HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Co to za choroba? 2004/11/03 00:32 #3071

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Być może wkładam kij w mrowisko aleee...tyle czytam ciekawych opini na temat przewodów połączeniowych w instalacjach audio.A, że to kabelek "X" gra lepiej od kabelka "Y" itd. Ponieważ, technologia rozwija się dzięki przedmiotom ścisłym i jest oparta na niepodważalnych dowodach, mam pytanie: czy ktoś zna naukowe opracowania na temat różnicy brzmienia systemów hi-fi w zależności od zastosowanego materiału np.miedź, srebro, węgiel itd...?(oczywiście pomijam tutaj pole przekroju;) )
PS.
Po dziesięciu latach spotkałem się ze znajomym, który pochwalił się swoim systemem "HI-END". Pokazał mi z dumą kabelki uwaga... Z BATERIAMI chyba " 2x1,5volta" za "kilka zł", podstawki pod kolumny zasypane ołowiem za też"kilka zł", sprzęt ze złotymi logami itd. Posłuchałem -i wiecie co usłyszałem ?.... 4 miesiące trwało zanim wyleczył się z kabli...Dzięki Bogu sprzedał kable, za które kupił nowy wzmacniacz, zmienił paczki na DUŻE i PODŁOGOWE. Teraz powtarza, że sie wyleczył z nałogu:)))A ja razem z nim, bo udało mi się go z niego wyciągnąć! Pozdrawiam Paweł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co to za choroba? 2004/11/03 00:53 #3074

pawel56 napisał: Być może wkładam kij w mrowisko aleee.


Nic nigdzie nie wkładasz, jesteśmy przyzwyczajeni

Rozbijesz się o twardy beton ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

When everything else fails, read the instructions. Spam

Co to za choroba? 2004/11/03 01:02 #3075

Nie wiem dlaczego tak jest, ale zauważyłem, że każde forum dotyczące tzw. hajfaju musi przeżyć stan, który nzywa się "wojną kablową". Występują w niej dwie frakcje - ci, którzy "słyszą" oraz ci, którzy "nie słyszą". Pojawa się również samotny wojownik, który cytuje mistrza Kimbera mówiąc, że sprzęt nie połączony kablami nie zagra wcale i wokół tego toczy się ta dyskusja... Ach, wojnę niemal zawsze rozpoczyna strona "niesłysząca", przytaczając ciężkie argumenty z dziedziny nauk ścisłych :-)
Moim zdaniem jeśli ktoś chce mieć kable z bateryjką (pewnie AQ ;-) i go na nie stać, to niech sobie je kupuje i będzie zadowolony. Natomiast jakieś tam "wyciąganie z nałogu" to już mi w ogóle nie pasuje - chciałbym podkreślić, że uważam, iż dorośli ludzie mogą w ramach swojego hobby robić rozmaite rzeczy i nie należy przy tym nikogo do niczego zmuszać - ani do zakupu kabli w cenie systemu stereo, ani do ich pozbycia się. I już :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co to za choroba? 2004/11/03 01:07 #3076

A ja dodam jeszcze od siebie , że z tych dyskusji i tak nigdy nic nie wychodzi, i to wcale nie dlatego że niewidomy nie przekona widzącego, że ten też nie widzi ;) . Służę obszerną bazą linków w razie wątpliwości.

Tradycyjny kompromis jaki pojawia się na zakończenie takiej wojny , sprowadza się z reguły do konkluzji, że słyszący są zadowoleni, bo lepiej im gro, i niesłyszący też są zadowoleni, bo zaoszczędzą trochę kasy.

Przytaczam więc tą klasyczną puentę na początku, i jedziemy dalej ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

When everything else fails, read the instructions. Spam

Co to za choroba? 2004/11/03 01:18 #3077

-> pawel56, mciej

Widzę, że zostało już powiedziane wszystko, czego mógł dotyczyć ten wątek. Myślę, że wobec tego możemy uroczyście uznać go za zamknięty :-D
.... żartowałem oczywiście ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co to za choroba? 2004/11/03 01:23 #3078

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Uprzedzano mnie ze tak potoczy sie ta dyskusja......

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co to za choroba? 2004/11/03 01:25 #3079

Nie dziw się, ja już mam za sobą z 50 takich, koledzy pewnie setki... ;) to się zawsze kończy tak samo i do niczego nie prowadzi - są ciekawsze tematy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

When everything else fails, read the instructions. Spam

Co to za choroba? 2004/11/03 01:28 #3080

-> pawel56
Niemożliwe, żeby Cię uprzedano, bo to się do tek pory nie zdarzyło... Ja pierwszy raz widzę tak krótki, wyczerpujący i do tego zakończony wątek w sprawie tzw. "wojny kablowej", a widziałem już tych wątków kilka... ;-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co to za choroba? 2004/11/03 01:30 #3081

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

mciej napisał: Nie dziw się, ja już mam za sobą z 50 takich, koledzy pewnie setki... ;) to się zawsze kończy tak samo i do niczego nie prowadzi - są ciekawsze tematy.

no no Np: Wpływ zwierząt futerkowych na życie "piktów" w jaskiniach:)PF

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co to za choroba? 2004/11/03 01:34 #3082

-> pawel56
zapewniam Cię, że nawet na ten temat dyskusja będzie dłuższa, niż na temat wojny kablowej... Możesz się tu czuć jako "another brick in the wall", wśród tych co "słyszą" ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co to za choroba? 2004/11/03 01:39 #3083

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
nie myslałem, że jeszcze ktoś to pamięta.;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co to za choroba? 2004/11/03 01:44 #3084

No jak tego nie pamiętać ??? ;-) Rzuć wątek na forum, np. który remaster Wish You Were Here brzmi najlepiej, to zobaczysz prawdziwą dyskusję :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co to za choroba? 2004/11/03 01:49 #3085

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co to za choroba? 2004/11/03 01:51 #3086

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
AAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co to za choroba? 2004/11/03 01:56 #3087

-> pawel56
No dobra ADD, ale który numer ta plyta ma w katalogu ?? A poza tym nie zapominaj o płytach LP - może one brzmią lepiej, niż remastery na CD ?? ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator