HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/13 00:35 #8146

a ja mam radmory LS40 i nie chce innych. dodam, ze jest to najtanszy element systemu (ale ten dzwiek...). pozdrawiam

ps. az szkoda, ze juz ich nie produkuja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Oh you're German! I thought there was something wrong with you!

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/16 16:06 #8324

Co do GLD - kilka razy ich słuchałem i nie jest to mój typ szkoły dźwięku - stanowczo. Ale mam polskie kolumny od AMPARO, czym sie już na tym forum chwaliłem - na przetwornikach ceramicznych Accutona.
Owszem, to są drogie zabawki, ale szukając kolumn dla siebie sprawdziłem kilka w podobnej cenie i te wyskoczyły przed stawkę, więc je wziąłem.
Jak ktoś szuka kolumn, niech faktycznie sprawdzi, czy z rodzimych wyrobów nie da się czegoś wybrać. Sęk w tym, że nasze wyroby są słabo dostępne, zwłaszcza poza Warszawą, więc importowane zwykle łatwiej kupić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto słucha, ten znajdzie!

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/17 00:33 #8358

Na Accutonach, to brzmi interesująco. Co to jest to AMPARO?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/17 03:40 #8362

Kustagon

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Once upon a time there was a sausage called Baldrick. And it lived happily ever after.

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/17 10:37 #8371

JQ napisał: Co do GLD - kilka razy ich słuchałem i nie jest to mój typ szkoły dźwięku - stanowczo. Ale mam polskie kolumny od AMPARO, czym sie już na tym forum chwaliłem - na przetwornikach ceramicznych Accutona.
Owszem, to są drogie zabawki, ale szukając kolumn dla siebie sprawdziłem kilka w podobnej cenie i te wyskoczyły przed stawkę, więc je wziąłem. ...


Porównywałeś może do innych konstrukcji na Accutonach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/17 19:50 #8398

Jak Waszym zdaniem poeinny brzmiec idealne kolumny?Czy nie jest to kwestja indiwiduum kazdego z nas?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/17 22:08 #8404

Idealne kolumny powinny oddac to co rejestrowały mikrofony .
Ale żeby to addać , wszystkie elementy toru zapisu, nosnik i elementy toru otwarzania łaczni z kolumnami i akustyka pomieszczenia powinny byc bliskie ideału. A To nie jest możliwe. Wiec pozostaje tylko, aby jak najwierniej oddały to co zostało zapisane na nośniku. Tu sa jeszcze wielkie schody. odtwarzacz, wzmacniacz kable, zasilanie etc. W zasadzie wszystkie te elementy powinny sie uzupełniać. I tak naprawdę same kolumny w sobie niewiele znacza bez reszty systemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/18 14:23 #8414

I to jest naga prawda o AUDIO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/20 22:28 #8547

lolo napisał: Porównywałeś może do innych konstrukcji na Accutonach?

Przepraszam za zwłokę.
Tak AMPARO i KUSTAGON, to prawie to samo. Mają stronę www: kustagon.webpark.pl
Jak je wybierałem (moje to TSM20), to nie miałem okazji, ale na zeszłorocznym AS owszem - firma ACCUS (chyba nie przekręciłem) - dystrybutor m. in. Accutonów - wystawił takie kolumny. Jednak brzmiały one jakoś lekuchno i cienko - zupełnie inna jakość (jak mi chłopaki z AMPARO mówili, bas to był największy problem, bo już małe zmiany pojemności kolumny całkowicie go zabijały). Ponadto na Accutonach robi swoje kolumny p. Jarkowski z CSR. Tych słuchałem na konkurencyjnej do AS wystawie sprzętu w W. bodaj 3 lata temu. Ale jakoś mnie wtedy nie zachwyciły. Ale wtedy mało wiedziałem.[/url]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kto słucha, ten znajdzie!
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator