HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Rotel RA-820BX3 2022/03/08 21:01 #451232

Cześć

Chciałbym się zapytać czy ktoś miał kontakt ze wzmacniaczami Rotel z tej serii. Słuchałem systemów z innymi wzmacniaczami tej marki ale nigdy tego i pokrewnych. Jaka jest jego charakterystyka?
To jest to ogłoszenie z Allegro, cena 500 PN, jeszcze przed negocjacjami ;)
Jestem ostatnio trochę spłukany, po remoncie ale chciałbym odtworzyć nowy (może być używany :)) ) system stereo. Nawet jeżeli ten wzmacniacz miałby mi służyć tylko przez rok (może zdążę wrócić do żywych) to byłby to dla mnie i tak jakiś krok naprzód.
Obecnie słucham muzyki z zestawu - Marantz cd6006, amplituner KD Marantz SR-7000 i monitorki Emotiva Airmotiv B1+. Jest miło, jak na wielokanałowy amplituner to SR 7000 radzi sobie całkiem dobrze, naprawdę słyszałem już kilka stosunkowo nowych systemów znanych firm ( może tych mniej hi endowych) i nie było się czego wstydzić. Ale ten Rotel zapadł mi głęboko w pamięci - RA 972, RA 02, RA 11, RA 14... ale na rynku wtórnym nie znalazłem niczego w sensownej (i stosunkowo niskiej,) cenie.
Słucham szeroko pojętego jazzu, od Coltrane'a po Millera, muzyki klasycznej - ale raczej małych składów a nie wielkiej symfoniki, instrumentów solo. To jest podstawa czyli 75 % moich odsłuchów. Nie pogardzę jednak dobrym.. łagodnym rockiem, pop, soul, nawet techno jak np.. Felix de Housecat czy elektroniką w rodzaju Kraftwerk. Ale skupmy się przede wszystkim na dwóch pierwszych, na jazzie (który wcale nie musi być łagodny, np. fusion gdzie bywa już ciężko) i na klasyce, co nie oznacza że wyrzekam się solidnego basu.

Reasumując - czy to się opłaca, czy ten model Rotela (nawet jeżeli będzie to tylko ,chwilowy ersatz) da mi trochę radochy czy ktoś w ogóle miał styczność, słuchał wzmaków z tej serii? Odsłuch u sprzedającego odpada, to drugi koniec Polski. Po prostu zobaczyłem nazwę bliskiej mi marki i niską cenę, stąd ten temat.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi - Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Darek71.

Rotel RA-820BX3 2022/03/09 09:30 #451233

Nowszy i tańszy
allegro.pl/oferta/rotel-ra-921-11917453057
Miałem przez kilka tygodni. Uczciwa maszyna choć może trochę za szybko przyrasta głośność.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel RA-820BX3 2022/03/09 13:17 #451234

@John 1.5 V


W kilku miejscach czytałem o tym że BX3 i BX4 grają "lepiej" ale tu rzeczywiście cena czyni cuda. :) Ten BX3 jest sprzedawany przez konkretną firmę, z serwisem... przy tym 921 mam sprzedawcę jakiegoś nołnejma, stąd obawa że w środku może być niewesoło i sprzęt z miejsca mógłby trafić do serwisu, co oznacza kolejne wydatki.
Jak gra ten 921? Nie miałem kontaktu z żadnym Rotelem starszym niż model 971. Czy jest szorstki, suchy, metaliczny czy jednak taki bardziej ludzki, z odrobiną (z odrobiną!) ciepła, zaokrąglenia?

Pozdrawiam - Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Darek71.

Rotel RA-820BX3 2022/03/09 13:53 #451235

Wielkich różnic w brzmieniu między tymi starymi modelami Roteli nie wyłapałem. Ogólnie to jest raczej granie surowe, bez upiększania, podbarwiania. Daj sobie czas na wyszukanie dobrej oferty. BX4 to ostanie wersje modeli z początku lat '90 więc można zakładać, że poprawiono to i owo, ale bardziej bym się przejmował ogólnie stanem technicznym i wizualnym. Swego czasu można było na aukcjach spotkać kilka moim zdaniem bardzo fajnych RA-935 w okolicach 500-600 zł. Tego 921 wrzuciłem tak tylko dla porównania, osobiście szukałbym co najmniej RA-931 lub wyżej, ale to oczywiście wyższa cena.

Warto zaglądać też na tą giełdę - www.hifi.pl/gielda/audio.php - aczkolwiek widać, że ilość wzmacniaczy do 1 tyś. strasznie ostatnio zmalała.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel RA-820BX3 2022/03/09 17:24 #451236

@John 1.5 V


Bieda na tutejszej giełdzie. Szukam czegoś za max 700 PLN i w tym przedziale cenowym znalazłem na Allegro ww. Rotele oraz wzmacniacze Marantza - PM-43, PM-50, PM-55,
PM-66 SE oraz NAD C320 i Yamaha AX-592 . Tyle udało się wyszukać, ktoś tam nawet zaprasza na odsłuch... ale to 400 km. :)) Słuchałem kilku Roteli, Marantz czy NAD też nie są mi obce ale pomimo wszystko, pomimo odmiennych charakterystyk całych serii, szkół dźwięku to czymś się w końcu różnią, a tych powyżej niestety nie spotkałem... taki pech.
Lubię dobrą stereofonię, szeroką scenę, detaliczność ale bez igieł w uszach... i odrobinkę ciepełka w średnicy, odrobinkę. Słucham jazzu, także tego mocniejszego czyli np. fusion, słucham kameralnej klasyki i to jest 75 % moich odsłuchów. Reszta to rock, pop, soul, elektronika... ale charakterystykę wolałbym dobrać pod jazz i klasykę.

Który spośród tych ośmiu wzmacniaczy byłby godny polecenia?


Pozdrawiam - Darek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Darek71.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator