HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/06 21:44 #3696

Witam, po raz pierwszy na Forum. Od niedawna jestem posiadaczem CA Azur 540D/540R + Dynaudio 52- słucham głównie jazzu i klasyki, AV kupione pod kontem rozbudowy do 5.1(od czasu do czasu oglądamy filmy), pod kontem żony estetyka wykonania i wygląd. Z odsłuchu w domu jestem zadowolony- moje zdziwienie wzbudziła wizyta w pewnym salonie audio, w którym dowiedziałem się, że to zestawienie jest złe, powinieniem sprzedać kolumny(oczywiście kupując zaproponowane przez sprzedawcę). Czy miało to jakiekolwiek uzasadnienie? Oczywiście zestawu nie mam zamiaru zmieniać... Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/06 22:15 #3705

Oczywiście że miało uzasadnienie. Sprzedawca chciał cię skroić i zarobić. Jak byś go walnął, to każdy sąd by cię uniewinnił. I dobrze że nie zmieniasz. Jak ci dźwięk pasuje to sprzedawcy niech wciskają głodne kawałki swoim dzieciom.

____________________
Kłębami dymu niechaj się otoczę
Niech o młodości pomarzę półsenny
Słowacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/06 22:24 #3706

No tak, ale On chciał odkupić te kolumny!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/06 22:30 #3707

A co chciał ci sprzedać?

_______________________
Kłębami dymu niechaj się otoczę
Niech o młodości pomarzę półsenny...
Słowacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/06 22:56 #3713

Audio Academy-Gemini

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/06 23:25 #3715

Nie słyszałem Gemini, ale Dynaudio tak i myślę że mogło być tak jak napisałem wcześniej. Chciał ci sprzedać Gemini, przytulić marżę, kupić tanio od ciebie Dynaudio i jeszcze na nich zarobić. Sprzedać Dynaudio 52 to nie znowu taki problem.

____________________
Kłębami dymu niechaj się otoczę
Niech o młodości pomarzę półsenny...
Słowacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/07 00:44 #3732

AA to dobre kolumny, ale Dyny 52 są przynajmniej równie dobre. Nie znam zestawienia z Cambridge, ale na ile kojażę te wszystkie klocki to sprzedawca zaproponował ci wymianę najlepszego elementu systemu - czyli podejście do konia od tyłu. Według mnie propozycja sprzedawcy to były GŁODNE KAWAŁKI!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/07 13:50 #3808

Ta dbałość o klienta to już przechodzi wszelkie granice ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/07 16:34 #3820

Dynaudio 52 i CD/wzmak Cambridge'a to był mój zestaw audiofilski numer 3. Pomimo, że A500 był dość dychawiczny, napędzenie dynek szło mu całkiem nieźle. Dźwięk też całkiem całkiem, nie sprawdzał się tylko z wielką symfoniką (dynamika siadała).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/07 16:51 #3825

AA Gemini i Dynaudio 52, to jednak nie ta sama klasa, przynajmniej cenowo. Na stronie producenta Gemini Widnieje cena 600 zł za parę www.audioacademy.com.pl/produkty/Gemini.htm , to chyba o czyms swiadczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/07 22:42 #3852

hehe rzeczywiście, między tymi modelami to raczej przepaść albo raczej czyjaś pomyłka (no chyba że celowa pomyłka) - we wpisie chodziło mi bardziej o kompetencje firm niż porównanie konkretnych modeli, bo o ile Dyny 52 znam z autopsji to z AA tylko Mimas, Dion i topowy model (ale bardzo pobieznie). W sumie to ciekawe jak grają te Gemini bo akurat znajomek składa swój pierwszy system i byłyby cenowo jak znalazł. Jak dotąd doświadczenia z AA to mam takie jak kiedyś z NADem - im tańszy tym lepszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/08 14:33 #3907

A moze sprzedawcy chodzilo o to, ze CA nie napedzi tych Dynaudio 52?
Co do intencji - nie wypowiadam sie, ale ja raczej zasugerowalbym zmiane wzmacniacza na silniejszy, a nie Dynaudio na Gemini (wyglada na to, ze zalegaly na polce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam
Zolty

Cambridge Audio/Dynaudio 2004/11/08 19:46 #3931

Dlaczego nie napędzi? Nie jestem na tyle dobry z elektroniki(prawdę mówiąc kompletny ignorant-no ale nie można być dobrym we wszystkim), dlatego bardzo proszę o komentarz. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator