HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/07 14:58 #7815

Witam ponownie! W swoich poszukiwaniach biorę pod uwagę także JM-lab Chorus 705-706. Zauważyłem w ofercie dwie "wersje" serii Chorus i nowsze (?) z indeksem "S". Czym różnią się te zwykłe od S oprócz głośników i konstrukcji otworów "Bass-reflex" oraz ceny? Co sądzicie o tych kolumnach? Wiadomo JM-lab to słynne "UTOPIE" itd..., ale jak to gra w tańszych modelach dla zwykłych śmiertelników?
Pozdrawiam i dzięki:)))
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Umysł oświecony odrzuca wszystko co sprzeciwia się rozumowi..." - ks. Hieronim Coignard (Anatol France "Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką")

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/11 21:36 #8084

www.gld.pl tam kupisz prawdziwe kolumny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/11 21:39 #8085

www.gld.com.pl NIE DODAŁEM com.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/11 22:20 #8088

A mają gwarancję POXIPOLu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/11 23:34 #8093

>"tam kupisz prawdziwe kolumny". Kurde , nie mam GLD , czyli mam fałszywki. O ja nieszczęsny.

___________________
Kłębami dymu niechaj się otoczę
Niech o młodości pomarzę półsenny...
Słowacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/12 19:42 #8127

A oni sprzedaja kolumny, czy zdjecia z wystawy????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/12 19:45 #8128

sorry, ale ich strona wieki sie ładuje, może cos nałączach i wyciagnałem pochopne wnioski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/13 08:40 #8150

Pytam poważnie, nie oczekuję od Sz. Forumowiczów słownych potyczek w stylu "geje vs. Ks. Prałat" (...). Myślę bardzo poważnie o kupnie kolumn do max. 1500 złociszy za parę, czegoś przyzwoitego za tą kwotę - więcej nie wycisnę z kieszonki:((( Mam jak wcześniej wspomniałem amplituner stereo Technics SA-GX 180 (2x60 W przy 4 Ohm / 2x40 W przy 8 Ohm)+cd Technics SL-PG 590A+megnetofon AZ-6. Żadne to cuda, ale na tyle mogłem się wydusić. Myślę o czymś od Harmana Karadona, albo Denona, ale to "później, panie Janie, później..." ;).
Kto z Was zna: JM-Laby Chorus 705 i 706 (także "S"), PHONARy Compact 2 ? A inna para kolumn: Co sądzicie o podłogowcach TONSIL Maestro II 130?
Dziekuję i pozdrawiam:)))
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Umysł oświecony odrzuca wszystko co sprzeciwia się rozumowi..." - ks. Hieronim Coignard (Anatol France "Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką")

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/13 08:40 #8151

Pytam poważnie, nie oczekuję od Sz. Forumowiczów słownych potyczek w stylu "geje vs. Ks. Prałat" (...). Myślę bardzo poważnie o kupnie kolumn do max. 1500 złociszy za parę, czegoś przyzwoitego za tą kwotę - więcej nie wycisnę z kieszonki:((( Mam jak wcześniej wspomniałem amplituner stereo Technics SA-GX 180 (2x60 W przy 4 Ohm / 2x40 W przy 8 Ohm)+cd Technics SL-PG 590A+megnetofon AZ-6. Żadne to cuda, ale na tyle mogłem się wydusić. Myślę o czymś od Harmana Kardona, albo Denona, ale to "później, panie Janie, później..." ;).
Kto z Was zna: JM-Laby Chorus 705 i 706 (także "S"), PHONARy Compact 2 ? A inna para kolumn: Co sądzicie o podłogowcach TONSIL Maestro II 130?
Dziekuję i pozdrawiam:)))
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Umysł oświecony odrzuca wszystko co sprzeciwia się rozumowi..." - ks. Hieronim Coignard (Anatol France "Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką")

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/13 11:28 #8160

Przeciez nie stoi na przeszkodzie zebys poszedl i posluchal tych Twoich typow...Phonary mnie odobiscie Panie bardzo sie podobaja ;-D w tej cenie
ale jak to bedzie u Ciebie grac to nie wiem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/14 08:27 #8205

Dzięki, ale nie rozumiem Pańskiego oburzenia;) Sęk w tym, że tylko niektóre modele kolumn mogę posłuchać i "zlustrować" i siebie w Szczecinie... Np. Phonarów Compact 2 nikt nie ma (chociaz sš większe podłogowe Volume 2); Paradigmów nie majš, Tonsili Maestro II 130 też brak, Dali brak. Ogólnie te "lepsze" sklepy RTV-HiFi oferujš okrojony asortyment. O ofercie marketowej nie chcę się wypowiadać, o możliwoœci odsłuchu też...Poprostu słabo i niefachowo. Powiecie mi zaraz: "ale upierdliwy, ma goœciu amplituner Technicsa z niższej półki i wybrzydza..." Tak! Chcę kupić dobre kolumny, a w przyszłoœci zmienić sprzęt na coœ ze stajni np. Harmana Kardona, Denona, Yamahy, Onkyo (słuchałem, widziałem je i podobajš mi się), albo lepszy Technicsa. Obecnie mam ampla SA-GX 180 + cd SL-PG 590A + magnet AZ-6.
Za każdš cennš wskazówkę Wielkie Dzięki:))
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Umysł oświecony odrzuca wszystko co sprzeciwia się rozumowi..." - ks. Hieronim Coignard (Anatol France "Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką")

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/14 14:53 #8217

Wg. producenta nowe Chorusy różnią się zdecydowanie od poprzednich. Poprzednich słuchałem, najmniejszego modelu podłogowego, i były kiepskie. Recenzenci twierdzą, że nowe są znacznie lepsze. Jednak wiele zależy od pomieszczenia. Jeśli masz niewielkie (do 15 m), to rekomenduję Dynaudio Audience 42. Jeśli większe, to 52, albo wypróbuj coś na podłogę, ale już nie Dynaudio bo cena cię zabije. Natomiast jeśli Dynaudio nie ma w okolicy, to albo pojedź posłuchać tam, gdzie jest, albo wypożycz sdo odsłuchu te Chorusy. Nawiasem mówiąc, jak po swoje głośniki jechałem 11 godzin autobusem, w jedną stronę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/14 21:33 #8252

Dzięki:) jak kiedyś już wspomniałem - sprzęt stoi na szafce rtv, w pokoju 16 m kw., średnioumeblowanym, podłoga parkiet. Dywanu, firan i zasłon brak...wytłumienia więc nie posiada to pomieszczenie;)))
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Umysł oświecony odrzuca wszystko co sprzeciwia się rozumowi..." - ks. Hieronim Coignard (Anatol France "Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką")

Jakie kolumny kupić? - ciąg dalszy 2004/12/15 00:04 #8263

Dynaudio do Technicsa? A da on radę je napędzić? A może Qba Elements?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator