HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Lampa a ... 2004/11/17 20:50 #5139

Który waszym zdaniem wzmacniacz (integra) daje dźwięk najbadziej zbliżony do dźwięku wzmacniacza lampowego ? (wyłączając wzmacniacze hybrydowe)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lampa a ... 2004/11/17 21:37 #5142

Nie wiem, czy szukasz w tym rejonie cenowym, ale McIntosh to moze byc to.

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Thousands of years ago, cats were worshipped as gods. Cats have never forgotten this.

Lampa a ... 2004/11/18 07:45 #5211

posluchaj Nuda Veritas Wi-4 - polska produkcja, cena jeszcze nie az tak wysoka, i jest na tyle analogowo o ile to z tranzystora mozliwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pal55

Lampa a ... 2004/11/18 10:14 #5232

MishSmrodek napisał: Który waszym zdaniem wzmacniacz (integra) daje dźwięk najbadziej zbliżony do dźwięku wzmacniacza lampowego ? (wyłączając wzmacniacze hybrydowe)


Moim zdaniem dźwięk najbardziej zbliżony do lampowego mają integry lampowe :-) Po co szukasz tranzystora jesli chcesz mieć brzmienie "lampowe"?... Hę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Lampa a ... 2004/11/18 11:42 #5245

KotFilemon napisał: Nie wiem, czy szukasz w tym rejonie cenowym, ale McIntosh to moze byc to.

pozdrawiam


Nie szukam - byłem ciekawy waszego zdania - w końcu to forum dyskusyjne :) więc podyskutujmy. Skoro jednak już o tym mowa to może zaproponujcie konstrukcje tak powiedzmy do 3 tys zł. Co wy na to ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lampa a ... 2004/11/18 11:47 #5246

lolo napisał:
Moim zdaniem dźwięk najbardziej zbliżony do lampowego mają integry lampowe :-) Po co szukasz tranzystora jesli chcesz mieć brzmienie "lampowe"?... Hę?


Na przykład po to, że przeciętnego miłośnika dźwięku lampowego nie stać na niejednokrotnie bardzo bardzo drogie jednak wzmacniacze lampowe i decydując się na kompromisy próbójemy jednak szukać tranzystora oddającego dźwięk jak najbliżej ideału. Z drugiej strony ciekawy jestem waszego zdania w tym temacie ponieważ raptem byłem na kilku odsłuchach w życiu - a tu mogę zapytać zawodowców takich jak wy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lampa a ... 2004/11/18 11:59 #5248

tranzystor do 3 tys grajacy jak lampa - chyba niewykonalne (tzn zaden tranzystor nie zagra tak pieknie jak lampa, ale drozsze moga chociaz probowac :) )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pal55

Lampa a ... 2004/11/18 12:09 #5251

pal_55 napisał: tranzystor do 3 tys grajacy jak lampa - chyba niewykonalne (tzn zaden tranzystor nie zagra tak pieknie jak lampa, ale drozsze moga chociaz probowac :) )


Moze troche przegialem z tymi 3 tys - ale do 4 tys powinno sie juz cos znalezc . Jak uważasz ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lampa a ... 2004/11/18 12:28 #5252

W tej cenie (lub blisko) znajdą się już lampy. Nowa integra JJ kosztuje chyba 4,5k PLN. Tylko nie pamięatm czy to hybryda czy "czysta" lampa. Tranzystorowych wzmacniaczy grających lampowo w tej cenie nie kojarzę, co nie znaczy że ich nie ma. Zresztą wystarczy odpowiednio "zmulić" dźwięk tranzystora (wprowadzić odpowiednio dużo zniekształceń o określonym charakterze) aby uzyskać substytut lampy - tak żeby było ciepło i z rozmazanymi konturami dźwięków. Tylko że... obecnie lampy wcale nie grają ciepło. Współczesne konstrukcje lampowe grają neutralnie i muzykalnie. Oczywiście cały czas istnieje rynek (i będzie istniał) na archetyp dźwięku lampowego, ale nie jest on w modzie i jego udział na pewno nie będzie rósł. Czy to dobrze czy źle? Ani tak, ani siak. Każdy słucha tak jak lubi i jeżeli ktoś nabywa "nowoczesną" czy też "oldfashioned" lampę w sposób przemyślany bo ma takie preferencje muzyczne to wszystko pozostaje w najlepszym porządku. A jeśli pod wpływem widoku żarzących się lamp to... no comments :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Lampa a ... 2004/11/18 13:05 #5257

lolo napisał: Nowa integra JJ kosztuje chyba 4,5k PLN.


Mżesz rozszyfrować JJ nie znam się zbyt dobrze na sprzęcie niestety.

lolo napisał: Zresztą wystarczy odpowiednio "zmulić" dźwięk tranzystora (wprowadzić odpowiednio dużo zniekształceń o określonym charakterze) aby uzyskać substytut lampy - tak żeby było ciepło i z rozmazanymi konturami dźwięków.


Czy można to zrobić np poprzez dobór odpowiednich kabli ?

lolo napisał: A jeśli pod wpływem widoku żarzących się lamp to... no comments


hehehehehe tu się z tobą zgadzam a znam kilka takich osób dla których szpan liczy się ponad wszystko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lampa a ... 2004/11/18 13:34 #5262

JJ to nazwa firmy niestety. Ze Słowacji, dość szanowana. W tej klasie cenowej jest też Amplifon WL25. A co do tranzystorów to UWENTUALNIE Densen Beat B100, lub stary SoundProject Model 2 lub 3. Nie twierdzę tu że taki np. Beat gra jak lampa, ale ma dość miękki i za przeproszeniem muzykalny charakter.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lampa a ... 2004/11/18 14:23 #5273

jesli Amplifon to poszukaj raczej WT 30 II z drugiej reki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pal55

Lampa a ... 2004/11/18 14:40 #5278

pal_55 napisał: jesli Amplifon to poszukaj raczej WT 30 II z drugiej reki.


Który model AMPLIFON'a byl podlaczony jako pierwszy po godz 10 na tegorocznym audioshow bo dla mnie to byla totalna porażka, jak z plastikowego radyjka. Który to był model ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lampa a ... 2004/11/18 15:02 #5282

Nie wiem, ale warto posłuchać na spokojnie. Odsłuchy na AS w zasadzie nic nie mówią poza tym że coś gra jak się włoży wtyczkę do kontaktu :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Lampa a ... 2004/11/18 15:34 #5293

przez wiekszosc AS gral WT 40 II - wiele osob uznaje WT 30 II za, jesli nie lepszy, to przynajmniej znacznie przyjemniejszy w odbiorze. Na odsluch juz Cie nie zaprosze bo Amplifon zmienil wlasciciela, ale w Wawie mozesz chyba posluchac obydwu (tzn WL 25 i Wt 30 II) w Audiopunkcie na Batorego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pal55
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator