HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

naprawa głośnika? 2004/12/14 10:33 #8208

posiadam kolumny altus 65, w sprawach sprzętu jestem żółtodziobem i mam problem - a mianiwicie skruszyła mi sie ta guma co trzyma głośnik basowy i strasznie "pierdzi". na nowe mnie jeszcze niestać a i naparawa niewiem ile kosztuje, więc pytanie czy mozna to jakimś domowym sposobem naprawić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

naprawa głośnika? 2004/12/14 11:32 #8212

Ależ oczywiście. Na allegro powinieneś coś znaleść tylko powinieneś znać oznaczenie głośnika. I chyba(nigy nie naprawiałem głośników) powinieneś wymienić zawieszenie w obydwu głośnikach odrazu, ale nie jestem pewien.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuche ucho

naprawa głośnika? 2004/12/14 15:24 #8220

no ok. to więc czego powinienem szukać? bo jam mówiłem nowicjusz ze mnie pierwsza klasa :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

naprawa głośnika? 2004/12/14 18:14 #8229

Zamiast allegro poszukaj w sprawdzonym przezemnie sklepie internetowym www.nowyelektronik.pl/ .Znajdziesz tam w grupach towarowych wszystko do interesujących cię głosników (szukaj głośniki,osprzęt,membrany).Musisz znać model głośnika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

naprawa głośnika? 2004/12/15 13:03 #8270

Znam ten ból... Chodzi o tzw. gumowy resor zawieszenia głośnika niskotonowego. Poprostu sparciał i wykruszył się ze starości - typowy objaw w starych głośnikach celulozowych Tonsila... Miałem ten problem w Space ' 86 - poszły precz. Nie naprawisz tego, nowego resoru gumowego nie odlejesz, bo jak? Z prezerwatywy?!
Teraz serio: odkręć wkręty trzymające głośniki w ścianie przedniej (razem z ozdobną alufelgą?), wyjmij głośnik i sprawdź oznadczenie na tyle magnesu - GN... i impedancję - powinna być 8 Ohm. Taki głośnik o średnicy 230 mm (najprawdopodobniej?) i mocy ok. 80 W kosztuje 50-80 zł za szt - w sklepach/serwisach RTV (np. w Szczecinie na Placu Lotników), zależnie od materiału membrany - celuloza czy polipropylen. Możesz też zobaczyć ceny oryginalnych głośników Tonsili na stronie www.tonsil.com.pl .
Wywalasz stary głośnik a nowy przylutowujesz zgodnie z polaryzacją kabli (+) do (+) i (-) do (-), jak? Kable łączące zwrotnicę kolumny z głośnikiem oznacz taśmą zależnie gdzie są przylutowane do starego głośnika i odpowiednio przylutuj nowy. Proste? Nie pogubisz się:))) Poproś kumpla elektryka - pomoże za browarek;).
I uważaj na dokręcanie nowych głosników - Altusy mają kiepskie obudowy i możesz przekręcić dziurę w płycie paździerzowej... Ces't la vie:))) Albo posłuchaj kolegów - może ktoś inny oferuje odp. głośniki - teniej?
Pozdrawiam
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Umysł oświecony odrzuca wszystko co sprzeciwia się rozumowi..." - ks. Hieronim Coignard (Anatol France "Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką")

naprawa głośnika? 2004/12/15 13:54 #8279

wczoraj pewiem spercjalista od sprzetu przekazal mi wiadomosc ,ze swietnie regenruja i naprawiaja kolumny ,glosniki w Zabrzu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zycze wspanialego muzycznego dnia.

naprawa głośnika? 2004/12/16 08:04 #8310

Jak oni to robią w tym Zabrzu, a gdzie skuteczność i jakość tego typu "regeneracji" w przypadku "wulkanizacji" gumowych zawieszeń głośnikowych.
Wierzę na słowo. że nie jest to kolejna podpucha dla tzw. "oszczędnych" czyt. frajerów. "Niech żyje Zabrze!" krzyknął kiedyś pewien francuski Generał Charles de Gaulle (Prezydent Francji zresztą...).
Rozumiem: wymiana oklablowania, głośników, wygłuszenia akustycznego (z filcowego koca na np. gąbkę) , ingerencja w zwrotnice, nowe gniazda przyłączeniowe, czy wręcz nowa okleina zewnętrzna, OK! Tylko czy koszt takiej "naprawy" nie przekroczy wartość samego sprzętu?! To warto policzyć i nie mówcie, że matka siedzi z tyłu!
A tak serio: taniej wyjdzie wymiana samych głośników niskotonowych, narazie tylko tych elementów...
Pozdrawiam:)))
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Umysł oświecony odrzuca wszystko co sprzeciwia się rozumowi..." - ks. Hieronim Coignard (Anatol France "Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką")
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator