HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kable głośnikowe. 2004/12/22 22:06 #8607

Witam!
Mam obecnie kabelki SonicLinka ast 75.Grają,jak na swoją cenę, przyzwoicie.Ale jak u większości miłośników muzyki ,przyszła pora na zmiany.Zastanawiam się nad dwoma modelami:Cable Talk Talk 3.1 bi-wire(wtedy byłby tzw.bi-wire,a słyszałem,że warto) i też SonicLinkiem-Black Rhodium,tylko modelem:ast 200(wtedy nie będzie to bi-wire,ale i tak pewnie będzie lepiej).Nie wiem,który z nich kupić.Słucham bardzo różnej muzyki,głównie jednak rocka.Ale często lubię też coś z klasyki.W brzmieniu preferuję zrównoważenie,lubię gdy wszystkie tony równo ze sobą współgrają.Lubię też dzwięk ocieplony.Słyszałem,że ast 200 takowy oferuje.A może ktoś z Was zna solidny kabel-do 50 PLN za metr,który módłby mnie przypasować?Proszę o poradę.
Pozdawiam-Blackie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem wchodzimy w ciemność, by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei.

Kable głośnikowe. 2004/12/22 22:10 #8608

Jak możesz pożyczyć ze sklepu to spróbuj Qed silver anniversary-około 40 za metr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nic nie jest proste

Kable głośnikowe. 2004/12/23 10:16 #8612

i skoro ma byc postep to juz wiecej Sonic Linka nie kupuj!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pal55

Kable głośnikowe. 2004/12/23 10:21 #8613

Nie znam Twojego systemu ale Cable Talki troche mula dzwiek, wiec najpierw bym go sprawdzil.
Sonik Link 200 nie jest dobrym kablem.... a czasami z 2giej reki mozesz znacznie lepszy kabelek sobie zakupic ;-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable głośnikowe. 2004/12/24 00:25 #8646

Mam najtańszą budżetówkę-Nad 320 BEE i cd Cambridge.Tak jakoś nie z jednej firmy.Ale i tak jestem zadowolony.
Pal55,myślałem,że jak kupię droższego Sonic Linka to będzie lepiej.Ale skoro piszesz,że nie,to trudno.Tylko teraz to już kompletnie nie wiem co kupić.Padła jeszcze propozycja QED-a,faktycznie opinie ma niezłe.Zastanawiam sie w takim razie,czy do moich tanich klocków,warto kupić droższy kabel od tego,który mam?Czy poprawa dżwięku będzie odczuwalna?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem wchodzimy w ciemność, by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei.

Kable głośnikowe. 2004/12/25 13:34 #8665

sprawdż jak będzie z XLO 14.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable głośnikowe. 2004/12/25 14:01 #8666

I zapytaj redaktorów "Hi-Fi i M" dlaczego dali 5 gwaiazdek AST 200 ;-))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable głośnikowe. 2004/12/25 14:07 #8668

Używam AST-200 do B&W.Kabel ten u mnie dał dżwięk uspokojony , czysciejszy i wyraźniejszy w stosunku do wczesniej używanego Qeda Qudosa.Bas jest głębszy , lecz momentami słabo kontrolowany. Trochę to wina słabo wytlumionego pokoju (duzy pogłos).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable głośnikowe. 2004/12/25 14:14 #8670

Dodam jeszcze że w kolumnach zmieniłem wewnętrzne okablowanie też na AST 200.B&W przestały grać tak sucho , mają głebszy bas, i lepszą integrację wysokotonowego z średnioniskotonowym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable głośnikowe. 2004/12/25 14:14 #8671

Czyli nie taki diabeł straszny, jak go niektórzy forumowicze malują ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kable głośnikowe. 2004/12/25 22:52 #8683

Też słyszałem,że ten ast 200 jest całkiem przyzwoity.Ale widzę,że opinie są różne.Cóż,chyba jednak trzeba będzie samemu testować.Tylko skąd wezmę z każdego kabla takie długości jakich potrzebuję do odsłuchów?Przecież nikt nie będzie specjalnie dla mnie ciął wszystkich tych kabelków na takie odcinki jakich potrzebuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem wchodzimy w ciemność, by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator