HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kabel głosnikowy 2022/04/26 09:21 #451346

Witam,

Posiadam amplituner Nad C338 i kolumny PSB połączone kablem Nordost 14/2.
Kabel ten jest strasznie drogi więc chciałem zapytać czy jest jakaś alternatywa dla tego kabla która mógłbym użyć nie tracąc na jakości.
Bedę potrzebował z 2x13m

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel głosnikowy 2022/04/27 21:06 #451356

Pyzy tych długościach to niezły wydatek ,polecił bym Belden 9497 ceniony w Azji (22 zł/mb) ma go sprzedawca chyba z Dąbrowy Górniczej lub Sosnowca ,przy dużej długości można negocjować .
BELDEN BL-8471 ten gra lepiej lecz jest brzydszy ale za to też ceniony (znam paru użytkowników) i ta cena 7,60/mb ,wada długo się wygrzewają

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel głosnikowy 2022/04/28 09:00 #451358

Pszczyna napisał: ... ,wada długo się wygrzewają


Jeśli wolno zapytać to prosiłbym o więcej szczegółów dotyczących potrzebnego czasu, temperatury, napięć, amperaży, częstotliwości oraz innych wymaganych warunków wygrzewania tego konkretnego modelu kabla.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel głosnikowy 2022/04/28 09:25 #451359

No i wygrałem zakład iż się melepeta wtrąci ,wszech wiedący uzurpator tegoż forum nie wie co to wygrzewanie kabla ! no to niechaj sobie poczyta artykuły nadredaktora Stryjeckiego lub Pacuły
Ponowna próba wciągnięcia mnie w pyskówkę spełzło na niczym ! ,nie dam się sprowokować ! i mam to w głębokim poważaniu!
John 1.5 V ! szukaj podobnych sobie w innej dyskusji ! ja się w to nie bawię i już raz się na ten temat wypowiedziałem ,krótko ,,odwal się"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel głosnikowy 2022/04/28 10:09 #451360

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
hi hi
Dżony, to Ty jeszcze nie wiesz, że WYGRZEWANIE drutków to jest zjawisko nadprzyrodzone, nadusłychowe i wogle magiczne, ezoteryczne, dostępne jeno wtajemniczonym ...a nie jakieś (tfu!) techniczne z jakimiś (tfu2!) amperami, napięciami czy innymi pożalsiebosze (tfu3!) pomiarami, jak Ci wogle nie wstyd?!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Kabel głosnikowy 2022/04/28 10:17 #451361

Naprawdę chcesz kogokolwiek przekonać, że ktoś się z Tobą o to założył? To już wolę jak ściemniasz o sprzęcie, to jest przynajmniej zabawne. Równie dobrze ja też mogę napisać, że też wygrałem zakład o to, że jak zwykle nie potrafisz odpowiedzieć na żadne konkretne pytanie i nie potrafisz przytoczyć żadnych poważnych argumentów, źródeł czy danych.

A jeśli chodzi o Twoje źródła wiedzy na ten temat to poproszę o linki, chętnie poczytam. O tyle o ile Miszcz Pacuła znany jest z totalnego bajkopisarstwa, zaprzeczaniu samemu sobie w kolejnych zdaniach i ogólnie pisania recenzji na zlecenie to może Pan M.Stryjecki rzuci mi na zagadnienie nowe światło, aczkolwiek kupuję i czytam HFiM od okolic 1998 roku, więc raczej miałem okazję przeczytać wszystkie koncepcje, które liczni dziennikarze włącznie z nadRedaktorem na przestrzeni tych 24 lat chcieli w tym miesięczniku zawrzeć, zatem zapewne już się z tym artykułem kiedyś zetknąłem. Liczę zatem na inne źródła, najchętniej poza-branżowe, tzn, takie nie związane z rynkiem sprzedaży akcesoriów hi-fi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kabel głosnikowy 2022/04/28 11:08 #451362

Nie daj się Pszczyna.

Tak łatwo nas nie przekablują - he, he.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel głosnikowy 2022/04/28 14:03 #451363

Pszczyna "zaoruje" sam siebie, zatem mój, czy kogokolwiek innego, udział jest tu zbyteczny. Poza tym tu nie chodzi o "przekablowanie" Ciebie czy Pszczyny tylko o to, żeby nowi i mniej doświadczeni nie byli narażenie na starty finansowe z tytułu bzdurnych opowieści i rzekomych tajemnych wymogów. Kreujecie magiczny świat, który jest przede wszystkim nieweryfikowalny i jako taki pozostaje w sferze dziwacznej audio-ezoteryki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel głosnikowy 2022/04/28 15:54 #451364

John 1.5 V
Twe prowokacje nic na mą osobę nie działają ! tak sam od siebie czy ktoś ci każe ?! uczepiłeś się mojej osoby jak gdybym był jakimś zagrożeniem ! twe prymitywne teksty i śmieszne pytania typu a co?,a po co,? a jak to działa ? tylko świadczą iż szukasz zaczepki ! ,więc po raz kolejny powtarzam ! szukaj SOBIE POKREWNYCH !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel głosnikowy 2022/04/28 17:11 #451365

Pszczyna napisał: Twe prowokacje nic na mą osobę nie działają !

Czyżby ? :evil:

Pszczyna napisał: tak sam od siebie czy ktoś ci każe ?!

Sam od siebie. Nie lubię szerzenia dezinformacji, zwłaszcza popartej wciskaniem produktów lub zabiegów dosyć często drogich.

Pszczyna napisał: uczepiłeś się mojej osoby jak gdybym był jakimś zagrożeniem !

Zagrożeniem raczej nie, bardziej myśle o Tobie, w kontekście firm oferujących akcesoria audio, jak o "UI".
Poza tym jeśli dobrze pamiętam (choć jeśli błędnie Ci to przypisuje to przepraszam) czy to nie Ty minusowałeś masowo moje komentarze w skutek czego ich licznik zaczął wskazywać liby ujemne, co poskutkowało usunięciem ich w ogóle z forum na, nie chwaląc się, mój wniosek do redakcji, ponieważ proceder był na tylę natarczywy i widoczny co żałosny i zabawny. W każdym razie persona odpowiedzialna za te minusy jest do ustalenia. Z resztą redakcja nie miała wtedy z ustaleniem i weryfikacją żadnego problemu.

Pszczyna napisał: ... twe prymitywne teksty

Paradne. A przyjrzałeś się swoim? Tej żółciowo-jelitowej pianie? Tym jakże licznym wykrzynikom, obelgom i ogólnym chaosie w wypowiedziach?

Pszczyna napisał: i śmieszne pytania typu a co?,a po co,? a jak to działa ?

Na tym polega poszerzanie wiedzy i jej weryfikowanie w różnych źródłach, zatem jeśli coś jest dla mnie niejasne to pytam jak działa, dlaczego działa i po co działa, a to m.in. po to, żeby czasem sie wydało, że jednak nie działa i nie ma "se" co tym życi zawracać, a tym bardziej innym pytającym o poradę i mającym ewentualnie wydać trochę grosza na nic nie wnoszący duperel.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kabel głosnikowy 2022/04/28 17:55 #451366

Brawo ! dzięki formowemu pieniaczowi mamy z przyjaciółmi niezłą zabawę ,pod tytułem ,,zgadnij w jakim czasie i co wyskrobie tetryk" , cóż tym razem przegrałem nie mieszcząc się w limicie czasowym (zabrakło 12 minut) i odsłuch CHORD ANTHEM RCA muszę przez 1 godzinę karnie słuchać na niezbyt lubianym łomocie.
Brawo! przednia zabawa ! MOŻNA SIĘ BAWIĆ ? MOŻNA !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel głosnikowy 2022/04/29 06:30 #451367

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
..."odsłuch CHORD ANTHEM RCA"...
Jest więc coś nowego do posłuchania?

...tylko nie wiem czy to może nowa płyta grupy ANTHEM o tytule Chord, czy na odwrót?
Wydane przez RCA...?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Kabel głosnikowy 2022/04/29 08:54 #451368

Panie Iro, abstrachuje Pan od układu odniesienia ;)

Pszczyna, wybacz, ale nie bardzo wierzę w to napuszanie się i sugerowanie ilu to Was to tam nie jest. To takie zabawnie przedszkolne - jak nie mam argumentów to podeprę się kumplami. W kupie raźniej, nawet jeśli wyimaginowanej.

Załóż/cie PTS - Pszczyńskie Towarzystwo Soniczne. W Krakowie istnieje od wielu lat KTS - miejscami dosyć odklejone oryginalne towarzystwo. Niektórzy rozwijają skrót jako Krakowskie Towarzystwo Skarpetkowe, ale to tylko Ci złośliwi :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Kabel głosnikowy 2022/04/29 12:07 #451369

John 1.5 V napisał: to napuszanie się i sugerowanie ilu to Was to tam nie jest.
Załóż/cie PTS - Pszczyńskie Towarzystwo Soniczne. l:


I dlatego wywrotowcom mówimy NIE -stanowcze NIE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kabel głosnikowy 2022/04/29 12:13 #451370

Odnoszę wrażenie, że Twoje odpowiedzi mają sens tylko w Twojej głowie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator