HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

trzaski w głośniku - pomocy ???? 2004/11/16 09:13 #4923

Szanowni grupowicze pomóżcie proszę bo jestem trochę załamany. Moim problemem od pewnego czasu są trzaski w jednym głośniku /sprzęt to dynaudio 42, NAD 372, AQ 6+, odtwarzacz to narazie tani DVD/. Kolumny są raczej w porządku (ich zamiana spowodowała przeniesienie trzasków na drugi głośnik), rozkręciłem kable i wymieniłem banany na WBT dokręciłem i nadal występują trzaski. Co robić ?????? (boję się ze cos może byc z moim nowym NADem ) doradźcie coś blagam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

trzaski w głośniku - pomocy ???? 2004/11/16 11:34 #4932

Do czego masz podłączony wzmacniacz?
Bo może to prąd. Mój też trzeszczy jak jest do gniazdka w ścianie podłączony, a jak do listwy filtrójącej to nie. No ale mój wzmak ma 30 lat więc może.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuche ucho

trzaski w głośniku - pomocy ???? 2004/11/16 12:01 #4935

Takie zakłócenia z sieci to raczej w dwóch kanałach daja o sobie znać.
Zamiana wyjśc wzmacniacza wykluczyła połączenia kablowe i same kolumny jako przyczynę tych trzasków. Teraz pora na żródło. Zamień kabelki L i R na wejściu wzmacniacza ( połączenie CD-Amp).
Jezeli trzaski nie zmienią lokalizacji i pozostana nadal w tym samym kanale to sprawcą opisywanych zjawisk jest wzmacniacz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

trzaski w głośniku - pomocy ???? 2004/11/16 12:35 #4939

guziec masz racje u mnie jest z obydwu, ale i tak jestem za wzmacniaczem. U źródła się jeszcze z czymś takim nie spodkałem, ale nie wiem jak tanie jest to DVD. Iraczej nie ma to nic wspólneo z wtykami i gniastkami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuche ucho

trzaski w głośniku - pomocy ???? 2004/11/16 12:50 #4941

Qbol, powiem Ci w sekrecie ze ja tez tak typuję ;)
Ale to co zaproponowałem to jest metoda eliminacji mająca na celu wykluczenie innych czynników. Zródła tez miewaja swoje kaprysy i moga to robic "jednokanałowo", kabelki z luznymi wtykami lub żle polutowane również mogą być przyczyna takich zachowań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator