HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Elektrostaty 2010/10/18 12:02 #355727

Odświeżam wątek. Zamierzam kupić z drugiej ręki elektrostaty Martin Logan. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Po jakim czasie należy zmienić folie i czy w Polsce można to komuś zlecić? Czy jest to drogie? Będę wdzięczny za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elektrostaty 2010/10/20 23:50 #356050

Jeżeli mają być oryginalne to trzeba odesłać do Stanów ... lub ze stanów ciągnąć same folie. Nie słyszałem jednak aby Audio Klan komuś to wymieniał. Mozliwe że można wstawić jakieś nieoryginalne (choć pewnie również nie w PL), ale wtedy z ML niewiele to będzie miało wspólnego.

Żywotność folii zależy od warunków w jakich są eksploatowane. Dym papierosowy, nadmierna wilgotność, zapylenie - to wszystko skraca ich żywot. Normalnie powinny posłużyć jakieś 15 lat.

Dobre w tym wszystkim jest to, że po ich wymianie masz w zasadzie nowe kolumny. A czasami nawet lepsze, bo nowe folie ML produkowane są z bardziej wyśrubowanymi tolerancjami.

Koszt wymiany folii w US to kilkaset dolarów. Do tego trzeba dodać transport, cło, VAT.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie wiem, nie znam się ... zarobiony jestem.

Elektrostaty 2010/10/20 23:55 #356052

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Ale Audio Klan też powinien mieć jakiś serwis...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

Elektrostaty 2010/10/21 00:02 #356057

Say again ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nie wiem, nie znam się ... zarobiony jestem.

Elektrostaty 2010/10/21 08:24 #356113

Z tym Audioklanem to żart - dobry :lol:

Elektrostaty naprawi ten człowiek: allegro.pl/naprawa-glosnikow-wsz ... 31246.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W. Pacuła o płycie DCD "Anastasis: "'Na pierwszy rzut oka nie słychać różnic w dynamice. Ta jest na CD wybitna i trudno by sobie było życzyć czegoś lepszego. A jednak... Wersja hi-res jest ciut cichsza, przez co skoki dynamiczne są wyraźniejsze, a CD, w bezpośrednim porównaniu, jest...

Elektrostaty 2010/10/22 13:23 #356264

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Sam jestem na etapie zbierania informacji dotyczących wymiany folii. Napiszę jak ustalę coś więcej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elektrostaty 2010/10/23 23:19 #356383

arthb napisał: Proszę o wpisy i opinie na temat elktrostatów. Inna kwestia to jaki wzmacniacz do eletrostatów, napiszcie o swoich doświadczeniach.[/b]


Ja mam od jakiegos czasu ML Scenario,kupilem kiedys w ciemno na ebayu.Kolumny dlugo staly w pudlach az w koncu zebralem sie i zaczalem ich sluchac.Zastapily B&W 802 i okazalo sie ze sa zwyczajnie lepsze.Gorszy byl wlasciwie tylko bas,natomiast gora,srodek,scena,glebia-fenomenalne.Z basem sobie poradzilem stosujac dopalacz w postaci Rela:)Podlaczony specjalnym kabelkiem Rela naprawde zadziwia zwlaszcza w stereo.Reszta systemu to Krelle i VdH oraz sieciowki XLO i kondycjoner.Nieskromnie powiem ze szczeka opada,takze znajomym.
Na ubieglorocznym AS stal jakis nowy Krell z Loganami i brzmialo to duzo slabiej niz u mnie,nie wiem,moze pokoj.
Reasumujac,chyba nie wroce to tradycyjnych przetwornikow,jestem za elektrostatami:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elektrostaty 2010/10/24 10:32 #356422

patrykg napisał:

arthb napisał: Reasumujac,chyba nie wroce to tradycyjnych przetwornikow,jestem za elektrostatami:)

No widzisz, a ja się z elektro i magnetostatów wyleczyłem. Są konstrukcje tradycyjne o podobnych zaletach (charakterystyka, przestrzeń, równowaga tonalna, spójność, szybkość) ale za to nie posiadające wad paneli (kłopotów z ustawieniem, żywotnością folii, specyficznym basem). No ale jak zawsze - dla każdego coś miłego :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam,
ecamel

Elektrostaty 2010/10/24 12:07 #356444

ecamel napisał: Są konstrukcje tradycyjne o podobnych zaletach


A jesli mozna wiedziec to na czym teraz grasz???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elektrostaty 2010/10/24 20:45 #356488

Zgodnie z obietnicą przekazuję moje ustalenia.
Wymiana folii w ML Ascent to koszt około 500 EURO (w Niemczech). Napisałem również do gościa z Allegro, którego wskazał "zombie". Zapytałem czy podjąłby się wymiany folii, czy byłaby ona oryginalna oraz ile by to kosztowało. Otrzymałem odpowiedź, że (cytat) "istnieje taka mozliwosc ale nie wczesniej niz za 3 miesiace". Jako, że taka odpowiedź nie była wyczerpująca napisałem jeszcze raz, ale na drugiego maila nie otrzymałem już żadnej odpowiedzi. Reasumująć doszedłem do wniosku, że lepiej kupić droższe, ale kilkuletnie (myślę, że do 5 lat) elektrostaty niż starsze-tańsze lecz wymagające kłopotliwej i drogiej wymiany folii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elektrostaty 2010/10/25 09:40 #356517

patrykg napisał:

ecamel napisał: Są konstrukcje tradycyjne o podobnych zaletach


A jesli mozna wiedziec to na czym teraz grasz???

Na Thielach.


normal napisał: Reasumująć doszedłem do wniosku, że lepiej kupić droższe, ale kilkuletnie (myślę, że do 5 lat) elektrostaty niż starsze-tańsze lecz wymagające kłopotliwej i drogiej wymiany folii.

Zdaje się, że to całkiem niezły pomysł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam,
ecamel

Elektrostaty 2010/10/27 12:25 #356741

ecamel napisał: Na Thielach.


No to chyba z ta przestrzenia nie bedzie tak dobrze???
A co do nich?Jakis Mac???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elektrostaty 2010/10/27 12:48 #356745

patrykg napisał:

ecamel napisał: Na Thielach.


No to chyba z ta przestrzenia nie bedzie tak dobrze???

Jest bardzo dobrze. Lepiej niż np. na Magnepanach 1.6 czy na B&W 804N.

patrykg napisał: A co do nich?Jakis Mac???

Tak, Mac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam,
ecamel

Elektrostaty 2010/10/27 21:50 #356802

Maciej Stryjecki napisał: Ale Audio Klan też powinien mieć jakiś serwis...


Mają jakiś serwis. Jakiś to dobre określenie. Naprawiali mi 5 razy wzmacniacz w którym notorycznie palił sie bezpiecznik od końcówki mocy. Zawsze mówili, ze to wina kolumn. Znajomy elektronik w końcu się zająl wzmacniaczem i juz od roku jest ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

GG 34320

Elektrostaty 2010/10/28 13:04 #356848

normal napisał: Zgodnie z obietnicą przekazuję moje ustalenia.
Wymiana folii w ML Ascent to koszt około 500 EURO (w Niemczech). Napisałem również do gościa z Allegro, którego wskazał "zombie". Zapytałem czy podjąłby się wymiany folii, czy byłaby ona oryginalna oraz ile by to kosztowało. Otrzymałem odpowiedź, że (cytat) "istnieje taka mozliwosc ale nie wczesniej niz za 3 miesiace". Jako, że taka odpowiedź nie była wyczerpująca napisałem jeszcze raz, ale na drugiego maila nie otrzymałem już żadnej odpowiedzi. Reasumująć doszedłem do wniosku, że lepiej kupić droższe, ale kilkuletnie (myślę, że do 5 lat) elektrostaty niż starsze-tańsze lecz wymagające kłopotliwej i drogiej wymiany folii.


Witaj!
Jeśli chcesz osiągnąć podobny efekt przestrzeni ("ściana" dźwięku), czystości, detalu - jak w elektrostatach, a przy tym mieć BAS, to zaproponuję kolumienki z głośnikami wstęgowymi (elektromagnetycznymi).
Zaletą jest brak ww. kłopotów z folią elektrostatyczną. Nie ma problemu z długowiecznością..
Wadą - wzmacniacz musi być wydajny, a także stabilny przy spadkach impedancji.

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jacek
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator