HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

różnica w dzwięku 2004/12/26 20:28 #8712

Pozdrawiam forumowiczów. Pragnołbym się dowiedzieć o różnicę w dzwięku między B&W 603.3 i B&W 704. Wiem że niskotonowe i średnioniskotonowe są takie same lub b. podobne a wysokotonowy w 704 jest na zewnątrz(chyba niewielka poprawa albo żadna bo niewiele firm robi podobnie). Z tego co wiem napewno to różnica jest w cenie(ponad 2-krotna), i w wyglądzie. Nie zależy mi aż tak na wyglądzie i wolałbym kupić tańsze kolumny , chyba że droższe grają lepiej. Proszę o opinię ludzi którzy słuchali obu kolumn. Sprzęt i pomieszczenie nie gra roli, bo będę zmieniał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

różnica w dzwięku 2004/12/27 00:04 #8721

A jaki masz problem w tym, aby pójść do Top Hifi i posłuchać obu? Chyba za te pieniądze nie zamierzasz kupować kolumn w ciemno?

To, że przetworniki zewnętrznie wyglądają podobnie o niczym jeszcze nie świadczy. Poza tym duży wpływ mają inne aspekty, jak choćby komponenty i konstrukcja zwrotnic.

Kogoś, kto porównywał 603S3 i 704 może być trudno zanaleźć, bo to inna klasa cenowa, a zwykle robi się porównania produktów różych wytwórców w podobnej cenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

różnica w dzwięku 2004/12/27 00:08 #8723

Właśnie miałem podobnie odpowiedzieć. Dzięki Zbig - mam mniej klepania w klawisze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

różnica w dzwięku 2004/12/27 18:06 #8767

Dzięki za odpowiedzi, napewno odsłucham ich obu ale jestem z dużej wiochy i mam ok. 200 km do najbliższego TopHiFi. Własnie w tym problem że nie ma testow porównawczych dwóch kolejnych klasowo kolumn a mogłyby być bardzo ale to bardzo ciekawe. Myśle sobie (nie mam pewności) że różnica w dzwięku jest nie wielka i stąd moje pytanie. Czekam na dalsze opinie za ktore z góry dziękuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

różnica w dzwięku 2004/12/28 01:47 #8819

Jak już będziesz w TopHifi, to posłuchaj też Proac Studio 100 i 125 oraz VA Bach i Mozart.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

różnica w dzwięku 2004/12/28 09:57 #8833

Jurek tu na forum jest taki gigant, który jechał 800 km autobusem po kolumny podłogowe i taszczył je potem tym autobusem do domu. Cokolwiek byś nie pisał, jakich argumentów byś nie używał - nie kupuj kolumn (a juz szczególnie Bowers & Wilkins, które grają bardzo charakterystycznie) bez wcześniejszego odsłuchu. A poza tym, żeby kupić i tak musisz te wspomniane 200 km przejechać, więc możesz wtey dokonać odsłuchu i zadecydować. Zabierz ze sobą swoje ulubione! płyty i odpalaj wrotki. I pamiętaj, żeby nie sugerować się nigdy czyimś zdaniem i opiniami na temat sprzętu, chyba że nie liczysz się z pieniędzmi i możesz zmieniać sprzęt na zawołanie.
Pozdrawiam - a jak już kupisz - to opisz proszę co wybrałeś i opisz jakie są twoje wrażenia z odsłuchu już w domu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator