HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dobrze remasterowane płyty 2004/12/20 17:47 #8520

Witam,
Spora część mojej "płytoteki" to tak naprawdę kasety magnetofonowe. Powoli wymieniam ustrojstwo na cd, ale skoro człowiek planuje zakup płyt które zna już bardzo dobrze - chce kupić je w super jakości.
Stąd moje pytanie.
Czy można jakoś sprawdzić JAKOŚĆ remasternigu/wydania przed zakupem tzn. czy są jakieś uniwersalne parametry płyty które można brać pod uwagę. Pytam ponieważ w sklepach muzycznych nie ma właściwie dobrych systemów muzycznych.
Oczywiście zawsze można kupić w ciemno jakiegoś Mobile'a, ale cena 170 zł/szt. troszkę odstręcza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze remasterowane płyty 2004/12/20 18:41 #8525

Troche latwiej poradzic tutaj, jesli szukasz klasyki. Tutaj widac wyrazniejszy rozdzial na firmy. ktore przykladaja sie do nagrania, a ktore nie. Ale moze byc z kolei tak, ze swietne techniczne nagranie to nic poza tym.
W jazzie i muzyce rozrywkowej nie mam specjalnych typow, kazdej wytworni trafiaja sie lepsze i gorsze nagrania.

Tzw. remastery starszych nagran czasto niestety sa gorsze, niz pierwsze wydania CD. Przesadnie wyostrzone brzmia dobrze tylko na tanszych zestawach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

Dobrze remasterowane płyty 2004/12/21 00:48 #8553

Zależy kto remasterował - jeśli np. Bob Ludwig, to powinno być dobrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

Dobrze remasterowane płyty 2004/12/21 16:07 #8565

Myślę że w tym wypadku należy opierać się na wytwórniach płytowych - ogólnie wszystkie są do przyjęcia za wyjątkiem firm wydających składanki dla marketów .
Pzdr
Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Być - robić - mieć.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator