bardzo wysoką rozdzelczość - bodajże 1024x768 ale niestety (mam projektor Panasonic 500) obraz staje się bardzo komputerowy, zbyt wyostrzony i nienaturalny. Reasumując - zyskujemy na wyrazistości i szczegółach obrazu, ale ten obraz jest "sztuczny" i "nieprawdziwy" - dlatego wróciłem do poprzedniego oprogramowania.
pozdrawiam
krzysiek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

krzysiek

192 kHz/24 bit - może jest jakiś zawca ?! 2004/09/12 20:46 #246

Witam,

Ja z kolei posiadam telewizor 16:9 100 Hz Panasonic TX 32 10P. Zastanawiam teraz się czy warto podjąć próbę wymany oprogramowania w DVD skoro twerdzisz że obraz stał się zbyt komputerowy. Ja bardzo lubię naturany obraz lecz trudno mi to będzię stwierdzić bez instalowania nowego oporogramowania, ewentualnie czy istnieje możliwość później powrotu do wcześniejszych ustawień ?
Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

192 kHz/24 bit - może jest jakiś zawca ?! 2004/09/12 22:12 #247

mars99 napisał: Witam,

Ja z kolei posiadam telewizor 16:9 100 Hz Panasonic TX 32 10P. Zastanawiam teraz się czy warto podjąć próbę wymany oprogramowania w DVD skoro twerdzisz że obraz stał się zbyt komputerowy. Ja bardzo lubię naturany obraz lecz trudno mi to będzię stwierdzić bez instalowania nowego oporogramowania, ewentualnie czy istnieje możliwość później powrotu do wcześniejszych ustawień ?
Pzdr


Ja uważam, że nie warto zmieniać oprogramowania, a ściślej mówiąc zwiększać rozdzielczość kosztem "komputeryzacji" obrazu. Staciłem na tą operację z kumplem (aby było bardziej obiektywnie) około 3 -4 godzin. Wymienialiśmy oprogramowanie wielokrotnie, korzystając przy porównywaniu obrazu z płyty testowej wydanej w USA. Wierz mi że, bardzo wnikliwie testowaliśmy obraz i wniosek jest jeden - po odpaleniu Faroudija obraz może jest szczegółowy, ostry, (co może być idealne do gier komputerowych czy też programów i prezentacji multimedialnych) , ale absolutnie wyklucza użytkowanie w trybie kina domowego. Szczegóły są tak ostre , że umnie na ekranie 200cm x 160cm nie można uwierzyć , że to naturalny obraz. Jeżeli oglądasz więcej filmów, to zostaw jak jest ...
pozdrawiam
krzysiek
i ... miłego oglądania bo ten model Philips-a to znakomite urządzenie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

krzysiek

192 kHz/24 bit - może jest jakiś zawca ?! 2004/09/16 17:55 #266

Oki, wyleczyłeś mnie z ulepszania obrazu. Tylko te 192 kHZ mnie trochę jeszcze bolą... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

192 kHz/24 bit - może jest jakiś zawca ?! 2004/09/17 14:08 #274

192 kHz, żeby było równie smacznie przez łącze analogowe przewód chinch nie powinien być współosiowy, to skutkuje niską pojemnością i dzięki temu zyskujemy więcej drobiazgu. Najlepiej nie mieć nic wspólnego z chinch'em bez względu na cenę. Więcej binaural_focus@vp.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- 42 -
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator