HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/03/22 20:09 #451268

Stalo sie cos... sprzedalem szerokopasmowce i powstal problem. Nie mam pomyslu na glosniki. W glowie siedzi tylko Lii Audio jako "upgrage".
Wzmacniacz 2x4w lub 2x6wat.
Moze Panowie znacie jakies przetworniki lub kolumny 98db plus?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/03/24 15:31 #451270

Czasy takie, że podpowiadanie, czegokolwiek, kończy się...
...nietęgo - pretensjami (przykład z ubiegłego tygodnia).

Nie napisałeś nic o sprzęcie? - jaki wzmacniacz (wzmacniacze?), jakie źródło, jakim budżetem dysponujesz, a przede wszystkim, do jakiego pomieszczeniu chcesz kupić głośniki?

Będę nudny - powtarzam propozycję głośników o wysokiej skuteczności niczym mantrę - ale jeśli będziesz słuchał muzyki w pomieszczeniu 25 m2 i większym, to weź "po pachę" sprzęt i umów się na odsłuch kolumn Loth-X Aura (sprzedawca z W-wy).
Znakomite konstrukcje głośnikowe!

www.hifi.pl/ogloszenie/audio/12/441984.php

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/03/25 10:22 #451271

Wiadomo jak może się skończyć, każdy system gra inaczej, tak jak pokój . Każdy element ma znaczenie. Chodzi o wysokoskuteczne kolumny do małej lampy. Może jakiś spis, propozycja. Wzmak to sinus audio 6c4c/el3. Możliwe że dzisiaj zdobędę operę consonance Mike 300b. Mam możliwość wzięcia La scala, może jakiś lowreth. Muzyka ogólna. Ma dobrze grać. Uniwersalnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/03/25 14:53 #451272

Elaminer napisał: Wiadomo jak może się skończyć, każdy system gra inaczej, tak jak pokój...

Miałem co innego na myśli.
Mianowicie, niechęć do czytania (o działaniu nie wspomnę).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez bananamour.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/03/25 15:34 #451273

Loth-x wydają się ok ale nie znalazłem za wiele informacji o nich. Źródło to rapsberry digi one SIG.
Daci są różne więc mogę zmieniać R2R, , pcm, delta sigma. Ostatnio też zastanawiam się jak prawidłowo policzyć głośność/ciśnienie? w miejscu odsłuchu bądź głośność pomieszczenia. Śmiało też mogę stwierdzić że więcej jak 90bd w miejscu odsłuchu jest dla mnie wystarczające i głośniej już bym nie zrobił. Sprawdzałem też kilka kalkulatorów ale sprawa jest trochę zawiła. Dlatego pytanie czy np. Lothx to zapewni z 4 watów mając na uwadze że to maksymalna moc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/03/26 12:55 #451275

Nie znam wymienionych przez Ciebie wzmacniaczy.
Nie znam wspomnianego przez Ciebie źródła.
Trochę zazdroszczę Ci tych lamp - sam pozbyłem się lampowca ładnych parę lat temu i czasami wzdycham za jego zaletami (nie pamiętając wad - he, he)

Moim zdaniem żadne kalkulatory i symulacje nie odpowiedzą na Twoje pytania - jakie głośniki.
Musisz samodzielnie dokonać wyboru, pojechać do sprzedawcy albo najlepiej pożyczyć kolumny i ustawić u siebie w pokoju.

Loth-X grają dobrze każdą muzyką - cicho, głośno, bez różnicy; nieco starodawnym, "drewnianym" nalotem w brzmieniu instrumentów.

Oczywiście cena głośników (z ogłoszenia) jest moim zdaniem zawyżona - w każdym razie do negocjacji.
Jeśli mieszkasz niedaleko W-wy, to po prostu umów się ze sprzedawcą na odsłuch.

I żeby do głowy Ci nie przyszło, szczególnie z takim zestawem wzmacniaczy, kupować kolumny na podstawie testów pochwalnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/03/26 18:28 #451278

Bananamour .
Dzięki za podjęcie ponownie tematu. Wiem że kiedyś o to już pytałem.
Lothx niestety są poza zasięgiem. Ale będzie to kolejna opcja... Nie muszę mieć tego na już.
Na jutro umówiłem się odsłuchać La scala, wezmę 6c4c pod pachę i przekonam się czy to będzie działać. Może nawet trochę się na nie napalilem, ale na trzeźwo jak zagra źle to nie wezmę. Na miejscu będzie jeszcze 2 tranzystory. Accu 560 i jakiś Marantz. Jakieś rozeznanie będzie.
Nie mogę jednak odgadnąć jaka to jest wersja bo ma grill na górze tzn siatkę. Pierwsza lascala była bez z tego co widzę po grafice google wersja 2ga rok od 2006 z takim samym grillem ale oddzielona góra od dołu. Ten model jest połączony z grillem. Możesz wiesz coś na ten temat. Przeglądam internet i słabo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/03/31 15:15 #451285

Możesz zdradzić, jak wypadło słuchanie kolumn, do których się przymierzałeś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/04/11 20:24 #451328

Wybacz, trwalo to troche czasu.
Wiele sie nauczylem, kolumny odsluchalem i zabralem. Na tescie nie podobalo mi sie... Ogolnie kolumny maja poteze mozliwosci"glosnosc z wata" fajna lokalizacja i glebia planow. Nie z kazdym wzmacniaczem gra to dobrze i z tym co posiadam nie bardzo poszlo. Mialem nadzieje ze u mnie w pomieszczeniu cos sie zmieni ale nie... postanowilem ze poszukam czegos co dobrze zagra z tym co mam.
Btw z sinusem zagralo to jak z accu 560, czytaj. nijako bez polotu.:) dzwiek byl wlasciwie taki sam jesli chodzi o ton, wysokie itd. co wg mnie dobrze swiadczy o sinusie. i ogolnie to Lascale wydaly sie ciemne. do momentu gdy podlaczylem starego nada:) i bum zagralo fajnie. Trzeba chyba do nich szybki wzmacniacz albo cos na lampach kt88, sluchalem tez ze staym accu 804- tez ok. Potezny dzwiek, ale nie moj:) Ciezko to opisac. pewnie da sie dto wszsytko dobrze dobrac. Ale = zmiana wszystkiego pod kolumny i troche mam dosyc:) niech juz to gra jak mi sie podoba heheh. Caly rok meczylem sie z audio nirvana. dzwiek sciagalo mi w lewa strone. Meczarnia. okazalo sie ze glosnik. Ale z szerokim pasmem byla synergia. i Chyba w ta strone pojde. Klipsche narazie odpuszczam. Jest jeszcze jeden glosnik ktory mnie ciekawi i jest w zasiegu. Altec 604. Jak myslisz sprawdzic to. ? Ta ciekawosc jest potezna. W sumie ostatnia przed Lii audio. Pozdrawiam. Sory za taki natlok mysli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/04/14 14:39 #451330

Elaminer napisał: Moze Panowie znacie jakies przetworniki lub kolumny 98db plus?

O samych głośnikach nie słyszałem ale o kolumnach tak .Kiedyś Quadral produkował takie kolumny o nazwie Black Fire - jeżeli dobrze pamiętam SPL wynosiło 113db nawet jeżeli dane były trochę przesadzone to i tak na pewno miały więcej niż 100db

Ewentualnie Cervin Vega AT 100 mają 102db

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez przemko77. Powód: literówki

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/04/15 12:37 #451332

Klipsch miał w ofercie trochę modeli dających 94dB. Oczywiście wszystkie tubowe i tą drogą zmierzałbym szukając wysokoskutecznych kolumn z Avantgard-em na czele.
W latach '90 była reklamowana w polskiej prasie marka Kelly Transducers i model KT3, który ponoć z konwencjonalnych głośników i bez tuby sięgał 95dB, ale pomiarów nie widziałemn, więc należy zakładać, że nieco naciągneli rzeczywistość. Trzeba też pamiętać, że wysoka skuteczność/czułość to niestety ograniczenia w paśmie, najczęściej od dołu dlatego nawet Avantgardy wspomagają się subwooferem, choć oczywiście po częsci dlatego, że tuba dla basu musi być ogromna co unaocznili modelem BASSHORN XD. BYł kiedyś na AudioShow i załapałem się na Ramstein i parę innych bardziej wyskokowych kawałków. Piorunujące wrażenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/04/15 22:02 #451333

Już chodzi mi po głowie Harbeth... wywieszenie białej flagi. No nic... uklepie obudowe, wstawie znów szerokie pasmo. I zobaczymy... opinie głosnikow o ktorych wspominalem sa obiecujące. 98db i rozciagniete pasmo w obie strony. Będzie znów w ciemno... ale takie audio.
Z AudioNirvana byłem zadowolony. Subwoofer mam czasem sie nim bawie. Nie zawsze pomaga:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/04/16 11:17 #451334

Brzmienie firmy Harbeth według mojej subiektywnej opinii należy do najprzyjemniejszych i najbardziej wykwintnych. Co oczywiście nie znaczy, że spodoba się Tobie, bo jak działa ludzkie ucho i "muzyczny płat" mózgu niewiele wiadomo. Same pomiary są dobre przy wstępnej eliminacji nieudanych konstrukcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/04/17 09:07 #451335

A tak z innej beczki, gdy pomyślałem sobie o innym wybryku... Kolumny np. Harbeth 30, albo super Plus. Szerokie pasmo i tak mam już zamówione. To jaki wzmacniacz z tych tu niżej by był fajny,
Pathos Logos...
Pathos Classic remix...
ASR emiter 2 plus...
Resolution audio cantata 50.2... tu ciekawość z szerokim pasmem.
B.m.c Amp C1...
Threshold SA 30/s...
Takie mam myśli na tą chwilę... A największą ciekawością jest dla mnie cantata i ASR.
Może macie jakieś wskazówki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wysokoskuteczne Kolumny-Glosniki 2022/04/26 19:32 #451347

Nie ma odzewu.. wiec sobie bede tu pisal:) taki pamietnik.
Wybralem sie wczoraj z zamiarem kupna/odsluchania Cantaty 2.0... Wchodzę do PANA, wzmacniacz zastalem w drewnianym pudle... i czeka na mnie. Mowię do gośćia "tak sie nie kupuje sprzętu". Podłączał go pól godziny. Po uruchomieniu slyszę "syczenie" z wysokich z miejsca odsluchwego dosc wyraznie. Wiem ze juz nie kupie. Gdy sygnal byl puszczony zostawal juz tylko szum, z metra słyszalny. I tak sobie mysle... Takie pieniadze? kodycjonery? kable Cardasa jak wąz od pralki... Ale mowię włacz cos zobacze przynajmniej jak to gra, jechalem 100km.... no i gralo bardzo fajnie:) separacja, wysokie, srednie super. Bas byl:) bardzo uwodzicielski wokal, namacalny, taki prawdziwy glos:) tak sobie nawet pomyslalem jakby faktycznie na żywo ktos mowil. Super dzwiek. Ale nie z takimi szumami. Może byl wadliwy, mimo ze dopiero co po przegladzie i wszystko bylo super. Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator