HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Audionova 2004/12/19 11:54 #8443

Czy ktoś miał kontakt z kabelkami Audionova, ciekaw jestem waszych opinii na ich temat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audionova 2004/12/20 12:11 #8500

Owszem - testowalem dzieki uprzejmosci AN wszystkie ich produkty. Kazdy z nich warty jest swojej ceny, a wlasciwie to oceniam je wyzej niz by to wynikalo z niskiej ceny. To dobry wybor do budzetowego systemu (oczywiscie pod odsluchu!!), kontakt z firma bardzo dobry - mysle, ze z wypozyczeniem problemu nie bedzie.
PS polecam uwadze najtanszy IC ... :) Rowniez wiem, ze "w drodze" sa kolejne produkty ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pal55

Audionova 2004/12/20 18:09 #8523

Miałem nieprzyjemnosć kupić kable głośnikowe Moonwalk czy jak to się tam nazywa - jeszcze w czarnej koszulce (teraz podobno są w białej).
Kupiłem je na allegro od niejakiego master.... ne pamiętam już dokładne ale to ta sama osoba która teraz je sprzedaje. W każdym razie sprzedający zapewniał w swojej ofercie, że w przypadku gdy kable nie spodobają się- jest możliwosć ich zwrotu.
Kable ne spodobały się a pięniędzy oczywiście ne odzyskałem do dzisiaj.

Na temat kabli mogę napisać tylko tyle, iż jest to najgorszy kabel jaki kiedykolwiek miałem okazję podłączyć do swojego sprzętu (uwzględniając zwykłe kable po parę zł za metr). Bas mdły, kluchowaty, zero jakiejkolwiek kontroli i głębi. Średnica jakby ktoś przykrył kolumnę kocem a wysokie tony na poziomie "jamnika".
Nie wiem czy to były jakieś podróbki ponieważ strzasznie zdziwiła mnie jakość wykonania kabli - oczywiście in minus.
Wtyki to straszne badziewie (teraz są podobno inne), pokryte jakimś tombakiem, kabel (niby solid core) to zwykły kabelek miedziany jak w przewodzie do lamki nocnej.
Powróce jeszcze do samych wtyków bo takiego kuriozjum nie widziałem nigdzie indziej.
Drut ne jest aniu przykręcony do wtyku ani przylutowany. Jest po prostu wsadzony i dociśnięty kawałkiem ZAPAŁKI - aby przylegał. POWAGA !!!
Ale teraz stosowane są inne wtyki - może lepsze

Tak jak wspomniałem kabli nie mogłem zwrócić (sprzedający się nie zgodził - do dzisiaj trzymam maila od tej osoby)

Jedyne co mogę powiedzieć na plus to to iż przesyłka dotarła sprawnie i bez żadnych problemów.

A jeszcze co do sprzętu na jakim słuchałem kabli:
CA A500+P500+D500 i kolumny Acoustic Energy 105
oraz Micromega 5 + Audiophysic Tempo + Electrocompaniet EC1- tak dla sprawdzenia czy to aby ne wina porzedniej konfiguracji - nestety

Sugerowałbym odsłuch tych kabli ponieważ firma może produkuje dobre wyroby tylko ja trafilem na jakąś podróbkę.

Pozdrawiam wszystkich

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audio Physic Avanti I, Electrocompaniet EMC1UP, BAT VK3i, BAT VK-500, MBL 8004, TaraLabs Air I,

Audionova 2004/12/24 19:47 #8663

Witam

Ja natomiast nie moge zgodzic sie z Darkiem pod zadnym wzgledem, co prawda mam Moonwalka Bi-wire w rzeczonej bialej koszulce i moze rzeczywiscie on znaczaco rozni sie od tego z ktorym Darek mial do czynienia. Zaczne od tego ze rzeczona Audionova pokonala w moim systemie AQ type 6, zarowno pod wzgledem brzmienia jak i samego wykonanania. System z Audionova brzmi dynamicznie, przestrzennie przy czym calosc jest ladnie wyrownana.Przy Moonwalk'u pojawilo sie wiecej smaczkow,wreszcie srednica wyszla do przodu, brzmienie nabralo masy w pozytywnym znaczeniu, no i bas ktory zyskal chyba najbardziej pod wzgledem kontroli, zroznicowania i wypelnienia.
To tyle w sprawie kabli glosnikowych.
Interkonekty tez posiadam Audionovy w ilosci szt 2, jeden to Phobos drugi Galatea i oba sa bardzo dobre w swojej kategorii cenowej, a nie balbym sie stwierdzenia ze moga konkurowac z IC do 500zl
Ja ze swojej strony polecam, a jak ktos sie wacha i chce wypozyczyc polecam strone dystrybutora gdzie jest minimalnie drozej niz na allegro ale jest 100% mozliwosc zwrotu po 7 dniach.
I to by bylo chyba na tyle, dodam jescze ze stosuje je do zestawu: Denon PMA-2000IVR + DCD 1450AR + TU 1500 + Avance Dana 670AV

Pzdr serdecznie
Zdrowych, wesolych i audiofilskich Swiat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

....:::: De Gustibus Non Est Disputandum ::::....
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator