HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 16:31 #6939

No więc tak...
Planuję zakup w miarę porządnego sprzętu audio. Cały problem w tym, że moja wiedza na temat osprzętowania jest delikatnie ujmując niewystarczająca.
Myślałem nad tym, żeby docelowo zaopatrzyć się we wzmacniacz i 4 kolumny podłogowe 3-drożne (odtwarzacz powiedzmy, że mam), natomiast początkowo chciałbym kupić wzmacniacz i 2 głośniki.
Po pierwsze proszę, żeby Ci co się znają ocenili czy to jest dobry pomysł z tymi 4 kolumnami, a jeśli nie, żeby polecili inne rozwiązanie.
Po drugie, będę wdzięczny jeżeli polecicie mi jakiś konkretny sprzęt, na którym uzyskam stosunkowo czysty i dynamiczny dźwięk. Na realizację pierwszej części planu (wzmacniacz + 2 kolumny) mam ok. 2500 zł.
Dodam jeszcze, że w grę wchodzi jedynie nowy sprzęt.
Z góry wielkie THX

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 17:10 #6942

Moim zdaniem powinieneś na początek skupić się na ładnym - zadowalającym Ciebie - dźwięku stereo z dwóch kolumn. Jeśli pisząc o 4 kolumnach miałeś na myśli rozbudowę systemu o kino domowe to zawsze można to później zrobić a poza tym musisz się zdecydować czy chcesz mieć fajne kino czy fajne stereo. Zakładam, że stereo i przechodzę dalej. Na pewno łatwiej będzie coś doradzić znając twoje preferencje muzyczne (wykonawcy, gatunki muz.) a także to jaki dźwięk chciałbyś uzyskać. Sproboj opisać to swoimi słowami i zobaczymy dalej jednak zaznaczam iż do 2500 będzie ciężko kupić coś nowego a napisales ze w gre wchodzi tylko nowy sprzet.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 17:50 #6950

Więc co do preferencji to zależy głównie od nastroju. najogólniej rzecz biorąc słucham od soulu z r'n'b, poprzez hip hop made in USA, reggae, az po dynamiczną elektronikę czy rocka (nie czepiać się, że rocka dałem koło elektroniki, ale stopniowalem wg dynamiki ;)) Należy dodać do tego wszelkie pośrednie "stwory", które za nic nie wiem do jakiej kategorii zaliczyc. Jeszcze ogólniej: po troche wszystkiego oprócz metalu, techno i tego co lansują krajowe stacje muzyczne.
Jeśli chodzi o dźwięk, to dla "kumatych w temacie" pewnie za mądrze to nie zabrzmi, ale chciałbym, żeby jak już wspominałem, możliwie dobrze były zarysowane szczegóły, a przy tym, żeby dźwięk był dynamiczny i żeby rytm można było dobrze zaznaczyć basem (znaczy, żeby jak mi przyjdzie ochota można było pognębić sąsiadów ;))
Pisząc o 4 kolumnach miałem na myśli zrobienie takiego dziwoląga, żeby ustawić kolumny z 4 stron słuchacza, nie system kina domowego, ale skoro pytasz o co chodzi, to pewnie zbyt dobry plan to to nie jest ;)
Jeżeli dobrze pójdzie to może będę mógł przeznaczyć na ten cel 3000zł, ale narazie wolę zakładać, że będę dysponował 2500zł. Zdaję sobie sprawę, że za to jakichś super bajerów nie kupię, ale na początek powinno wystarczyć. Oby :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 17:59 #6956

4 glosniki podlaczone pod wzmacniacz stereo ustawione w 4 rogach pokoju to totalna porazka ..... i az nie wiem co :D
Przydaly by sie tez rozmiary pokoju

moze rotel 02 i jakies monitory na poczatek ? za te pieniadze z nowym bedzie naprawde ciezko :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Are you motherfuckers ready for the new shit?

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 18:02 #6957

wymiary pokoju: ok 25m kw

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 18:12 #6963

shaggy napisał: wymiary pokoju: ok 25m kw

dobre i to - przynajmniej nie bedzie ci sie bas kisić ale tez ciezko bedzie go napędzić na 25 metrach :/ caly czas szukam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 18:25 #6970

Może Cambridge Audio 500 + Paradigm monitor 3 duże podstawkowce z 21 cm basowym. Ma to znajomy i bardzo chwali za dynamikę i przestrzeń.Tylko że w sklepach to wydatek 3 000.Może się trafi na wyprzedaż starszych modeli bo firmy stale wprowadzają nowsze wersje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 18:27 #6971

Z tego co udało mi się znaleźć na przykładzie strony pewnego sklepu z lublina ( nie podaje nazwy zeby nie reklamowac info pisz na moje gg ) - ale ceny sa mniej wiecej porownywalne z innymi sklepami:

Polecam kolumny Audio Academy Phoebe - podłogowe bo duży metraż - mają je w cenie 1900 zł za parę. Bardzo dobre polskie kolumny.

zostaje 2100 zł ponieważ skłaniam się jednak ku opcji dozbierania do 3000 tys

no więc za 1999zł możesz kupić wzmacniacz zintegrowany firmy Cambridge Audio model Azur 640

zostanie ci 101 zł, które możesz wydać np na 2 płyty ulubionego zespołu, żeby przetestować swój nowy sprzęt lub na 101 drobiazgów po 1 zł :)

zaznaczam jednak iż nigdy nie słuchałem tego zestawu :( - starałem się tylko pomóc w sprawie wyboru nowego sprzętu. Pozrawiam jak cos to pisz na gg w sprawie tego sklepu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 18:33 #6972

ale znonk :D 3000 - 1900 to nie 2100 :D wiec plan poszedle na spacer sie .............

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Are you motherfuckers ready for the new shit?

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 18:35 #6973

Dzięki Dzeus i wielkie dzięki MishSmrodek zaraz poszukam i poczytam troche o tym sprzęcię, który proponujecie.
btw: Mish - walnąłeś się w obliczeniach - 3000-1900 to zostaje ino 1100 (niestety ;)), ale zobaczymy co się da z kasiorką zrobić (może mały kredycik ;))
Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to niech pisze!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 18:37 #6974

a co do sklepiku z Lublina to trochę mi nie po drodze, bo ja też z Dolnośląskiego :)[/url]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 18:43 #6975

libero napisał: ale znonk :D 3000 - 1900 to nie 2100 :D wiec plan poszedle na spacer sie .............

ups hehehehhehe przepraszam - ja dopiero co z pracy wiec mi sie juz cyferki w glowie pierniczą :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 18:44 #6976

shaggy napisał: a co do sklepiku z Lublina to trochę mi nie po drodze, bo ja też z Dolnośląskiego :)[/url]


Chodzilo mi tylko o ceny - zebys mogl sobie sprawdzic poniewaz porownywalne sa w calej polsce :) - sorki glupio wyszlo z tymi 4 tys :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 18:47 #6977

dobrze, że o tym sprzęcię napisałeś Mish, przyda mi się do porównań :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

porady dla żółtodzioba :) 2004/11/29 18:50 #6978

Rehabilitując się - zostałbym przy tych głośnikach kosztem wzmacniacza.

Zostaje ........ ;) = 1100 zł

najblizej udało mi się tylko znaleźć Cambridge Audio A300 za 1310 zł i DENON'a PMA 100 za 1495 :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator