HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/11 23:53 #451239

Cześć 



Od razu napiszę że budżet jest mocno okrojony, więc zapewne skończy się na używkach. Nie będę czarował, marzenie to max 700 PLN, ale 1000 też jakoś przeżyję, choć to już ostateczność. Ma to lepiej grać niż amplituner KD Marantz SR-7000, choć akurat ten model zaskakująco dobrze radzi sobie w stereo. Jednak przyszedł czas na zmiany - nowe monitorki, w miarę nowy cedek, pozostał więc ostatni element toru. Dlaczego taki niski budżet? Po ostatnich bardzo dużych wydatkach nie stać mnie na więcej a jeżeli kupię jakiś dobry, starszy wzmacniacz to nie będzie bólu. Kiedy za rok, dwa znów stanę na nogi to kupię coś lepszego, nowszego a obecny zakup potraktuję jako sprzęt przejściowy.

Słucham jazzu (także tego mocniejszego czyli np. fusion), kameralnej klasyki, instrumenty solo i to jest 3/4 mojego całego odsłuchu. Lubię także lekki pop, stary rock, starą elektronikę w typie Kraftwerk... ale generalnie wzmacniacz ma pasować przede wszystkim do jazzu i klasyki. Wiem że przy takich wymaganiach ten budżet może być grubo za niski ale wierzę że coś wymyślimy.

Znalazłem już kilka ofert w sieci ale nie wiem jak się do tego odniesiecie. Stary Rotel RA - 820 BX3, NAD C316 BEE, stary NAD 3125, Yamaha RX-797, Yamaha A-S 301. Szukałem jakiegoś sensownego Marantza ale zarówno nowsze jak i starsze używki osiągają dziwne, zawyżone ceny, szczególnie te starsze cenione modele jak PM68, 80, 88 czy 7200.

Może macie jakieś inne ciekawe propozycje?

Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne odpowiedzi.



Pozdrawiam - Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/12 12:15 #451242

Patrząc na aktualne ogłoszenia internetowe...doszedłem do wniosku, że interesujących / sensownych wzmacniaczy na sprzedaż, w założonej cenie, jak na lekarstwo.

Nie znam, niestety, kolumn Emotiva Airmotiv B1+, ale do muzyki której słuchasz, jak znalazł pasuje Creek.
W zasadzie nie tylko do klasyki i dżezu - Creek jest uniwersalny.

Na stronie hifi.pl ktoś wystawił na sprzedaż wzbogaconą wersję Creeka 4330, a mianowicie Creek 4040 S2:

www.hifi.pl/ogloszenie/audio/09/440120.php

Jeśli wzmacniacz nie jest spartolony upływem czasu (szczególnie potencjometr głośności lubił po kilku latach użytkowania zatrzeszczeć) i "tuningowany / naprawiany" przez nierozgarniętych elektroników, to moim zdaniem, warto się nim zainteresować.
Niestety, sprzedawca nie podał ceny sprzedaży.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/13 23:38 #451244

@bananamour


Dzienks za linkę ale obawiam się że ten Creek grubo przekroczy granicę 1000, ba - 2000 PLN.

Po ostatnich poszukiwaniach pozostały mi już chyba tylko - Marantz PM5003, Rotel RA-921, Rotel RA-820BX3, NAD-y - C315 BEE, C316 BEE, C320 (obok Marantza to mój chwilowy faworyt), C326 BEE, Yamaha RX-797, Yamaha A-S301. Szukałem też Musical Fidelity, Creek-ów i kilku innych marek ale ludzie niestety chyba oszaleli. Ceny z kosmosu, szukanie jelenia... chore.

A jaka jest mała Emotiva? Wiele salonów odwiedziłem, wiele odsłuchów i całą konkurencję w cenie tak circa about do 2000 PLN po prostu pożarła. Oczywiście ważny jest konkretny gust i muzyka której się słucha... do moich potrzeb amerykańskie monitorki okazały się najlepsze.
Przestrzeń, stereofonia!!! Powietrze, pełno muzyki, mnóstwo szczegółów... wszędzie. Teoretycznie to Emotivy w założeniu miały być neutralne ale moim zdaniem góra jest lekko podbita, nie metaliczna, nie ostra ale właśnie lekko podbita, efektowna, co mnie się akurat podoba ... To była dobra decyzja. Średnica jak marzenie, nie ma się do czego przyczepić i tylko bas - jest OK, ten bas jest obecny ale jakby niepełny, trochę jakby tylko fasada, stara się ale to przecież tylko małe monitorki. Naczytałem się o polityce tej firmy na stronach u Jankesów, u Angoli, u nas... i w ogóle mnie nie dziwi że za tak małą kasę proponują relatywnie tak zaawansowany sprzęt. Tną koszty na wszystkim co nie ma lub ma niewielki związek z samym dźwiękiem. Mnie się to nawet podoba a dla innych może być synonimem kiczu. Materiały, wykończenie i takie tam inne. OK, ale najważniejszy jest przecież dźwięk, muzyka a w kategorii sprzętu budżetowego Emotiva pierze po ryjach dużo bardziej uznanych rywali.
Naprawdę, kiedy pierwszy raz się z nimi spotkałem pomyślałem sobie - ot, kolejna, tania popierdółka. Jakże się myliłem... Na 16 m2 spisują się świetnie.

Spędziłem w Top Hi-fi i w innych salonach wiele godzin, miałem ze sobą swoje, najlepiej nagrane płyty. Moim zdaniem, z monitorów do 2000 PLN zagrały najlepiej. A porównując z "trochę" droźszymi, dopiero Elac Carina zrobiły na mnie rzeczywiście lepsze wrażenie. Tylko że Elaki były o 3000 droższe, 1300 - 4300.

Wiem, wiem... to tylko odsłuchy w profesjonalnych sklepach a nie dom, własny dom. Spokojnie, obskoczyłem wielu moich kolegów, znajomych i słuchałem wszystkiego co było tego warte, m in. tak poznałem B1+., Elaki, Pylony, Kefy, Tagi, Wilsony, BNM-y, Dali, MA, Mission i inne... dużo tego było.

Pozdrawiam - Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Darek71.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/14 12:07 #451246

To znamienne (dla młodych?), że czas jaki poświęciłeś na bicie piany i charakterystykę brzmienia głośników Emotiva Airmotiv, zapewne kilkukrotnie przesłonił w trwaniu, zamiar i chęć wykonania telefonu w sprawie ogłoszenia Creeka, zasięgnięcia języka od sprzedawcy / u źródła.

Być może, narzekania ze słowem "obawiam się" w tle, zlekceważyły nawet akt przeczytania tytułu działu ogłoszenia - "używane zintegrowane wzmacniacze tranzystorowe do 1000 zł".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/14 19:55 #451247

eee, tego ... no cóż, ten model na ukcjach na świecie krąży wokół tysiąca lub niżej, skąd więc założenie że wyskoczy w okolice 2000? Oczywiście dolar i euro idą w górę, a i ludzi żadających wygórowane kwoty też się kilku znajdzie ale ... chyba nie ma co sie na zapas martwić. Poza tym skoro pewnych modeli brakuje na polskich aukcjach, co stoi na przeszkodzie rozejrzeć sie poza granicami?

Rotel RA-931
Rotel RA-931
Rotel RA-935 BX
Rotel RA-935 BX
Rotel RA-930

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/15 22:59 #451251

bananamour napisał: To znamienne (dla młodych?), że czas jaki poświęciłeś na bicie piany i charakterystykę brzmienia głośników Emotiva Airmotiv, zapewne kilkukrotnie przesłonił w trwaniu, zamiar i chęć wykonania telefonu w sprawie ogłoszenia Creeka, zasięgnięcia języka od sprzedawcy / u źródła.
Być może, narzekania ze słowem "obawiam się" w tle, zlekceważyły nawet akt przeczytania tytułu działu ogłoszenia - "używane zintegrowane wzmacniacze tranzystorowe do 1000 zł".


Uwaga trafna, fakt... byłem nieuważny. Co do wieku to podejrzewam młody człowieku że może być odwrotnie, za kilka dni kończę 51 lat. Być może bywam zmęczony życiem i piciem,czasami roztargniony ale że by zaraz taka ironia?:blink: To miało być oryginalne, a może śmieszne??? Nic to, skontaktuję się z gościem od Creeka, to jest tu najistotniejsze.

Pozdrawiam - Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Darek71.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/16 13:37 #451252

Moim zdaniem warto też zainteresować się wzmacniaczami Primare I20 lub I21. Ze wskazaniem na ten pierwszy, bo chyba był jeszcze robiony w Szwecji (drugi jest tylko "designed in Sweden"). Mają opinię uniwersalnych, sam zresztą używam tego drugiego i jestem zadowolony, a też słucham dużo jazzu i klasyki. Tyle że, jak na mój gust, producent nieco przesadził z ceną (swój kupowałem w promocji z CD) i jeżeli ktoś sobie policzy 1000 zł, to będzie to trochę podejrzane, bo I20 ma pewnie ze 20 lat, a I21 15-16 i coś może szwankować. Mój do dzisiaj działa bez zarzutu (w odróżnieniu od CD).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/16 20:20 #451254

@Adam Szulc

Już sprawdzałem, ludzie oszaleli... za I20 - 1800 PLN. :ohmy: W ogóle to w ostatnim czasie , ceny używanego sprzętu są jakieś chore... Będziemy szukać, może ktoś sprzeda po normalnej cenie. Na razie najbliżej jest Marantz PM7001, ale mam jeszcze trochę czasu więc biorę pod uwagę wszystko co jest interesujące. Dzięki za dobry adres.


Pozdrawiam - Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/17 16:03 #451258

Wszystko drożeje ,szczególnie nowe klocki .Taki Horn to już jedzie po bandzie ,nowe klocki Marantza z serii 7 zdrożały już chyba 6 albo 7 raz .Wzmacniacz Marantz PM 6007 kosztuje 3250zł a w dniu premiery kosztował 2299zł i to obecnie jest najtańszy wzmacniacz tego producenta .Ciekawi mnie dlaczego Denon wycofał z dystrybucji klocki z serii 800 a pozostała seria 600

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/19 16:59 #451260

@przemko77
Dlatego poluję na starsze ale lepiej lub dużo lepiej brzmiące klocki. Z Marantza to przede wszystkim -
PM-75 (jest genialny ale ciężki do namierzenia), PM-78 (b.dobry ale ceny z jakimi się spotkałem są zwyczajnie chore), PM-8000 i PM-8003 a gdybym nie natrafił na żadnego z tej czwórki to pozostaje jeszcze PM-7001. Mam odtwarzacz cd6006 i jest świetny ale to jest półka lub dwie wyżej niż odpowiedniki wśród wzmacniaczy - 6003, 6004, 6005 czy 6006. Wypuścili b. dobrego cedeka a wzmacniacze z tej samej serii potraktowali trochę gorzej. Dlatego trzeba coś znaleźć, chciałbym tej samej marki... chyba że się nie uda zdobyć tego czego szukam, oczywiście we w miarę normalnej cenie. Wiem że wszystko drożeje ale niektóre 10-cio, kilkunasto lub ponad 20-letnie wzmacniacze kosztują tyle samo albo drożej niż w dniu premiery. Ja rozumiem że inflacja ale ten sprzęt przecież również się starzeje, czasami mocno, więc wizyta w serwisie mile widziana, co generuje dodatkowe koszty. Generalnie jest źle, chyba że ktoś nie ma problemów z kasą.
Pozdrawiam - Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Darek71.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/19 19:54 #451261

Polski dystrybutor Horn odleciał z cenami dla przykładu Marantz PM 6007 w Niemczech kosztuje 500 euro
www.saturn.de/de/product/_marantz-pm6007-2712264.html

Mam u siebie CD 6007 i też do kompletu myślałem o wzmacniaczu tego producenta ,ale dla przykładu poprzednik PM 6006 szumiał przy połączeniu cyfrowym ,nawet na jednym z blogów francuskich było pokazane jak rozwiązać ten problem - po prostu odłączyć sekcję cyfrową wzmacniacz jest wtedy tylko analogowy .Z tego co się dowiedziałem nowy model ma ten sam problem ale dotyczy to obu połączeń ,znam przypadki że ludzie oddawali ten wzmacniacz z tego powodu
Kupno używanego wzmacniacza zawsze się wiąże z pewnym ryzykiem zwłaszcza z nieznanego źródła .Jeżeli za nowy mam dać 3250zł to w tej cenie można pomyśleć o innych producentach .Wstrzymam się jeszcze do wakacji całkiem możliwe że Marantz wprowadzi coś nowego zwłaszcza że poprzednia seria 5005 została wychowana z produkcji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/20 01:08 #451262

@przemko77

No sam widzisz - wszędzie złodzieje! Nie dość że Niemcy zarabiają kilka razy więcej niż my to jeszcze mogą dużo taniej bawić się w audio... krew mnie zalewa jak widzę takie ceny zagranicą.

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, wróciłem po wielu latach hibernacji.
Nie łączę cyfrowo odtwarzacza ze wzmacniaczem. Jestem tradycjonalistą, słucham tylko cd i winyli, tylko porządne RCA, nic nie szumi i jest miód... jak na przedział cenowy tego cedeka, nie mówiąc już o tym ile ja sam za niego zapłaciłem. :)) Zresztą nie jest przypadkiem to że w ostatnich latach najczęściej pisze się o tym że to na cd Marantza można zbudować niezły system... a nie na nowych wzmakach tej firmy, piszę oczywiście o budżetowym sprzęcie z ostatnich 10 - 12 lat, nie mam na myśli topowych klocków tej marki.
Masz rację że inwestowanie w sprzęt używany, kiedy ten ma 25 lub więcej lat (PM-75, PM-78) jest ryzykowne ale mam amplituner AV Marantz SR-7000, ostatni model wyprodukowany w Japonii. Ma 22 lata, znajomy spec otworzył go przy mnie i nie użyliśmy niczego poza sprężonym powietrzem. Był kompletnie zaskoczony tym że na razie, po zrobieniu pomiarów nie może doradzić żadnych kosztownych operacji. Ani przekaźniki, ani kondy, ani tranzystorki... wszystko na razie w porządku. Nie, nie myślałem o żadnym tuningu, po prostu chciałem żeby sprawdził czy wszystko gra. Oczywiście nic nie trwa wiecznie, jutro może się coś wywalić ale jedno jest dla mnie pewne, kiedyś budowano sprzęt "trochę" dokładniej, z dbałością o szczegóły... i nie zawsze księgowy miał ostatni głos.

@John 1.5 V

Cześć

Mam możliwość zakupu kabelków InAkustik Premium LS Silver 2 × 2,5mm za połowę naszej, polskiej ceny. Znajomy przyjechał z Anglii i przywiózł trochę za dużo, jak na swoje potrzeby. To wydarzyło się akurat w tym czasie kiedy rozstawiłem monitory jeszcze szerzej, było 2,6 m a teraz są 3 metry. Niestety kable miałem prawie na styk, a teraz to już tylko się boję bo wszystko jest naciągnięte na maxa. Mogę więc kupić 8 metrów, dwa odcinki po 4... wtedy będę miał prawdziwy luz.
Problem jest jeden czy to nie za bardzo rozjaśni brzmienia, nie znam się na posrebrzanych kablach, więc zadaję pytania. Drugie dotyczy długości czy 2 × 2,5mm2 przy 4 metrach nie spowoduje jakichś poważniejszych strat, czy nie powinienem poprosić kolegi żeby swoimi kanałami sprowadził grubsze 2 × 4mm2? Wiem że takich grubasów teoretycznie nie używa się do takich monitorków jak Emotiva, ale czy nie byłby to złoty środek, większa przejrzystość i detaliczność a z drugiej strony mocniejszy bas przy grubszym kablu?
To są tylko takie luźne teorie prostego człowieka, który nie pamięta już lekcji fizyki a kablami głośnikowymi interesował się w poprzedniej epoce. Dlatego proszę o wyrozumiałość. ;)
Czego mogę się spodziewać, czy to ma jakiś sens... czy może po prostu postawić na kabel z
miedzi OFC i finito?


Pozdrawiam - Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Darek71.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/20 13:33 #451263

Darek71 napisał: Problem jest jeden czy to nie za bardzo rozjaśni brzmienia

Nie powinno, bo efekt tzw. wypierania prądu przy częstotliwościach pasma akustycznego jest znikomy, on się pojawia i to w znaczący sposób przy częstotliwościach od około 50-100 kHz i wyżej. Przy sygnałach audio, które tylko dochodzą do 20kHz (a i to nie zawsze), to nie jest tak, że sopran "leci" po tej zewnętrznej srebrnej warstwie, bo sygnał jest przenoszony przez pole elektromagnetyczne, które tworzy się wokół przewodzących żył i taka warstwa niczego tu nie wnosi. Stanowi tylko ochronę antykorozyjna dla miedzi, która odsłonięta szybko się utlenia. Poza tym, warstewka srebra jest rzędu pojedynczych mikronów i stanowi niewielki ułamek przekroju poprzecznego.
Np. przy założeniu, że druciki mają średnicę 0.2mm, a grubość warstwy zewnętrznej to ok.2 mikrony (0.002mm), całkowita średnica pojedynczego drucika to 0.202mm, zatem przekrój poprzeczny tej warstwy ma 0,00000314mm2 co stanowi ledwo 0.0098% całego przekroju. Efekt? Żaden! Poza wspomnianą ochroną przed korozją i możliwością pochwalenia się tym srebrem w katalogu, co ludziom nie zorientowanym i nie czytającym uważnie daje poczucie, że w zasadzie kupili kabel srebrny.

Darek71 napisał: Drugie dotyczy długości czy 2 × 2,5mm2 przy 4 metrach nie spowoduje jakichś poważniejszych strat, czy nie powinienem poprosić kolegi żeby swoimi kanałami sprowadził grubsze 2 × 4mm2? Wiem że takich grubasów teoretycznie nie używa się do takich monitorków jak Emotiva, ale czy nie byłby to złoty środek, większa przejrzystość i detaliczność a z drugiej strony mocniejszy bas przy grubszym kablu?

2x2.5mm2 przy takiej długości i tym zestawie (wzmacniacz+kolumny) jest aż nadto wystarczający. 4mm i więcej ma sens tylko przy kilkuset watach, niskoimpedancyjnych wielkich kolumnach, wielu metrach kabli i wzmacniaczach mogących służyć jako spawarka ;)
Tak dla porównania - popatrz sobie jaki drut jest w kablu do czajnika elektrycznego który na ogół ma ok. 2000 W. Potem popatrz na swój wzmacniacz i jego moc i jeszcze raz na czajnik i jego moc.
No to teraz zrób sobie herbaty, odpal muzykę, usiądź sobie wygodnie z kubeczkiem naparu i ciesz sie muzyką B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Wzmacniacz do Emotiva Airmotiv B1+ i Marantz cd6006? 2022/03/21 21:14 #451264

John 1.5 V

Cześć

Kopnąłem tę całą kablologię, zamówiłem dwa razy po 5 metrów, schludnie konfekcjonowane bananami kabelki od Cross-Tech. Jeszcze poprosiłem żeby mi zamienili wtyki na trochę droższe, ładniejsze (choć następny raz zobaczę je za kolejne 5 lat;) )Cena nie ulegnie zmianie, 100 PLN za dwa pięciometrowe kable z w miarę porządną konfekcją. Polubiłem tę firmę:lol: .
Mamy niedaleko sklepik z herbatą w stu gatunkach, żona kupiła dwie kolejne torebki... więc zrobię to co poradziłeś - najpierw wszystko podepnę, po raz kolejny a później usiądę w moim bujanym foteliku i będę miał swoje la dolce vita.B) .
Koniec z kablami, teraz jeszcze tylko ten wzmacniacz... ale już jestem blisko, bardzo blisko. Na ringu zostały już tylko dwie marki - Rotel i Marantz.


Pozdrawiam - Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Darek71.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator