HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

porady dla żółtodzioba :) 2004/12/12 15:12 #8107

libero napisał: 4 glosniki podlaczone pod wzmacniacz stereo ustawione w 4 rogach pokoju to totalna porazka ..... i az nie wiem co :D
Przydaly by sie tez rozmiary pokoju

moze rotel 02 i jakies monitory na poczatek ? za te pieniadze z nowym bedzie naprawde ciezko :(


ja sie nie znam...ale czemu 4 glosniki w rogach pokoju to absurd??
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/12/12 18:55 #8114

  • NowY :-)
  • NowY :-) Avatar
  • Gość
  • Gość
Proponuje zainteresuj się wzmacniaczem firmy Reloop HA-200 Silver.
Dysponuje dużą mocą i kopie jak diabli.
Cena jest bardzo atrakcyjna ( około 1000pln ), więc jak będzxiesz miał możliwość to przesłuchaj go.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/12/12 18:59 #8115

  • NowY :-)
  • NowY :-) Avatar
  • Gość
  • Gość
Oto link do oopisu wzmacniacza i co ciekawe jego niesamowicie niska cena:http://www.reloop.com.pl/produkt.php?rodzaj=1&symbol=3&ID=42
Powodzenia w zakupach, wkońcu idzie gwiazdka:-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/12/12 20:45 #8132

>Stentor
A jak je ustawisz? Jak lewy kanał w lewych narożnikach (przód tył) i analogicznie prawy to będziesz to samo słyszał z przodu i z tyłu. A jak po przekątnych - to, to co ułyszysz z lewego przodu, usłyszysz z prawego tyłu. Zrób tak, a usłyszysz sam że Libero ma rację i że to totalna porażka.

____________________
Kłębami dymu niechaj się otoczę
Niech o młodości pomarzę półsenny...
Słowacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

porady dla żółtodzioba :) 2004/12/13 11:51 #8162

Faktycznie, ustawianie 4 kolumn w czterech rogach to pomyłka wynikająca z braku informacji, do czego w rzeczywistości służą podwójne gniazda głośnikowe w niedrogich wzmacniaczach. One służą do stworzenia prostego systemu multiroom - jedna para w pokoju, druga dajmy na to w sypialni. W takich okolicznościach rzadko włącza się je jednocześnie. Większość wzmacniaczy na tą okoliczność ma bardzo rygorystyczne ograniczenia dotyczące podłączanych kolumn. Jednoczesne włączenie dwu par kolumn o impedancji 4 ohm lub mniej powoduje spadek impedancji wynikowej poniżej 2 Ohm, i grozi uszkodzeniem wzmacniacza. Poza tym postawienie 4 kolumn tak jak to opisujesz spowoduje całkowite zrujnowanie efektów przestrzennych, jest więc niecelowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/12/15 20:53 #8300

Jak zauważyłe z powyższych porad za tą kwotę nowy sprzęt to abstrakcja. Gdybyś jednak zmienił zdanie to polecam wzmacniacz Musical Fidelity Elektra E1 lub E11. W ogłoszeniach widziałem oferty odpowiednio 750 zł i 1100zł. Różnice to głównie oddawana moc E1 to 30W a E11 to 60W. Mam Elektrę E1 i w pomieszczeniu ok 18m2 wystarczy. Do tego mam podłączone Eltaxy Liberty 3+ (pierwsza wersja na głośnikach Vify) kablami Black Rhodium AST 200. Takie zestawienie może oscylować w cenie do 2000zł (z nowymi kolumnami) zostaje parę groszy na podstawki, polecam Ostoje K6 - 470zł (dobrze wygląda i znakomicie spełnia swoje zadanie). Nie jest to szczyt "szaleństwa", ale za te pieniądze to rewelacyjny dźwięk z odstępstwami wręcz pomijalnymi (cały czas patrzymy na cenę ;-)). Zestaw mam 4 lata i brak awaryjności (odpukać w niemalowane). Zaskoczeniem jest świetny bas jak na monitory. Proponuję tylko CD z bogatą średnicą (kolumny delikatnie ją wycofują, wzmacniacz jest liniowy). Sądzę, że Cambridg Audio Azur 540będzie idealny. Słucham na tym Jazzu i mocnego rocka - gra dobrze. Słuchałem zestawów CA, Rotela z B&W, Avancem, Dali, JBL... owszem co kto woli poprawa zawsze będzie ale czy warta 3, 4 krotności założonej przez Ciebie kwoty? Zależy od portfela.
A w związku ze zbliżającą się Gwiazdką wszystkim "Forumowiczom" życzę wora kasy na spełnianie marzeń (zwłaszcza tych audiofilskich).
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator