HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/11 19:09 #8068

WITAM.JESTEM POSIADACZEM KOLUMN POLSKIEJ MANUFAKTURY GLD.
KUPIŁEM JE NA ALLEGRO ZA 2200PLN.POROWNYWAŁEM JE WRAZ ZE ZNAJOMIMI DO KOLUMN O WIELE DROZSZYCH ALE GLD DOKŁADNIE MODEL DEDYKACJE 0,3 MAX BIJA JE NA GŁOWE.CZY MOZE KTOS MI TO WYJASNI?CZY MOZE NIE DOCENIAMY RODZIMYCH PRODUKTOW?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/11 19:27 #8070

Jak to nie doceniamy?? A Audio Academy Phoebe nazwywane nawet na tym forum "perełkami"?? Kosztują 1800zł i są podobno jednymi z najlepszych dostępnych w Polsce kolumn w przedziale do 2500zł. Jest to również zasługa zastosowania sprawdzonych przetworników znanych firm, a nie eksperymentalnych produkcji własnej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sennheiser HD 280 Pro + iRiver iMP-550 ;)

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/11 20:11 #8081

KOLUMNU KTORE NABYŁEM KOSZTUJE KATALOGOWO 4500PLN A POROWNYWAŁEM JE Z KOLUMNAMI ZA 8500PLN I ZA 12700 PLN.UWIERZ MI ZE,NIE SA WYTWOREM EKSPERYMENTU TYLKO FACHOWEJ WIEDZY SAM WYGLAD POWALA NA KOLANA NIE WSPOMNE O DZWIEKU.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/11 22:25 #8089

Mnie jakoś nie powaliły wytwory GLD. A z czym porównywałeś, na jakim zestawie i z użyciem których nagrań?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/12 01:02 #8097

WIDAC ZBIG,JESTES GŁUCHY.ALBO ICH PO PROSTU NIE SŁUCHAŁES.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/12 01:41 #8098

bruno napisał: KOLUMNU KTORE NABYŁEM KOSZTUJE KATALOGOWO 4500PLN A POROWNYWAŁEM JE Z KOLUMNAMI ZA 8500PLN I ZA 12700 PLN.UWIERZ MI ZE,NIE SA WYTWOREM EKSPERYMENTU TYLKO FACHOWEJ WIEDZY SAM WYGLAD POWALA NA KOLANA NIE WSPOMNE O DZWIEKU.

Słuchając kolumn za 2200 i za 12700 nie słyszysz różnicy w dżwięku ? To może trzeba było poszukać czegoś do 1000, byc może powaliłyby te za 2200.
Zbig pytał o sprzęt i płyty. Wymień je jak możesz.
Z polskich kolumn faktycznie AA to perełka ale niestety do 2500 bo za 4000-5000 to już można kupić AA Tethys II , które grają rewelacyjnie w swojej klasie cenowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nic nie jest proste

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/12 10:30 #8101

Odwieczne prawo natury mówi, że jeśli dyskutujesz z kimś kulturalnie na forum dyskusyjnym to

a) wyłącz capslock ponieważ na forum równoznaczne jest to z krzykiem i może być nieprzyjemne w czytaniu dla innych

b) kiedy chcesz z kimś podyskutować nie obrażaj swojego rozmówcy. Pamiętaj, że każdy ma prawo do własnego zdania nawet jeśli miałoby ono być extremalnie inne niż twoje

WIDAC ZBIG,JESTES GŁUCHY.ALBO ICH PO PROSTU NIE SŁUCHAŁES.


c) są to jedne z twoich pierwszych wypowiedzi na forum, więc wypadałoby się przedstawić

d) skoro już podjąłeś dyskusję to odpowiadaj z łaski swojej na pytania zadawane przez użytkowników, w przeciwnym razie będziesz tylko frajerem wykrzykującym własne zdanie a do tego nie potrzeba forum audiofilskiego, wystarczy kawałek ten kawałek pola za twoją stodołą

e) w przeciwnym wypadku licz się z tym, że ludzie mogą nie być zainteresowani rozmową z Tobą - tak jak się to powoli dzieje w tym właśnie poście.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/12 10:55 #8102

Przepraszam,jesli kogos obraziłem chciałem aby szanowni FORUMOWICZE wypowiedzieli sie pod wpływem emocji i podenerwowania była to mała prowokacja z mojej strony człowiek wkurzony przewaznie mowi to co mysli na prawde.
A wiec słucham w nastepujacej konfiguracji,wspomniane wytwory GLD,cd Thule spirit 100,Amplifon wt 30II,kabelki tez sa wytworem GLD stop MOBI.Muzyka:
-JAN GARBAREK
-GREGORIAN
-DIANA KRALL
Nie jest to moze hi-end ale na taki sprzet mnie stac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/12 13:41 #8105

oley sarkazm jest tu nie na miejscu,cena to sprawa marketingu ceny przychodza do nas z zachodu a tam stopa zyciowa jest troszeczke inna niz u nas.Kolumna ktora kosztuje na zachodnim rynku 5000EURO w CHinach kosztuje 1000EURO.Sam sprawdz doznasz szoku,

www.timaudio.com musisz pytac o ceny mailem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/12 19:34 #8123

Nasze rodzime produkty trzeba jakoś rozreklamowac. Bardzo duże znaczenie maja testy w czasopismach,
Forumowicze, którzy takowe posiadają też mogą się wypowiedzieć - chodźby w opiniach.
Ja sam byłem przekonany , że naszymi nie ma sobie co głowy zawracać.
Nasze są tańsze od duńskich , czy angielskich. I jak by mi ktoś potrafił to przedstawic, byc może kupiłbym je zamiast Bowersów. Kiedys kupiłem Altusy w przekonaniu , że sa jedne z najlepszych na świecie. Niektórzy pamietaja te czasy , co????.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/12 19:46 #8129

Moze jakas czarna lista rodzimych bubli?Tak ku przestrodze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/12 20:46 #8133

Fajny test: Posłuchaj kolumn GLD. Jeśli dźwięk Ci się nie spodoba, to znaczy że ogłuchłeś :-)


>bruno

Nie jesteś zbyt grzeczny Kolego, ale ja jestem z tych co wybaczają. Raz.

Twój cd i wzmacniacz to urządzenia z charakterem i nie wszystko z nimi zagra. To jedno. Po drugie, jeżeli porównywane kolumny mają wg specyfikacji producenta 8 ohm i do takich wyjść w Amplifonie je podpiąłeś, a tak naprawdę ich impedancja spada do 4 ohm albo i niżej (vide B&W i wiele innych), to też mogło nie zagrać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/12 20:57 #8136

Tak...to jest tak jak z kobietami,jednym blondynki pasuja drugim rudzielce sie podobają.Wiadomo rzecz gustu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/12 22:20 #8142

Moim zdaniem kolor okleiny nie wpływa na brzmienie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

POLSKIE KOLUMNY 2004/12/12 22:51 #8144

Proponuję zakończyć dyskusję na ostatnim zdaniu Zbiga :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nic nie jest proste
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator