HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Musical Fidelity A1001 czy Electrocompaniet EC1 ? Pomocy 2004/12/13 17:13 #8169

Witam wszystkich,
Mam ogromny dylemat. Od dłuższego czasu zbieram na i poszukuję dobrego wzmacniacza zintegrowanego. Pozostały dwie oferty które mnie interesują. Musical A1001 i Electrocompaniet EC1. No i roblem jest - co wybrać. Niestety nie mam możliwości posłuchania żadnego z nich na moim zestawie (odległość).
Z tego co wiem to MF był droższy od EC1 , w przypadku ofert jaki uzyskaem jest inaczej ale tak na prawdę zależy mi nie na różnicy w cenie ale na dobrym dźwięku.
Chciałbym aby charakteryzował się dużą przestrzennością i "powietrzem", dobrze kontrolowanym, głębokim basem, ciepłą średnicą (może nawet lekko dominować) i szczegółowymi ale "słodkimi" wysokimi. Tego co obawiam się w przypadku MF jest właśnie brak tzw. powietrza w dżwięku, ale może niesłusznie.

Bardzo proszęo poradę i odczucia - każda sugestia będzie dla mnie cenna.

A mój sprzęt towarzyszący to: kolumny: AudioPhysic Tempo SE (z wysokotonowym od Caldery), CD Micromega 5 (planuję zmianę). Kable VdH First oraz głośnikowy Flatline gold (też do wymiany)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audio Physic Avanti I, Electrocompaniet EMC1UP, BAT VK3i, BAT VK-500, MBL 8004, TaraLabs Air I,

Musical Fidelity A1001 czy Electrocompaniet EC1 ? Pomocy 2004/12/13 17:52 #8172

Miałem w swoim posiadaniu kilka wzmakow MF i zmieniłem na lampe ale wroce do MF najprawdopodobniej bedzie to model 1001.Moim skromnym zdaniem to najlepszy tranzystorowy(lampowiec) w tej klasie cenowej.Powietrza mu nie brakuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A1001 czy Electrocompaniet EC1 ? Pomocy 2004/12/13 18:54 #8176

Poza tym zmiana VdH na inne kable powinna dać w wyniku "sporo powietrza"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Musical Fidelity A1001 czy Electrocompaniet EC1 ? Pomocy 2004/12/14 12:14 #8213

dzięki za wskazówki,
a tak waszym zdaniem co lepsze - MF czy Electro?
Musicala jest łatwiej znaleźć w używkac, elektro dużo rzadziej się pojawia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audio Physic Avanti I, Electrocompaniet EMC1UP, BAT VK3i, BAT VK-500, MBL 8004, TaraLabs Air I,

Musical Fidelity A1001 czy Electrocompaniet EC1 ? Pomocy 2004/12/14 15:16 #8218

Nie zapominaj o Krellu KAV-300i. Ja właśnie nim napędzam AP Tempo II SE i jest dobrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator